Zavrieť

Porady

Ako postupovat ked sociálna poistovna vráti poistné zaplatené bez právneho dovodu?

Ahojte,

zamestnavame cudzincov, za ktorych sme prve mesiace ich pracovneho vztahu u nas odvadzali odvody do Socialnej poistovne. Ked sa preukazali formularom E101 (ktory preukazuje ze poistenci si platia odvody v domacej krajine), odniesli sme ho do Socialnej poistovne a podali ziadost o vratenie poistneho zaplateneho bez pravneho dovodu.

Socialna poistovna nam vyhovela a peniaze sme obdrzali na ucet.

Ako teraz prosim postupovat? Ako upravit zamestnancom spatne mzdu? Kedze socialne poistenie im bolo strhavane takisto zo mzdy, a tym ze si uplatnili vyssi odvod poistneho, tym mali nizsi zaklad dane.

Treba vsetko spatne prerobit?Alebo by stacilo keby sme poistne ktore sme im strhli z vyplaty poslali na osobny ucet, a dan sa dorovnala v danovom priznani na konci roka (kde uvedieme nulu ako sumu odvodov na zdravotne a socialne poistenie)?

Dakujem za nazory...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa im spätne mzdy neprerábate, ale v najbližšej výplate (obdobie to isté ako vratka z SP) by som im tie čiastky dala ako iný príjem a tak by som dorovnala rozdiely a vyplatila na účet.
    Zam-com nemôžeš nič posielať na účet bez spracovania miezd.
    Ak to chceš riešiť pri RZD, tak aj tie nedoplatky dostanú až po vykonaní RZD.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    KEJKA Pozri príspevok
    podľa mňa im spätne mzdy neprerábate, ale v najbližšej výplate (obdobie to isté ako vratka z SP) by som im tie čiastky dala ako iný príjem a tak by som dorovnala rozdiely a vyplatila na účet.
    Zam-com nemôžeš nič posielať na účet bez spracovania miezd.
    Ak to chceš riešiť pri RZD, tak aj tie nedoplatky dostanú až po vykonaní RZD.

    Aha super, takze vlastne ked mozem vratku zo SP uviest ako iny prijem (to som netusila), tak sa mi v tej vyplate vlastne vyrovna aj zrazkova dan... a vsetko bude koser

    Ďakujem velmi pekne za pomoc....

    Ako postupovat ked sociálna poistovna vráti poistné zaplatené bez právneho dovodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.