Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Skôr by som to dal do inzerátov. V odbornej téme to skôr zapadne, a môže ostať bez odozvy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Casperko Pozri príspevok
    Za doučovanie zaplatím. Prosím je to súrne. Ďakujem
    si študent, účtovník alebo živnostník ?

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    ja som bola účtovníčka v jednej firme ale tam som robila podvojné účtovníctvo. a teraz som si otvorila s kamarátkou živnosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Casperko Pozri príspevok
    ja som bola účtovníčka v jednej firme ale tam som robila podvojné účtovníctvo. a teraz som si otvorila s kamarátkou živnosť.
    Takže daňové zákony a zákon o účtovníctve ovládaš ? Ide len o vedenie peňažného denníka ? Chceš ho robiť ručne alebo cez nejaký účtovný SW ?

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    Ide presnejšie o vedenie celého účtovníctva. Peňažný denník, kniha pohľadávok a závazkov, a ostatné knihy.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Casperko Pozri príspevok
    ja som bola účtovníčka v jednej firme ale tam som robila podvojné účtovníctvo. a teraz som si otvorila s kamarátkou živnosť.

    Myslel som, že živnosť sa dá otvoriť iba pre jednu osobu samostatne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Casperko Pozri príspevok
    Ide presnejšie o vedenie celého účtovníctva. Peňažný denník, kniha pohľadávok a závazkov, a ostatné knihy.
    jasné, to s tým súvisí. V SW je to komplexne.

    Skús si pozrieť v kníhkupectve EZOP nejakú príručku k vedeniu JU. Ak nezoženieš, pozri tu

    http://www.google.sk/url?sa=t&source...coJSAu9Ghgg7Zw

    Ak budeš mať konkrétne otázky, ozvi sa ...

    Robím JU cez učtovný SW ALFA z Krosu, robia dobré školenia pre začiatočníkov aj pokročilých (predtým si ale treba preštudovať nejakú príručku, aby si vedel (a) o čom je reč).

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    Alfu z Krosu som si už objednala, ale ja to potrebujem trochu aj vysvetliť. Knihu Alfy už mám dávno. Ale ja by som fakt potrebovala osobný kontakt s niekym kto je ochotný mi to vysvetliť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Casperko Pozri príspevok
    Alfu z Krosu som si už objednala, ale ja to potrebujem trochu aj vysvetliť. Knihu Alfy už mám dávno. Ale ja by som fakt potrebovala osobný kontakt s niekym kto je ochotný mi to vysvetliť.
    Príručku k SW mám aj ja - ty potrebuješ vedieť robiť JU aj "ručne", aby si pochopila prečo a kde to treba zaradiť.
    Neviem ako ťa to súri, dnes som skončila s DPH-čkou, potrebujem pár dní si dať "pohov". Prečítanie príručky, ktorú som ti priložila, nezaškodí ...

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    Ja počkám ak by si bola ochotná mi to vysvetliť. Mám prečítanú knihu Jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov. ale nikto nie je dokonalý, ani ja, a moc som nepochopila.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Casperko Pozri príspevok
    Ja počkám ak by si bola ochotná mi to vysvetliť. Mám prečítanú knihu Jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov. ale nikto nie je dokonalý, ani ja, a moc som nepochopila.
    OK, ale až po "dušičkách". V tej knihe sú aj príklady zápisov do peňažného denníka ?

    Casperko je offline (nepripojený) Casperko

    Som taký malý anjelik... Casperko
    Ja počkám ak by si bola ochotná mi to vysvetliť. Mám prečítanú knihu Jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov. Ale nikto nie je dokonalý, ani ja, tak moc som to nepochopila.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Casperko Pozri príspevok
    Samozrejme. Nie v tej knihe sú len zákony.
    Zožeň si príručku, v ktorej máš komplexný príklad na účtovanie operácii v JU. Pozri si ho a potom sa môžeme stretnúť.
    Odbornú literatúru majú aj v ŠEVTE na Bojnickej ceste a nejaké nové kníhkupectvo je teraz aj na Korze pri UNIKLINIKe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.