Zavrieť

Porady

Kúpa pozemku, na ktorom stojí neoprávnená stavba

Dobrý deň, chcem si odkúpiť pozemok od vlastníka pozemku, ktorý má právoplatnú kúpno-predajnú zmluvu. Na danom pozemku sa však nachádza rodinný dom cca na ploche 120 m2, majitel stavby však nie je vlastníkom pozemku, pozemok - parcela typu C (vo výmere 1000 m2), bol vo vlastníctve rodiny, ktorá ho riadne predala do vlastníctva ďalšej osoby, ani tak sa však nepodarilo vyriešiť nahnutú situáciu, rodina, ktorá postavila túto stavbu na danom pozemku dokonca žaluje bývalých vlastníkov pozemku, za to, že pozemok im nedarovali a chcú ho vydržať.. Odmietli dohodu o odkúpení pozemku a tak isto odmietli i predaj svojho domu. Ďalšia dôležitá informácia je, že stavba je približne z roku 1965 a stavebné povolenie vydal národný výbor v roku 2003. Stavbu využíva rodina, ktorá ju zriadila. Pozemok je predmetom súdneho sporu už približne 10 rokov, čiže majitelia stavby týmto asi nespľňajú podmienky pre vydržanie, vedia o vlastníkovi pozemku. MOja otázka znie, čo mi hrozí v prípade ak tento pozemok odkúpim, či na ňom ako vlastník budem môcť stavať bez komplikácií a ako sa v takomto prípade budem môcť dohodnúť s majiteľmi stavby, prípadne ak ma zahrnú do súdneho konania, ktoré sa ťahá už niekoľko rokov, aký Ďalší problém pre mňa z tohto súdneho konania môže vzísť. Pozemok si majitelia neoprávnenej stavby taktiež oplotili, tzn. prístup naň by mi i ako novému vlastníkovi nemusel byť umožnený.
Prosím o Vás o radu, názor, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Neporadím Ti, ale....prečo trváš na kúpe tak blbého pozemku.Dať sa zatiahnúť do súdnych sporov.Radšej sa poobzeraj po niečom inom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Načo zakladáš tému 2x?

    Keď v tej prvej už máš aj odpovede:

    http://www.porada.sk/t149957-kupa-po...na-stavba.html

    Kúpa pozemku, na ktorom stojí neoprávnená stavba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.