Zavrieť

Porady

Pracovný pomer a súčasne práca na dve dohody

Dobrý deň,

môj manžel do 15.10.2010 pracoval v predajni PC na dohodu o vykonaní práce, ktorá bola uzavretá do 31.12.2010 a jej obsahom bol servis PC.
Našiel si však prácu na pracovnú zmluvu, do ktorej má nastúpiť 19.10.2010 /3 smeny/.
V predajni PC však jeho šéf chce, aby ostal pracovať u neho naďalej aj na dohodu do konca roka.
Prišla mu však aj ďalšia ponuka prace na dohodu, a to v škole, ktorá sa tiež bude týkať len servisu PC a aj to len v prípade, keby došlo k nejakým problémom s PC.

A teraz otázky :
1. Môže popri hlavnom pracovnom pomere pracovať aj na dve dohody? alebo aké sú tam obmedzenia?

2. Aká dohoda by bola najlepšie v tom druhom prípade, čiže čo sa týka školy - Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej činnosti?

3. A ako by sa to vysporiadalo potom v daňovom priznaní, alebo musia sa aj príjmy z dohôd zdaňovať a uvádzať v daňovom priznaní?

Dúfam, že tento prípad nie je komplikovaný a prosím o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    denkaa1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    môj manžel do 15.10.2010 pracoval v predajni PC na dohodu o vykonaní práce, ktorá bola uzavretá do 31.12.2010 a jej obsahom bol servis PC.
    Našiel si však prácu na pracovnú zmluvu, do ktorej má nastúpiť 19.10.2010 /3 smeny/.
    V predajni PC však jeho šéf chce, aby ostal pracovať u neho naďalej aj na dohodu do konca roka.
    Prišla mu však aj ďalšia ponuka prace na dohodu, a to v škole, ktorá sa tiež bude týkať len servisu PC a aj to len v prípade, keby došlo k nejakým problémom s PC.

    A teraz otázky :
    1. Môže popri hlavnom pracovnom pomere pracovať aj na dve dohody? alebo aké sú tam obmedzenia?môže

    2. Aká dohoda by bola najlepšie v tom druhom prípade, čiže čo sa týka školy - Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej činnosti? pre neho to je jedno, DoVP - max. 350 hod. / rok, DoPČ max. 10 hod. / týždeň

    3. A ako by sa to vysporiadalo potom v daňovom priznaní, alebo musia sa aj príjmy z dohôd zdaňovať a uvádzať v daňovom priznaní? áno, príjem z dohôd sa zdaňuje. pokiaľ by bol jeho príjem z dohôd zdanený zrážkovou daňou, nemá povinnosť ju uviesť v RZD, alebo DP. Ak sú jeho príjmy zdanené preddavkovou daňou, je povinnosť ich priznať v RZD alebo DP.

    Dúfam, že tento prípad nie je komplikovaný a prosím o radu. Ďakujem.
    odpoveď v texte

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Dana1, terezamaria, Evanka, arizona, Mária27, rodina1
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    denkaa1 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli....a ešte jedna taka otazočka:

    Je pri praci na dohodu popri hlavnom pracovnom pomere aj nejaké obmedzenie, čo sa týka výšky mzdy? ako napr. nezamestnaný človek, ak robí na dohodu, tak max. výška jeho mzdy môže byť 136 € a nejaké drobne
    Pokiaľ je zamestnaný na HPP, môže na " Dohodu " zarobiť toľko, koľko mu zamestnávatelia dajú zarobiť. Nikde nie je určený strop výšky odmeny.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    denkaa1 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli....a ešte jedna taka otazočka:

    Je pri praci na dohodu popri hlavnom pracovnom pomere aj nejaké obmedzenie, čo sa týka výšky mzdy? ako napr. nezamestnaný človek, ak robí na dohodu, tak max. výška jeho mzdy môže byť 136 € a nejaké drobne
    popri pracovnom pomere je výška odmeny za vykonanú prácu neobmedzená

    denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

    denkaa1
    Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli....a ešte jedna taka otazočka:

    Je pri praci na dohodu popri hlavnom pracovnom pomere aj nejaké obmedzenie, čo sa týka výšky mzdy? ako napr. nezamestnaný človek, ak robí na dohodu, tak max. výška jeho mzdy môže byť 136 € a nejaké drobne

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    Krasny este vianocny vecer Vam prajem kolegovia!
    Ja sa chcem opytat, moze byt dohoda uzavreta aj v tej istej firme, kde ma zamestnanec HPP?

    Predpokladam, ze ano, len sa chcem ujistit. Ide o to, ze nam zamestnanec moze pomoct naprogramovat web, hoc to nema v pracovnej zmluve, dal by som mu to na dohodu. Napadlo ma to z hladiska odvodov, keby sme mu rozsirili pracovnu zmluvu, zaplatil by z toho viac a z tej odmeny by mu vela neostalo.

    Co sa tyka firmy, radi by sme mu aspon polovicu vyplatili do konca roka ako platbu do predu, nakolko mu verime. Rozmyslam tak, preto, lebo by sme aspon trosku znizili zaklad dane. Tu sa ale objavuje otazka, ci takuto platbu nie je nutne v uctovnictve casovo rozlisit a aky dopad ma potom na zaklad dane.

    A este posledna otazka, je takuto dohodu nutne nahlasit na Urad prace? Mam taky pocit, ze som to kdesi cital.

    Dakukjem Vam krasne!
    Naposledy upravil maartin : 25.12.10 at 20:25 Dôvod: formatovanie

    Pracovný pomer a súčasne práca na dve dohody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.