Zavrieť

Porady

Správne účtovanie SSE faktúr - opakované dodanie tovaru

Prosím Vás o radu. Nenašla som zatiaľ aktuálnu tému na opakované dodávky tovaru - elektiny. Potrebovala by som vedieť ako účtovať predpísané platby od SSE . Podnikatel dostal dohodu o platbách za odobratú, ale zatiaľ nevyfaktúrovanú elektiku - je tam napísané - faktúra Opakované dodanie tovaru a rozpis platieb na celý rok. Dať to do záväzkov ako daňový doklad v celku, alebo po mesiacoch? Alebo to nedať vôbec ? A čo s DPH ? Vopred ďakujem za rady. /poznámka : Účtujem v programe ALFA / Ďakujem
Naposledy upravil vanlenka : 26.10.10 at 08:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Ja učtujem JU - kvartalny platca DPH v programe Alfa, každý mesiac si prefotím dohodu o preddavkoch pre SSE - zvýrazňovačkou označím daný mesiac a zaučtujem v záväzkoch podľa zdaniteľného plnenia daného mesiaca - SSE má posledný kalendárny deň v danom mesiaci.

    enyma

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    Ďakujem robím to podobne. A dávaš to aj do DPH, rozpisuješ to? Lebo ja to dávam, aj do DPH-ačky. Neviem, či je to tak správne. Ale na dohode je rozpísaná DPH, tak myslím, že asi áno. Opravte ma, ak sa mýlim. A ked mám vyučtovaciu faktúru, lebo prakticky sú to zálohy platené mesačne, tak zaučtujem len bud - preplatok alebo nedoplatok. Už to potom neriešim tak ako je v príručke ALFA pri platení záloh.fa. Robím dobre? dakujem za každú reakciu.

    Správne účtovanie SSE faktúr - opakované dodanie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.