Zavrieť

Porady

Použitie tehal ako výplň..

Rekonštruujeme starší dok ktorý mal problém s vlhkosťou. Dom je čiastočne podpivničený , v dvoch izbách bola drevená podlaha a pod ňou piesok. Problém bol v tom že pod 20cm vrstvou piesku bola hneď zemina ktorá presahovala nad základ vo výške dvoch tehál, tak sme tu zem odkopali, nanosili kamenivo ktorí sa ubilo a na to sme dali 10cm platňu betónu s kari rohožou presne do výšky základu a ten sme napenetrakovali a natreli hydroizoláciou. Teraz sa potrebujeme dvihnúť minimálne 20 cm hore aby sme boli v jednej úrovni s ostatnými izbami v dome, tie su totiž podpovničené a ako deka je tam položený panel. Chcem dať aj podlahový polystyrén 10 cm v tých dvoch izbách ktoré nie sú podpivničený ale i tak sa potrebujem dostať aspoň tých 17 cm hore ale nechcem to vyplnať beténom - veľa kubikov - tak poraďte - môžem na tu hydroizoláciu + ipa + geotextilia položit jednu dve vrstvy tehál ktoré by som potom zalial betonom. Mám dokonca možnosť do toho betonu zamiešať Keramzit. Nerozdrvia sa tie tehly , nasajú do seba vodu? čo iné môžem použit aby som nepotreboval toľko betonu - dva izby 5x5 m na výšku 0,17m a časť chodby 2x6 metra na tu istú výšku cca 10,5 m3
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... čo tak drevenú podlahu, nad tým si nerozmýšlal? (viď napr. http://www.drevenepodlahy.org/ )
    Navoziť tam toľko materiálu, to sa mi nezdá...
    no aj keby tam šla ta drevená podlaha tak to musim dvihnúť o tých 17 cm... i tak mi tam potom ostane dostatok miesta na podlahovú izoláciu poter a plavajúcu.. predtým tam bola hlina a štrk žiadla platna betonova, hlina bola nad zaklad a cez nu to šlo do muriva, dom 7 rokov neobývaný, ja som dal platnu zarovno s zakladom odizoloval som to proti vode a teraz sa potrebujem dvihnuť na rovnaku výšku ako ostatné izby... čo hovoríte na tie tehly.. alebo iný nápad.. betonu by tam šlo veľa...
    a nebude to nakoniec drahsie ako beton? asi hej nie... čo taka sranda asi stoji približne.. da sa robiť ta hmnota podomacky.. ak ano čo k tomu potrebujem..

    Použitie tehal ako výplň..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.