Zavrieť

Porady

Zmena s.r.o. na jednoosobovú

Dobrý deň,
prosím Vás o info. a rady ako zmeniť s.r.o. ktorá má 1-konateľa a 2- spoločníkov.
Spoločník by chcel odísť - to znamená, že spoločnosť by viedol len konateľ.
Vopred Ďakujem.
Naposledy upravil Maxinka : 22.10.10 at 05:33 Dôvod: oprava
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Maxinka Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás o info. a rady ako zmeniť s.r.o. ktorá má 1-konateľa a 1- spoločníka.
Spoločník by chcel odísť - to znamená, že spoločnosť by viedol len konateľ.
Vopred Ďakujem.
nerozumiem.....zle položená otázka
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

1 spoločník chce previesť svoj podiel v s.r.o. na svojho spoločníka-konateľa. aký by tam mal byť postup? má zasadnúť VZ ktoré schváli prevod obchodného podielu a vzdanie sa funkcie alebo ako to vlastne je mám v tom dosť dobrý chaos a neviem ako na to. dakujem
Naposledy upravil Maxinka : 21.10.10 at 13:36
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Maxinka Pozri príspevok
ako zmeniť s.r.o. ktorá má 2 ľudí - konateľ a spoločník.
Spoločník by chcel odísť z s.r.o.- to znamená, že spoločnosť by sa mala zmeniť na jednoosobovú.
Terajší spoločník musí previesť svoj OP na nového spoločníka. To, že ním bude tá istá osoba, ktorá je v súčasnosti aj konateľom, s prevod OP nemá nič spoločné. Pozícia spoločníka a pozícia konateľa sú 2 rôzne veci a je jedno, či je tá istá osoba alebo nie.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Trochu si to doplietla. Konateľa sem nepleť, tým môže byť hocikto.
Teda s.r.o. má teraz 2 spoločníkov? Ak chce jeden odísť, musí svoj obchodný podiel previesť (predať) zostávajúcemu spoločníkovi. Teda treba urobiť valné zhromaždenie, kde sa to schváli, potom K-P zmluvu a následne novú spoločenskú zmluvu v novom znení a treba podať návrh na súd. Ale o tom je tu na Porade veľa príspevkov, treba pohľadať.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ďakujem - asi som to veru doplietla a to poriadne:-(
- novú spoločenskú zmluvu v novom znení alebo zakladaciu listinu?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ak bude už len 1 spoločník, tak zakl. listinu.
1 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
JarkaL Pozri príspevok
Ak bude už len 1 spoločník, tak zakl. listinu.
Nesúhlasím, ak bola spoločnosť v minulosti založená Spoločenskou zmluvou, táto sa už vždy bude nazývať Spoločenskou zmluvou a nie je potrebné ju premenovávať na Zakladateľskú listinu. Toto však asi nebude hlavný problém zadávateľky témy.
1 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tak teda AKO?
zasadne valné zhromaždenie - musí schváliť prevod obchodného podielu, k tomu vyhotoviť úplné znenie SZ, alebo teda sa môže prijať už aj rozhodnutie o prijatí úplného znenia zaklad. listiny, keď tam ostáva iba 1 spoločník, Zmluvu o prevode obchodného podielu a Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov. Podať návrh na zápis zmien do OR.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

k akému dátumu sa to musí robiť? Spoločník by chcel odísť do konca októbra - je to možné?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

aaký formulár na ORSR mám vybraťM
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

ja to len zosumarizujem:

Máte s.r.o. s jediným spoločníkom, ktorý chce svoj obchodný podiel previesť na súčasného konateľa s.r.o.

Mali by ste urobiť tieto kroky:
1. pozrieť sa do zakl. listiny, či je tam pripustená možnosť prevodu s.r.o. na inú osobu (ak nie, súčasný jediný spoločník musí prijať rozhodnutie o zmene ZL v tomto zmysle)
2. ak to ZL vyžaduje, aby s prevodom obchod. podielu vyslovilo súhlas valné zhromaždenie, ktorého pôsobnosť vykonávať jediný spoločník, mali by ste vyhotoviť rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP
3. jediný spoločník a konateľ uzavrú zmluvu o prevode obch. podielu (musí mať náležitosti podľa ust. § 115 Obch. zák.). Prevod OP voči s.r.o. bude účinný okamihom doručenia zmluvy zmluvy o prevode spoločnosti (čo bude v danom prípade jej podpisom, nakoľko si ju hneď preberie konateľ, V zmluve tiež môžete povedať, že účinnosť nadobudne ku dňu .... , t.j. môžete to načasovať k ľubovoľnému termínu.
4. konateľ vyhotoví nové úplné znenie zakl. listiny (zmení sa jediný)
5. nový jediný spoločník (doteraz iba konateľ) musí podpísať čestné vyhlásenie, že nie je spoločníkom vo viac ako 2 s.r.o.)
5. vypracujete návrh na zápis zmeny do obchodného registra (zmenový formulár nájdete na stránke obchodného registra, sú tam aj vyplnené vzorové formuláre).
6. všetky uvedené materiály (úplné znenie ZL v dvoch vyhotoveniach) doručíte na príslušný súd + kolok 66 eur

Živnost. úradu nemusíte oznamovať nič.
Prípadne Vám s tým môžem pomôcť, podávam návrhy so zaručeným elektronickým podpisom.

Všetko dobré.


4.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

sroservis Pozri príspevok
Máte s.r.o. s jediným spoločníkom, ktorý chce svoj obchodný podiel previesť na súčasného konateľa s.r.o.
4.
NIE - mám s.r.o. s 2 spoločníkmi a 1 chce už odísť a previesť svoj podiel - bezodplatne.
Bude to takto:
Kedže ostane už len jeden spločník - mám spraviť Novú zakladateľskú listinu alebo stačí opraviť SZ?
Zmluvu o prevode OP.
Zápis z VZ - nemá niekto vzor - ked odchádza jeden spoločník?

A čo ešte?
0 0
erico01234 erico01234

erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

aj mna toto presne zaujima.. ci moze ostat spolocenska zmluva tak ako je a spravi sa len dodatok (v mojom pripade uprava prvej a druhej strany kde su uvedeni spolocnici a vklady) alebo treba spravit tu listinu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
príspevok 12, bod 4......treba čítať aj celú tému prípadne vyhľadať podobné.
0 0
erico01234 erico01234

erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

KEJKA Pozri príspevok
príspevok 12, bod 4......treba čítať aj celú tému prípadne vyhľadať podobné.
4. konateľ vyhotoví nové úplné znenie zakl. listiny (zmení sa jediný)

hej citat viem len tomu nechapem preto sa pytam nato... zakladatelsku listinu? nestaci prerobit spolocensku zmluvu? a co sa zmeni jediny??? nemate niekto vzor tejto listiny a ako postupovat pri podpisovani / treba podpisat u notara?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak sa píše nové vyhotovenie - je to odpoved, že nestačí dodatok.
Prerobíš to, čo máš - teda SZ, ked nemaš ZL.
jediný.........v kontexte odpoved na zadanie,...asi konateľ, vyber si z toho, čo sa týka teba, ostatné neber do úvahy
vzor máš - svoju SL - stačí len doplniť, ty poznáš zmeny, iný vzor ti nepomôže.
netreba u notára ani na matrike.
Overuje sa len podpis na Návrhu na zápis zmien.
Všetky tieto odpovede tu už sú - treba čítať.
0 0
erico01234 erico01234

erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

aha takze jasne... a ako tu zakladaciu listinu staci upravit original spopocensku zmluvu celu co mam ale aby bola na jednu osobu.. tym padom to uz nebude spolocenska zmluva ale zakladacia listina...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som si to tiež myslela a niekde som o tom písala, že mi právnik zmenil SL na ZL.
ale oponent na Porade vyhlásil, že je to zbytočné.
tak si vyber.
0 0
erico01234 erico01234

erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

a keby proste dolozim k formularu na zmenu do OR aj upravenu spolocensku zmnluvu ked som len ja spolocnik a konatel a aj zakladatelsku listinu co je vlastne skoro to iste, len je to zredukovane na menej stran, lebo tam niej potreba tokych veci ako ked su dvaja spolocnici... a bude tam prilozene aj to aj to? pokaslem s tym daco?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemôžeš aj to aj to
ak už raz bola akceptovaná SL, tak použi a zaktualizuj tú, lebo z neznalostí môžeš vyškrtať aj to, čo je tam potrebné ponechať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať