Zavrieť

Porady

storno faktúry

Ako prosím robíte storno faktúry v MRP WIN - JU?
Ďakujem
Usporiadat
Andrea2304 Andrea2304

Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

Kliknem na funkcie a tam je možnosť storno faktúry alebo CTRL+S.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak ako píše Andrea a nezabudni byť na faktúre z ktorej chceš spraviť storno. Automaticky Ti pridelí nasledujúce poradové číslo faktúry.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Prosím o radu, nebo možná jen ověření správnosti postupu. Vystavená faktura, platba dobírkou, zákazník si to rozmyslel a zboží ani fakturu nepřevzal, vše se vrátilo přepravní službou- to je zdokladováno. Dělám to poprvé - MRP-PÚ. Pochopila jsem, že mám udělat storno, což jsem udělala. Vytvořila se mi v podstatě ta samá faktura s novým číslem s mínusovýma položkama. Další postup je klasický zápočet vystavené faktury se storno fakturou?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pochopila jsem, že mám udělat storno, což jsem udělala - správne
Vytvořila se mi v podstatě ta samá faktura s novým číslem s mínusovýma položkama - jasné
klasický zápočet vystavené faktury se storno fakturou - veď ty všetko vieš.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Díky moc!!!!!!!
0 0
Žanet Žanet

Žanet je offline (nepripojený) Žanet

Prosím o radu. Robím storno vydanej faktúry. Na pôvodnej faktúre je dátum vyhotovenia 17.5.2006, daňovej povinnosti 15.5.2006 a dátum dodania 15.5.2006 keď urobím storno s dátumom vyhotovenia 11.7.2006, dátum dodania zostáva 15.5.2006 môžem dať dátum daňovej povinnosti 30.6.2006? Ide mi o to že zákazník požaduje aby storno bolo v tom istom štrvťroku z pohľadu DPH. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne čo vlastne potrebujem vedieť. Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Žanet
Prosím o radu. Robím storno vydanej faktúry. Na pôvodnej faktúre je dátum vyhotovenia 17.5.2006, daňovej povinnosti 15.5.2006 a dátum dodania 15.5.2006 keď urobím storno s dátumom vyhotovenia 11.7.2006, dátum dodania zostáva 15.5.2006 môžem dať dátum daňovej povinnosti 30.6.2006? Ide mi o to že zákazník požaduje aby storno bolo v tom istom štrvťroku z pohľadu DPH. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne čo vlastne potrebujem vedieť. Ďakujem
Z akého dôvodu stornuješ tú faktúru? Reklamácia zákazníka?
Ja by som vystavil storno dátumom reklamácie, nemám dôvod to posúvať dátumovo.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Žanet
Ide mi o to že zákazník požaduje aby storno bolo v tom istom štrvťroku z pohľadu DPH.
Tuším, že odberateľ prvotnú faktúru nemá v evidencii, neuznal ju, teda si z nej neuplatnil odpočet. Teraz si ju spätne nahodí aj so stornom (alebo iba založí oba kusy niekam) a nemusí robiť dodatočné DP?
Ak by si bol uplatnil z prvotnej faktúry odpočet, nemal by problém v ďalšom zd.období zaúčtovať storno (ako dobropis).
0 0
Žanet Žanet

Žanet je offline (nepripojený) Žanet

smith
Z akého dôvodu stornuješ tú faktúru? Reklamácia zákazníka?
Ja by som vystavil storno dátumom reklamácie, nemám dôvod to posúvať dátumovo.

Je to trochu zložitejšie nejedná sa o reklamáciu,ale môjmu klientovi nechcú uznať dobiehajúce obchody lebo mu vypovedali mandántnu zmluvu on si podľa nej vyložil že počas 3mesačnej doby má nárok na svoje dobiehajúce obchody, ale druhá strana mu ich nechce uznať a tak on im ešte každý mesiac počas-2.Q posielal faktúry. Vysvitlo, že ich oni podľa všetkého neevidujú a ani mu ich nikdy nevyplatia. Nechce sa s nimi súdiť a vymáhať to preto sa rozhodol, že všetky faktúry vystornuje. Je platcom DPH a chcel to mať uzavreté v tom istom kvartáli. Urobila som to tak,že som každú jednu vystornovala a dátum dodania som uviedla 30.6.2006-odporučila som mu aby k tomu dátumu spísali nejaký doklad prečo mu tie obchody neuznávajú. Dúfam, že to bude takto dobre. Ahojte
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Takže nie odberateľ, ale tvoj klient - dodávateľ to chce mať v jednom kvartáli?

(Niekto nám aktuálne upratuje tému, budeme to mať asi dosť rozhádzané s príspevkami).
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, neviem si poradiť s programom MRP Win, pracujem v ňom len chvílu a stále sa v ňom neviem akosi vyznať . Teraz konkrétne so stornom faktúry. Problém: Vystavili sme fa č.1:
311/602 1000,-
311/343 190,-
Túto fa sme museli stornovať, tak som klikla na ňu, dala Ctrl-S a vytvorila sa mi fa č.2:
311/602 -1000,-
311/343 - 190,-
Ale teraz na fa č.1 - zostáva k úhrade 0,- Sk a na fa č.2 mám stále k úhrade -1190,- Sk. Ako mám spraviť, aby tá fa č.2 bola ako uhradená? Je to tak dobre? Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja keď spravím storno fa - CTR+S, tak mi ešte nespravilo, že by mi uhradil sám program tú pôvodnú fa. Čo si ešte spravil/a?
Poprípade klikni na Zoznam úhrad a zmaž - CTRL+DEl riadok s úhradou.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

lenkak
Ja keď spravím storno fa - CTR+S, tak mi ešte nespravilo, že by mi uhradil sám program tú pôvodnú fa. Čo si ešte spravil/a?
Poprípade klikni na Zoznam úhrad a zmaž - CTRL+DEl riadok s úhradou.
Hm, v zaučtovaní nemám žiadnu úhradu. Skúsim to vymazať a spraviť ešte raz, možno to nejak zblblo. Ozvem sa. Dík
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Ta fa c.1 je uhradena?
Mas dve moznosti:
1. ak je fa c.1 uhradena a ty si urobila storno, tak predpokladam ze by si peniaze mala asi niekomu vratit a potom jednoducho to len zauctujes ako klasicku uhradu s minusom.
2. ak fa c.1 nie je uhradena urob si taky vnutorny zapocet, ja na to pouzivam ucet 385 a urobim uhradu fa c.1 1190 Sk 385/311 a -1190 Sk 385/311. Tym Ti to vypadne z 311 aj z 385. Len si treba davat pozor aby ta 385 bola stale nulova.
Tym zabezpecis, ze pri rocnom prevode ze ti tieto faktury vypadnu a nebudu sa prenasat do dalsieho roka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pozri sa ešte do faktúry, tam kde zadávaš položky - text, tak klikni na záložku zoznamu úhrad. Tam vymaž úhradu.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop
Hm, v zaučtovaní nemám žiadnu úhradu. Skúsim to vymazať a spraviť ešte raz, možno to nejak zblblo. Ozvem sa. Dík
Jéééé... Tak som vymazala aj jednu aj druhú faktúru aj z denníka, nahodila som to ešte raz a už je to dobre. Obidve sú neuhradené. Ale neviem, čo sa hento stalo. Preto mi to pripadalo divné. A v tomto programe by ma to už neprekvapilo . Ale nie, ja si musím naň zvyknúť. A vlastne teraz tie faktúry uhradím interným dokladom.
Naposledy upravil eop : 20.10.06 at 14:47
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja zápočet robím cez 395. Interným zápisom.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Prepacte preklep, jasne ze cez 395 nie 385 ako som napisala povodne.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

adinka55
Prepacte preklep, jasne ze cez 395 nie 385 ako som napisala povodne.
Móóóóc Vám ďakujem
0 0
mamicqa mamicqa

mamicqa je offline (nepripojený) mamicqa

Prosím niekoho o radu,
dnes som zistila, že 4.9.2006 som zaúčtovala zálohovu faktúru od poľského dodavateľa. Čo s tým môžem urobiť? Asi vystaviť storno, ale čo si mám založiť ako doklad, keďže mi to vytvorí novú faktúru s novým číslom? Treba podať aj dodatočné priznanie na DPH?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať