Zavrieť

Porady

pracovný čas - nerovnomerne rozvrhnutý

prosím o radu, otváram prevádzku (9-21hod) s 3 predavačkami
pracovný týžden chcem spraviť nasledovne, striedali by sa tieto prac.časy:
12 hod., deň voľna, 8hod. ( soboty a nedele len 1x 12 hod. v týždni)
napr.
po 12 hod
ut voľno
st 8 hod
št 12 hod
pi voľno
so voľno
ne 12 hod
atď.
Alebo viete niekto poradiť lepšie rozvrhnutie prac. času v takomto prac.čase? vždy by som to dopasovala na mesiac, len problém je v tom, že
neviem určiť týždenný prac. čas - je to jednosmenka 40 hod., dvojsmenka 38,75 hod alebo to spadá pod 37,5 hod. týž.prac.čas?
Ako s prácou vo sviatok a cez víkend, musia mať príplatky?
Vraj sa to dá ošetriť, že je to ich normálny prac. deň?
Som vďačná za každú radu.
Tých, ktorých mám v okolí a pracujú v takomto prac. čase majú zmluvy na 40 hod. pr. čas a neprepláca sa im ani sviatok ani víkendy, čo si nemyslím že je v súlade so Zák. práce. Jedny dostali už aj pokutu od Inšpektorátu práce. Nerada by som si spôsobila problémy, nakoľko je to len moja nevedomosť, že neovládam túto problematiku, ale chcem mať všetko na poriadku a podľa ZP. Nech to študujem zprava zľava nerozumiem tomu. Vie mi niekto ľudsky vysvetliť a poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj, rozmýšľala som, čo ti vlastne napísať, lebo táto téma je veľmi rozsiahla. Skús vyhľadať na porade tému, je tu niekoľkokrát rozoberaná z rôznych hľadísk. Ak nebudeš mať jasno, zbytočne budeš robiť to, čo ti niekto napíše, že urob to takto a takto.
    Pre začiatok ti poviem, že po niekoľko týždňovom štúdiu a diskusiách som to urobila takto:
    mám 38,75 hod týždeň, už do PZ, k tomu mám rozpis zmien na celý rok dopredu, tak aby u každého vyšla norma, samozrejme zmeny sú v súlade so ZP (voľné soboty a nedele), príplatok za sviatok zo zákona musí byť ak ho odrobili, ak mu vyšla zmena podľa rozpisu ale nerobil, lebo bol sviatok, dostáva náhradu mzdy. Soboty a nedele nemusí mať príplatok zo zákona. No a ešte pozor na dovolenku, tá sa tiež musí vypočítať.
    Nech sa ti darí.

    pracovný čas - nerovnomerne rozvrhnutý

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.