Zavrieť

Porady

Platba kartou z osobného účtu

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť: živnostník si kúpil PHM do firemného auta ale zaplatil ho kartou zo súkromného účtu (má aj podnikateľský). Môže si to dať do výdavkov tak, že mu vystavím VPD a priložím k nemu výpis z účtu z ktorého to bolo platené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    katura Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť: živnostník si kúpil PHM do firemného auta ale zaplatil ho kartou zo súkromného účtu (má aj podnikateľský). Môže si to dať do výdavkov tak, že mu vystavím VPD a priložím k nemu výpis z účtu z ktorého to bolo platené?
    Odporúčam zaúčtovať cez interný doklad, ako nepeňažnú operáciu a v prílohe by som priložila, ako je vyššie spomínané výpis z BÚ, kde je platba realizovaná. Celú problematiku odporúčam popísať v ID a zaúčtovať do VOZD.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    ja by som to uctovala normalne ako vydavok za PHM. Normalne by som zalozila blocik od nakupu phm, len by som dokladovala aj vypis z osobneho uctu, cez ktory by bola platba realizovana.
    Postup presne ako si pisala v texte.

    katura je offline (nepripojený) katura

    katura
    Ak bude za rok takých blokov viac, treba na každý zvlášť interný doklad? Zaúčtovať tieto ID každý mesiac alebo na konci roka?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    katura Pozri príspevok
    Ak bude za rok takých blokov viac, treba na každý zvlášť interný doklad? Zaúčtovať tieto ID každý mesiac alebo na konci roka?
    Každý zvlášť.

    Platba kartou z osobného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.