Zavrieť

Porady

Som zamestnaná, pracovnú zmluvu mám na neurčito a chcem dať okamžitú výpoveď

Som zamestnaná, pracovnú zmluvu mám na neurčito a chcem dať okamžitú výpoveď. Chcem nastúpiť do novej práce. Starý zamestnávateľ mi však nechce podpísať výpoveď a chce mi dať dvojmesačnú výpovednú lehotu. Avšak ja chcem odísť hneď pretože v novej práci na mňa nebudú čakať 2 mesiace a nájdu si niekoho iného. Starý zamestnávateľ sa mi vyhráža, že ma dá na súd pre porušenie pracovnej zmluvy, ak odídem pred skončením výpovednej lehoty. To ma naozaj môže dať na súd? Ako mám postupovať? Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Nuz, teoreticky ta moze dat na sud, je to zrejme myslene tak, ze mu vznikne narok na to aby si mu uhradila penaznu nahradu, ato bud dobrovolne alebo to moze od teba vymahat sudno cestou.
    Je tiez otazne na akej pozicii pracujes, v teoretickej rovine tym ze porusis pracovnu zmlvu, moze zamestnavatelovi vzniknut narok na nahradu skody

    § 62
    Výpovedná doba

    (1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

    (2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

    (3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    Som zamestnaná, pracovnú zmluvu mám na neurčito a chcem dať okamžitú výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.