Zavrieť

Porady

Zástupcovia v EÚ, poslanci NR SR, primátori,starostovia miest, obcí

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

a zástupcovia iných volených štátnych funkcií

Keď sa hovorilo o vstupe do EÚ, spomínalo sa v kampaniach odmeňovanie vrátane niekoľkoročného odstupného pre zástupcov krajín? Ja si nespomínam. Európa sa ekonomicky zmieta a ľudia sa začínajú v niektorých krajinách búriť.

Pri pracovnej zmluve na dobu určitú nemá zamestnanec nárok na odstupné.

Človek má slobodnú vôľu. Ak sa rozhodne byť v akejkoľvek funkcii na určité obdobie, o ktorom je dopredu oboznámený, je dôvod na odstupné? Rovnako aj u starostov a iných volených postov. Aká kompenzácia? Rovnako to bude pravdepodobne aj v iných medzinárodných organizáciách, ambasádach. Poukazuje sa na gréckych generálov a ich rodiny, a európsky kolos v tomto smere nikomu neprekáža.

Z akých peňazí sa financujú vlastne mzdy plus režijné výdavky a odstupné pre politikov, z národných financií, alebo nejakým kľúčom z EÚ?
Sú dostupné tieto informácie?
.
http://www.europskaunia.sk/europoslanci
"Postavenie europoslancov
V súlade s protokolom o právach a imunitách Európskej únie chráni europoslancov v ich domácej krajine rovnaká imunita, ako poslancov národného parlamentu. V ostatných členských krajinách nesmie byť europoslanec zadržaný či podliehať vyšetrovaniu, s výnimkou prípadov pristihnutia priamo pri páchaní trestného činu. Túto imunitu môže zrušiť Európsky parlament na žiadosť príslušnej krajiny.

Postavenie europoslancov upravuje štatút, schválený v roku 2005, ktorý vnesie viac rovnosti do odmeňovania a zjednotí právne postavenie poslancov zo všetkých členských štátov EÚ. Všetci europoslanci budú od roku 2009 zarábať okolo 7 000 eur. K ich platu sa pripočítavajú nielen ďalšie položky ako cestovné, diéty, náklady na sťahovanie, asistentku a sekretariát, ale napríklad aj preplatenie jazykových kurzov."

Koľko ľudí má nárok v Bruseli a iných medzinárodných organizáciách na niekoľkoročné odstupné okrem europoslancov z členských štátov a Slovenska?


EÚ je veľkorysá. A Slovensko v súčasnosti uvažuje nad regionálnymi rozdielmi v mzdách.


Zaujímal by ma každý názor alebo hodnotenie, pripomienka, zdôvodnenie.
Ďakujem.
Naposledy upravil korela : 24.10.10 at 03:00
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Lidi nás oběsí a budou v právu. Godfrey Bloom v EP.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Lidi nás oběsí a budou v právu. Godfrey Bloom v EP.
vložené na YT 2015
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Štrasburk může být i v Bruselu, utnul recesista putovní cirkus europoslanců

22. listopadu 2019 10:40


"Každoměsíční nákladné stěhování europoslanců z Bruselu do Štrasburku odmítá i německý recesistický europoslanec Nico Semsrott. ...


Evropský parlament se schází v belgické metropoli Bruselu, jenž hostí i další instituce EU. Každý měsíc se ale všech 751 europoslanců musí na čtyři dny přemístit na zasedání do francouzského Štrasburku.

Švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung (NZZ) nazval stěhování europoslanců „šílenstvím“. S politiky pravidelně cestují i jejich asistenti a tlumočníci. Pendluje i osm kamionů se spisy, které musí být k dispozici na obou místech. Proti tomuto mrhání peněz i času již neúspěšně vzniklo několik iniciativ.

Kdyby europoslanci jednali jen v Bruselu, EU by mohla ročně ušetřit kolem 114 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Vyplývá to z odhadu Evropského účetního dvora z roku 2014. Konec dopravních manévrů by měl i ekologický přínos. Do ovzduší by už neunikalo nejméně 20 000 tun oxidu uhličitého, dodal NZZ.

Tuto jinde nezvyklou praxi nazývanou „putovní cirkus“ kritizují již léta i seriózní politici a komentátoři. Její zrušení ale vyžaduje změnu základních smluv, kterou musí posvětit všechny členské státy. A Francie Štrasburk z prestižních důvodů obětovat nechce. Jako sídlo byl navíc vybrán coby symbol francouzsko-německého usmíření.

Skoncovat s finančně a logisticky náročným stěhováním se v pondělí rozhodl 33letý satirik Semsrott z německé recesistické politické formace nazvané Strana (Die Partei). Před sálem europarlamentu v Bruselu rozbil láhev, jako se dělá na křtech. Oznámil, že prostor přejmenovává na „Štrasburk“. "

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranic...ahranicni_luka
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať