Zavrieť

Porady

Aký sporák?

Kuchárky poraďte!
Idem kupovať kombinovaný sporák (hore plynový, rúra elektrická) Neviem sa rozhodnúť, či mám kúpiť rúru aj s ventilátorom - teplovzdušnú, alebo stačí aj obyčajná? V cene je rozdiel asi 4-5 tisíc. Aké máte skúsenosti? Má ten ventilator taký význam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    My máme rúru len elektrickú a som s ňou nadmieru spokojná. Pekne pečie zo všetkých strán bez toho, aby som musela počas pečenia vyťahovať plech.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Mala som predtým aj el.sporák s obyčajnou rúrou, a asi z dôvodu, že som nebola spokojná s rovnomerným pečením som sa rozhodla pre zmenu. Teraz mám teplovzdušnú, môžem piecť i dve vrstvy suchého pečiva naraz a na vrchnú mriežku ešte dávam pečivo, ktoré sa skôr suší, ako pečie, napr. Úliky, alebo Parížske štangle. Teraz som nadmieru spokojná, ale možno som predtým len mala smolu na výrobok, ktorý som po mojom "prskaní" pri pečení radšej vymenila po 4 rokoch.
    Takže, každý máme svoje skúsenosti.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Denisa
    Kuchárky poraďte!
    Idem kupovať kombinovaný sporák (hore plynový, rúra elektrická) Neviem sa rozhodnúť, či mám kúpiť rúru aj s ventilátorom - teplovzdušnú, alebo stačí aj obyčajná? V cene je rozdiel asi 4-5 tisíc. Aké máte skúsenosti? Má ten ventilator taký význam
    Mám taký sporák aj s ventilátorom.. .Oplatí sa najmä pri pečení, mäso robím skôr klasicky . Je pravdou aj to, že je to rýchlejšie hotové pri nižšom nastavení stupňov, ale niekedy sa mi zdá, že moc vysušuje...

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Ja som tiež vymýšľala rôzne finty aby som mohla normálne upiecť koláč a preto som dala na doporučenie odborníkov. Teraz mám teplovzdušnú rúru a som s ňou veľmi spokojná. Radosť piecť. Konečne sú koláčiky také ako majú byť a výhodou je i to, ako už bolo spomínané, že sa dajú piecť dva plechy naraz.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    hlavne, aby nebola len teplovzdušná, ten ventilátor je naozaj dobrý len pri pečení koláčikov, mäso sa lepšie upečie klasickým spôsobom

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Denisa
    Kuchárky poraďte!
    Idem kupovať kombinovaný sporák (hore plynový, rúra elektrická) Neviem sa rozhodnúť, či mám kúpiť rúru aj s ventilátorom - teplovzdušnú, alebo stačí aj obyčajná? V cene je rozdiel asi 4-5 tisíc. Aké máte skúsenosti? Má ten ventilator taký význam
    Prečítala som si príspevky ostatných, ale ja sa priznám, že by som už teplovzdušnú, keby bol taký cenový rozdiel medzi nimi, nekúpila... Jediné, na čo využívam teplovzdušnú rúru je sušenie ovocia a sušenie tekvicových jadierok... Inak mi koláče v strede ostávajú bledé a okolo sú už dávno upečené... čiže ju nepoužívam vôbec na pečenie koláčov ani mäsa. Vzduch cirkuláciou pôsobí len po obvode - možno len v mojej rúre a s výsledkom nie som spokojná vôbec.
    Ale možno je to už pre teba pasé, pretože si sa dovtedy už asi nejako zariadila...

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ja mám elektrickú rúru s tým, že sa dá zapnúť aj ventilátor a je to teplovzdušná .. ale nikdy som to nepoužila. Ďalším takým dôležitým bodom je, že akú značku si kúpiš, lebo aj tam je dosť veľký rozdiel...a hlavne cenový.
    Elena Navrátilová
    Ja mám sporák s teplovzdušnou rúrou a som veľmi spokojná. Keď sa viacej pečie, môžem naraz aj na 3-4 plechoch. Nemám ten problém že by mi ostalo v prostriedku nedopečené. Takže keby to robilo mne určite by som to reklamovala. Je to výhodné aj vzhľadom k spotrebe energie. Sporák je kombinovaný aj s grilom.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Oživujem túto tému. Odišiel mi 20 ročný plynový sporák s rúrou, tak potrebujem do vianoc niečo poriešiť. Moc nepečiem, tak mi asi teplovzdušná rúra bude nanič. Hore chcem určite plyn, pretože sa tak dá rýchlo znížiť teplota .... S akou značkou máte najlepšie skúsenosti ???

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    ja mám už od roku 1999 Elektrolux a som s tým spokojná, síce ja mám sklokeramiku a multifunčnú rúru, a dali sme za to 49 tis., na druhej strane žiadna oprava a kamarátka má tieš od roku 1999 Gorenje, tiež je spokojná.
    Na teplovzdušnej rúre sa treba naučiť piecť. Klasické rúry sú dnes tak urobené, že sa nesmú používať lesklé materíly (nerez) a sklo, tým sa predlžuje dlžka pečenia, to je výhoda teplovzdušnej

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Aj ked som muz a ak Vam to nevadi vyslovim moj nazor. Sporak vyberaj podla vzhladu a snaz sa o aspon trocha znamu znacku. Zisti si ale dostupnost servisu v Tvojom okoli. Je dobre ak ma integrovany zapalovac a system poistky plamena, t.j. zastavi plyn, ked zhasne plamen. K tej rure. Multifunkcna nie je to iste ako teplovzdusna. Multifunkcna ma spravidla ventilator a musi mat el. spiralu kruhovu okolo ventilatora, okrem toho ma este hornu, dolnu a grilovu spiralu. Teplovzdusna ma ventilator, ale nemusi mat kruhovu spiralu, tie potom len susia a nepecu dobre. Ak mam doporucit tak len multifunkcnu. Mam bohate skusenosti s intenzivnym pouzivanim skoro profesionalnym rury ETA. Mozem len doporucit.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    dad111 Pozri príspevok
    Aj ked som muz a ak Vam to nevadi vyslovim moj nazor. Sporak vyberaj podla vzhladu a snaz sa o aspon trocha znamu znacku. Zisti si ale dostupnost servisu v Tvojom okoli. Je dobre ak ma integrovany zapalovac a system poistky plamena, t.j. zastavi plyn, ked zhasne plamen. K tej rure. Multifunkcna nie je to iste ako teplovzdusna. Multifunkcna ma spravidla ventilator a musi mat el. spiralu kruhovu okolo ventilatora, okrem toho ma este hornu, dolnu a grilovu spiralu. Teplovzdusna ma ventilator, ale nemusi mat kruhovu spiralu, tie potom len susia a nepecu dobre. Ak mam doporucit tak len multifunkcnu. Mam bohate skusenosti s intenzivnym pouzivanim skoro profesionalnym rury ETA. Mozem len doporucit.
    Takýto názor som potrebovala Aspoň viem, aký je teda rozdiel medzi teplovzdušnou a multifunkčnou. A ozaj som chcela aj ten gril, takže idem googlovať ceny

    Dad11, ďakujem.

    PEŤKA je offline (nepripojený) PEŤKA

    PEŤKA
    Fagor je super značka, ventilator používam ked chcem dopiect (scervenať povrch napr. mäso, zemiaky ...

    slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

    slavkasig
    ja mam kombinovaný sporák a ma aj ventilátor je to Amika stál len okolo 8000sk každý mi hovoril že za lacný peniaz nečakaj nič dobré mám ju už 4 roky a je super ja veľa pečiem tak ten ventilátor aj veľa využívam hlavne pri suchom pečive a penovej torte kde všetky pláty usuším naraz to je 5 plechov .
    kúpiť je najlepšie podla toho koľko pečieš nie vždy dobrá značka znamená aj dobrý výrobok

    eva.dd je offline (nepripojený) eva.dd

    eva.dd
    preco stale radite len podla toho ako sa v nom pecie?
    co ked niekho zaujma len nizka spotreba, a nizka cena?Kto uz moze dat za sporak 45 tisic,podla mna nie je v poriadku a jeho priority ,,su akurat ten sporak...ovsem ak ma slovensky plat. Nehovorim o tom ka niekto zaraba nad 60 tisic ,,,inak je to ,,na hlavu...za to pojdem do ameriky na vilet a radsej si pozrem za tu cenu New York ako kukat na sporak...ale co uz ,malomesticke zienky ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    eva.dd Pozri príspevok
    preco stale radite len podla toho ako sa v nom pecie?
    co ked niekho zaujma len nizka spotreba, a nizka cena?Kto uz moze dat za sporak 45 tisic,podla mna nie je v poriadku a jeho priority ,,su akurat ten sporak...ovsem ak ma slovensky plat. Nehovorim o tom ka niekto zaraba nad 60 tisic ,,,inak je to ,,na hlavu...za to pojdem do ameriky na vilet a radsej si pozrem za tu cenu New York ako kukat na sporak...ale co uz ,malomesticke zienky ...
    ...každý má iné priority..

    neviem prečo reaguješ na niekoľko rokov starú tému tému
    Verím, že zadávateľka už má dávno sporák vybratý

    Jando je offline (nepripojený) Jando

    Jando
    Ahojte, mám rozhliadnutý sporák Electrolux ekk 513513. Je to podľa vás dobrá voľba ?

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja mám už cca 4r Electrolux EOB6630 a celkovo ako so značkou veľká niekoľkoročná spokojnosť!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.