Zavrieť

Porady

Nákup mobilu cez internet

Dobrý deň,

touto témou by som sa chcel spýtať či je neaká možnosť získať
zálohu za mobilný telefón (MT). Na nemenovanom internetovom portáli
som našiel jeden zaujímavú ponuku tak som hneď kontaktoval predajcu
kt. v priebehu 15 minút odpísal, že je to aktuálne. Po vzájomnej
komunikácii ktorá vyzerala veľmi solídne sme sa dohodli o
poskytnutí zálohy na účet a hneď potom pošle kuriérom mobil.
Avšak telefón ešte nedošiel pán Reaguje na SMS, ale napriek tomu
že žiadam číslo zásielky ktorú dostal od kuriéra mi ju neopíše,
že nevie čo sa stalo, že to malo prísť. Trošku ma znepokojil
inzerát kt. ma 99.9% rovnaký text aj fotky 4z5 sú rovnaké len
predávajúci je z iného mesta.

Nakoľko už som pár krát takto obchodoval nikdy som nemal problém
až doteraz. Číslo od kuriéra mi bolo vždy doručné = mohol som si
overiť kde je zásielka. Mám celú kominikáciu SMS + doklad o
vložení na účet. Kde do poznámky som dal dopísať : "Záloha za MT
Nokia N900".

Možno nás bude viacej kt. takto skončili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nenapísal si, kdesi to objednával,možno by sa skôr našiel niekto,kto má s firmou rovnakú skúsenosť...

    podobná téma : http://www.porada.sk/t148429-mozem-h...obile-com.html
    Naposledy upravil arizona : 17.10.10 at 17:57 Dôvod: doplnenenie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Takže čo vieš o tom predávajúcom?
    Iba mail adresu?

    Dušky je offline (nepripojený) Dušky

    Dušky
    2x telefonne cislo (1. volal a 2.sms) číslo účtu a meno.

    z toho predchadzajúceho príspevku mozno skusim to s bankou ale nwm lebo mam tam v poznamke ze sa jedna o zalohu.

    Choď do svojej banky a podaj požiadavku na vrátenie mylnej platby. Na pobočke spíš reklamáciu, že si dňa XX.XX.XXXX poslal omylom platbu v sume XXXXX EUR na číslo účtu XXXXX/XXX. Banka potom vyzve banku príjemcu a tá príjemcu, aby platbu vrátila. Ak ti do 2 týždňov nevráti platbu, požiadaš opäť svoju banku, aby ti cez banku príjemcu dodali údaje príjemcu. Takto získaš informáciu, komu ten účet, kam si poslal peniaze, patrí (meno, adresu). S týmito údajmi potom môžeš dať na súd návrh na vydanie platobného rozkazu.

    To vymáhanie platby je v súlade so zákonom o bankách. Ja som takto tiež získal údaje o príjemcovi (údaje predávajúceho som mal, ale na prekvapenie, účet patril jeho bratovi, preto som platobný rozkaz musel nechať vystaviť na majiteľa účtu, jeho brata - ja mám ale problém, že ten plat. rozkaz neprevzal...). Viď § 92 ods. 1-2:


    (1) Banka a pobočka zahraničnej banky sú povinné aj bez súhlasu klienta poskytnúť údaje na identifikáciu tohto klienta, údaje o čísle jeho účtu a údaje o platobnej operácii na základe písomnej žiadosti osobe, ktorá odovzdá banke alebo pobočke zahraničnej banky písomné vyhlásenie, že

    a) v dôsledku chyby pri vykonávaní platobného alebo zúčtovacieho styku utrpela majetkovú ujmu, ktorá spočíva v prevode a pripísaní jej patriacich alebo ňou spravovaných peňažných prostriedkov na účet klienta a,
    b) na vymáhanie takto vzniknutého bezdôvodného obohatenia sú nevyhnutné údaje na identifikáciu tohto klienta a údaje o jeho účte, na ktorý boli pripísané peňažné prostriedky v dôsledku chyby podľa písmena a).

    (2) Banka a pobočka zahraničnej banky údaje podľa odseku 1 nevydajú, ak na ich písomné upozornenie o predloženej žiadosti tento klient vydá banke alebo pobočke zahraničnej banky príkaz na spätný prevod pripísaných peňažných prostriedkov, a to do siedmich kalendárnych dní po dni doručenia písomnej žiadosti o poskytnutie identifikačných údajov o klientovi banke alebo pobočke zahraničnej banky.

    Nákup mobilu cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.