Zavrieť

Porady

aký je presný postup pri exekúcii?

Ahojte,
vie mi niekto pomôcť pri riešení môjho problému. Úplnou náhodou som sa dozvedel, že mám zablokovaný účet a po návšteve v banke mi povedali, že že prebieha exekúcia. Ja som však o ničom nevedel a doteraz mi neprišiel žiaden list ani od exekútora ani od všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá asi dala návrh. Neviem ani o akú sumu presne ide, pretože som vrámci svojich možností nepravidelne posielal úhrady. Viem že mám tam podlžnosť, písomne som ich upovedomil o mojej situácii. Je tu asi problém v tom, že na adrese trvalého bydliska nebývam, ale o tom som VšZp upozornil písomne hneď po presťahovaní sa na adresu prechodného pobytu, že všetko majú posielať na novú korešpondenčnú adresu. Takže ja predpokladám, že všetky písomnosti zasa posielali iba tam a brali to ako nevyzdvihnuté(už sme raz riešili problém nevyzdvihnutej zásielky). Je nejaký zákonom stanovený postup ,že mi musí byť doručená najskôr výzva, pretože ak by som ju dostal, určite to vyplatím hneĎ, aby som nemusel platiť trovy. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie som pravnicka (zrejme ti napisu aj pravici alebo si vyhladaj aj ine temy ohladom exekucie, je ich tu dost), ale moj nazor je:
    Kedze vymahanie tvojho "dlhu" je teraz uz v rukach exekutora, je potrebne celu zalezitost doriesit s nim. Ak si uz dlh uhradil, predloz mu doklady o uhrade dlhu. Ak si dlznu sumu zaplatil este pred zacatim exekucie, zrejme exekutor nema pravo od teba vymahat sumu za ekekucne konanie. Ak si dlznu sumu uhradil az po zacati konania, na uvolnenie tvojho bankoveho uctu a teda ukoncenie exekucie je potrebne uhradit vsetky zaväzky, t. j. aj poplatok za cinnost exekutora.

    Nezaoberala by som sa teraz tym, kto kde urobil chybu, ale odporucala by som riesit v prvom rade odblokovanie bankoveho uctu. (Uradna posta vzdy chodi na adresu trvaleho bydliska a je v zaujme samotnej osoby, aby si zabezpecil jej dorucenie. Posta ponuka aj sluzbu preposlania na inu adresu a pod.).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak chces uvolnenie uctu urychlit, skontaktuj sa s exekutorom a vyplat cim skor dlznu sumu (exekutorovi). Nasledne ti ucet uvolni.

    vaaloo je offline (nepripojený) vaaloo

    vaaloo
    Ja so vyplatil poisťovni celú sumu, čo som si myslel, že dlhujem-možno aj viac. Lenže oficiálne o ničom neviem a nechcem platiť trovy. Tak teraz neviem či mám čakať, alebo sa ozvať a od poisťovne žiadať zrušenie exekúcie a odvolať sa na nesprávny postup alebo pochybene z ich strany kedže ma k ničomu nik nevyzval

    aký je presný postup pri exekúcii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.