Zavrieť

Porady

vecernickovy serial asi madarsky o kohutikoch a sliepockach

Prosim, neviete niekto nazov, asi madardskeho, animovaneho serialu o kohutikoch a sliepockach, ktory bol nadabovany I.Krajickoma O. Hlavackoma vysielany bol ako vecernicek kedysi v Ceskoslovenskej televizii niekedy v 1970-1985???
Spievala sa tam pesnicka:
" kikirík kotkodák dajte niečo pod zobák, práve sme plot preskočili, nám sa ešte nechce spať, pustite nás do dverí, prišli sme Vás rozosmiať......"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Myslíš asi toto:

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Hľadala som na youtube a toto mi tam vyhodilo
    Inak milá rozprávočka, hneď ako som si prečítala kikirí, kotkodák...okamžite sa mi vrátila melódia.
    Krásne naše večerníčky z detstva

    Aja912 je offline (nepripojený) Aja912

    Aja912
    tak mne celý deň minulý týždeň táto pesnička "chodila po rozume" :-), tiež som rozmýšľala čo to bola za rozprávka a kde ju nájsť...

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Tiež si spomínam na tieto rozprávky - zlaté detské časy. Mám 3 deti a tiež by som im rád pustil tieto rozprávky...
    Teraz je síce tisíce rozprávok a možnosti o ktorých sa nám ani len nesnívalo. Chcel by som byť teraz dieťaťom najlepšie vlastným synom...
    Žiaľ nejde to, život mi uteká pomedzi prsty a naberá obrátky ako nikdy predtým, len sa obzriem a ďalší rok v ....
    Kde by sa dali tieto rozprávky najsť?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    wabi Pozri príspevok
    Tiež si spomínam na tieto rozprávky - zlaté detské časy. Mám 3 deti a tiež by som im rád pustil tieto rozprávky...
    Teraz je síce tisíce rozprávok a možnosti o ktorých sa nám ani len nesnívalo. Chcel by som byť teraz dieťaťom najlepšie vlastným synom...
    Žiaľ nejde to, život mi uteká pomedzi prsty a naberá obrátky ako nikdy predtým, len sa obzriem a ďalší rok v ....
    Kde by sa dali tieto rozprávky najsť?
    Asi najskôr na maďarských warez fórach.

    A na youtube máš tiež zopár dielov, bohužiaľ len v maďarčine. Musíš hľadať "Kukori es kotkoda".
    Naposledy upravil Chobot : 01.12.10 at 00:34

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nič proti maďarčine moji starí rodičia rozumeli ale moje deti o nič viac ako ja a hoci by to iste nebolo na škodu vedieť ďalšiu "svetovú reč" popri medzinárodne hodne preferovanej slovenčine, ale kvôli kreslenej hydine sa to učiť teraz asi narýchlo nebudeme. Škoda len že prekladajú pokemonov a iné strašidlá a niečo tak milé už asi neletí...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    wabi Pozri príspevok
    Nič proti maďarčine moji starí rodičia rozumeli ale moje deti o nič viac ako ja a hoci by to iste nebolo na škodu vedieť ďalšiu "svetovú reč" popri medzinárodne hodne preferovanej slovenčine, ale kvôli kreslenej hydine sa to učiť teraz asi narýchlo nebudeme. Škoda len že prekladajú pokemonov a iné strašidlá a niečo tak milé už asi neletí...
    Existuje aj dabing na tento seriál, veď to išlo aj ako večerníček na STV. Ale bude hodne ťažké to zohnať s dabingom. To by sa musel niekto nájsť, kto si to postupne nahrával a je ochotný to previesť do digitálnej podoby a dať to k dispozícii na net. Žiadne filmy nie sú oficiálne k dispozícii na stiahnutie (alebo len veľmi málo). Sú to v prevažnej väčšine pirátske kópie, ktoré fanúšikovia či IT nadšenci robia dobrovoľne. Prečo by niektoré štúdio dávalo dobrovoľne a zadarmo svoj archív na net?

    Verím, že tá rozprávka s dabingom sa určite nachádza v archíve STV, ale tam sa nedá nakupovať ako v Tescu. Pozri si niekedy na STV2 reláciu Noc v archíve - niekedy také "skvosty" povyťahujú z toho archívu, že jeden sa len čuduje...

    Takže šanca zohnať tento seriál s dabingom je malá.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Piťko-amater Pozri príspevok
    ja pamätám, len Maťka a Kubka, detektíva Orieška, macka Uška

    a Pá a Pí z mačacej planety.....

    tiež Lolka a Bolka

    a samozrejme Pat-a a Mat-a

    ich prikladom sa niekedy riadim aj dnes.
    A čo včul?!

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Piťko-amater Pozri príspevok
    ja pamätám, len Maťka a Kubka, detektíva Orieška, macka Uška

    a Pá a Pí z mačacej planety.....

    tiež Lolka a Bolka

    a samozrejme Pat-a a Mat-a

    ich prikladom sa niekedy riadim aj dnes.
    Petra Nová Pozri príspevok
    A čo včul?!
    Peťa si Ty ale nechápavá ...
    Piťo si určite myslí, že mu nerozumiem, ale občas sa mi stane, že chápem
    Rozprávky sme asi všetky deti sledovali v tom útlejšom období nášho života a vlastne to najhodnotnejšie, čo sme do života potrebovali dostať, sme dostali práve ako škôlkári.

    Veď aj (Robert Fulghum vraví :

    VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, JSEM SE NAUČIL V MATEŘSKÉ ŠKOLCE. Moudrost mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti v nedělní škole. Tohle jsem se tam naučil:

    O všechno se rozděl.
    Hraj fér.
    Nikoho nebij.
    Vracej věci tam, kde jsi je našel.
    Uklízej po sobě.
    Neber si nic, co ti nepatří.
    Když někomu ublížíš, řekni promiň.
    Před jídlem si umyj ruce.
    Splachuj.
    Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.
    Žij vyrovnaně – trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj.
    Každý den odpoledne si zdřímni.
    Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.
    Nepřestávej žasnout. Vzpomeň si na semínko v plastikovém kelímku – kořínky míří dolů a rostlinka stoupá vzhůru a nikdo vlastně neví jak a proč, ale my všichni jsme takoví.
    Zlaté rybičky, křečci a bílé myšky a dokonce i to semínko v kelímku – všichni umřou. My také.
    A nikdy nezapomeň na dětské obrázkové knížky a první slovo, které ses naučil – největší slovo ze všech – DÍVEJ SE.

    Všechno, co potřebujete znát, tam někde je. Slušnost, láska a základy hygieny. Ekologie, politika, rovnost a rozumný život.
    … A představte si, oč lepší by byl svět, kdybychom si všichni – na celém světě – každý den ve tři odpoledne dali koláček a mléko a pak si lehli a zdřímli si s polštářkem pod hlavou. Nebo kdyby základní politikou všech vlád bylo vždycky vracet věci nazpátek a uklízet po sobě.
    A stále ještě platí – bez ohledu na to, kolik vám je let – že když vyrazíte do světa, nejlepší je chytit někoho za ruku a držet se pohromadě.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Danuška, veľmi pekné. Je v tom veľa múdrosti a pekných myšlienok. Len rozmýšľam, koľko je tých pieskovísk, kde deti dostávajú takúto výchovu, a ani po rokoch nezabudnú na to, čo sa naučili.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    ...no lebo Ty Evka nie...
    ...a minule, si mi požičala vedierko s lopatkou a ja som ho ešte nevrátila, hneď ako sa stretneme na piesočku, dám ti moje formičky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.