Zavrieť

Porady

Ako začat internetový predaj

Mám stránku s vysokou návštenosťou, mám založenú s.r.o. Predmet podnikania- internetový obchod nemám uvedený.

Stránka bola založená z iných dôvodv ako podnikanie (edukácia) ,ale pri návštevnosti, ktorú mám, by ju bolo škoda nevyužiť na internetovy predaj. Ako začať, čo urobiť ako prvé, kde sa zaregistrovať, čo ochranna osobných údajov: Netušim, ako sa dostať k tovaru, či je potrebný aj nejaký sklad malý sklad pre drobný tovar....


Vie mi niekto, prosim, poradit?

Ďakujem
monant
Naposledy upravil monant : 24.10.10 at 07:20 Dôvod: preklep a doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Dobry den,

    potrebujete toho spravit viac, ale v prvom rade si urcite spravit prehlad o dodavateloch tovaru, s ktorym chcete obchodovat, ich ceny, velkoobchodne zlavy, v pripade, ze nechcete mat ani maly sklad, tak sa skusit popytat, ci nie su ochotni robit dropshipping (aj ked tam bude ta pravdepodobnost mala).
    Nasledne zistit, ake postovne by sa pri Vasich tovaroch platilo, a zo vsetkych vstupov si odvodit, aku cenu budete moct zakaznikom ponuknut.

    Co sa tyka cinnosti v sro, mala by Vam uplne stacit cinnost nakup, predaj - maloobchod, ak nemate ani tu, tak budete musiet na zivnostensky urad, zapisat si novu zivnost (v sro budete musiet zvolat valne zhromazdenie a uzniest sa na zaregistrovani novej cinnosti), az bude zapisana, tak s tym na obchodny register a mali by ste byt vybaveni.

    Co sa tyka narabania s osobnymi udajmi, tu by som to nehrotil, vacsina e-shopov to neriesi, pretoze tam ta povinnost vznika, len ak udaje automaticky alebo ciastocne automaticky spracuvate, co vy pravdepodobne robit nebudete (inak by ta povinnost vznikala na kazdom internetovom fore etc). Viac sa dozviete napriklad tu http://www.porada.sk/t146656-kedy-je...ch-udajov.html.

    Potom, alebo pocas tychto procesov samozrejme budete potrebovat niekoho, kto sa Vam postara o eshop. Moznosti mate niekolko:
    1, Open source riesenie, je to asi najpracnejsie a nie vzdy Vam bude toto riesenie uplne vyhovovat, ale je to zadarmo.
    2, Prenajom eshopu, tuto sluzbu poskytuje na trhu pomerne dost firiem, konkretne odporucania davat nebudem, lebo sa tym nasa firma zaobera tiez.
    Toto riesenie je vhodne najma pre zacinajuce eshopy a mensie projekty, kde naklady na zriadenie sablonoveho eshopu nie su nijak vysoke.
    3, Odkupenie licencie a design na mieru, idealne skor pre vacsie projekty, naklady sa pohybuju kdekolvek od 1000 do 10000 Eur (pripadne aj viac).

    Laplace je offline (nepripojený) Laplace

    Laplace
    ak potrebujes dodavatela, mozem ti dodavat chystam sa predavat formou onlineshopu kupelnove vybavenie a instalacny material,dam ti to za velkoobchodnu cenu,velmi sa to oplati...ak by si mal zaujem..neskor poslem cenniky...skladom sa netrap,to nemam ani ja,chcem fungovat tak,ze kazdy tyzden pojdem ku dodavatelovy nalozit tovar a raz tyzdenne rozvoz ale zatial nemam take auto,cize dovtedy jedine kurierom.
    v pripade zaujmu sa ozvi na milan.bielik@gmail.com

    Bjordrin je offline (nepripojený) Bjordrin

    Bjordrin
    ponukam moznost spoluprace. jedna sa o sperky so swarovski komponentami, ja ich dovazam priamo od vyrobcu, cize ceny su minimalne. Ak by bol zaujem tak sa mi ozvite na m.hanus88@gmail.com
    Naposledy upravil Bjordrin : 09.02.11 at 10:08

    nanit22 je offline (nepripojený) nanit22

    nanit22
    Osobne by som miesto riešenia vlastného predaja predal len priestor. Priestor pre bannery, reklamu, a nakoniec, najviac by som doporučil nejakého partnera/partnerov, čo predávajú svoj tovar formou PPA/PPC. Čiže v podstate affiliate. Načo sa trápiť so shopom, fakturovaním, mnohými zákazníkmi, keď stačí faktúrovať za dodaný priestor. Keďže robím marketingové poradenstvo a weby, mám informácie o mnoho veciach, na SK sú weby, ktoré majú aj cez 500€ mesačne len za odporúčanie tovaru. Minimálne jeden môj klient beží tiež ako affiliate poskytovateľ, platbu riešíme zásadne cez PPA, nie PPC, ako to niektorí radi a napriek tomu všetky služby s týmto klientom spolupracujú a nesťažujú si ... u PPA je proste vyššia marža, takže nič netratia ani oni, ani môj klient. Ale to sú už také odbornejšie veci. Ak chceš, ozvi sa na SS, ak budeš použiteľný s obsahom, zabezpečím Ti pridanie tvojho webu do affilu tohto klienta a máš pokoj. Keďže hovoríš, že si o EDU, tak to by navyše bolo možno pre vás oboch ešte zaujímavejšie. A bez starostí s eshopmi a väčne nespokojnými zákazníkmi...

    Ako začat internetový predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.