Zavrieť

Porady

Ako postupovať v prípade, že nový majiteľ vozidla vozidlo neodhlásil?

Predal som motorové vozidlo (automobil), keďže nová majiteľka bola z Malaciek a ja z Piešťan, nechal som sa presvedčiť, že jej odovzdám originálne doklady a písomné úradne overené splnomocnenie, že si auto môže odhlásiť na seba, v zmluve bolo uvedené, že nový majiteľ je povinný vozidlo do 10 dní odhlásiť. Nestalo sa tak ani po 15 dňoch podľa zákona ani po mesiaci. Nová majiteľka v zmluve podpísala, že sa oboznámila so stavom vozidla a súhlasí s ním. Samozrejme, vyhlásil som v zmluve, že som nič o stave vozidla nezamlčal, čo som aj dodržal. Partner novej majiteľky na moje urgencie po 2 týždňoch odpísal e-mail, vraj je na vozidle závada (vraj sa prehrieva - Felicia r.v.12/1999), čo nie je pravda, keďže som na tomto vozidle jazdieval aj na dlhšie trasy, po diaľnici, po Blave, všetko bolo OK. Keďže povedal, že sa prehrieva, preveril som si ceny a oprava by vyšla okolo 20,-€ materiál + práca, t.j. v žiadnom prípade nie 200,-€. Vraj mi môže dať doklady, aby som vozidlo odhlásil sám, lebo on to v Malackách urobiť nemôže, iba v Piešťanoch, ale iba za podmienky, že mu z predajnej ceny vrátim 200€ kvôli závade. Navrhol som, aby mi zaslal vyjadrenie servisu, prípadne popis situácie, kedy sa závada vyskytuje a foto teplomera na palubnej doske. Nestalo sa. Peniaze som samozrejme odmietol uhradiť. Medzitým som sa snažil kontaktovať majiteľku, kt. bola podpísaná na zmluve, aspoň cez SMS. Napísal, vraj som podvodník, a že si neželá, aby som sa s ňou kontaktoval, vraj to nech zaplatím, alebo bude veci riešiť on. Odmietol som to. Neskôr sa mi ozvala majiteľka podpísaná na zmluve s tým, že mi môže dať doklady, ale za peniaze, inak nie. A vraj keďže už dátum pokročil, vraj aby sme spísali novú zmluvu, ktorá už bude písaná na jej partnera (nie sú manželia). Toto som odmietol a napísal som doporučený list, v ktorom požadujem zaslanie dokladov na odhlásenie vozidla, v opačnom prípade že budem veci riešiť cez políciu. Odpoveď som ani za viac než týždeň žiadnu nedostal. Rád by som si preto potvrdil, či je naozaj moja jediná alternatíva riešiť danú situáciu prostredníctvom polície a ako postupovať. Je to vydieranie z ich strany - doklady za peniaze? Predpokladám, že áno. Je riziko, že auto využívajú na nelegálnu činnosť? Predpokladám, že taktiež áno. Mám to takto formulovať aj pred políciou s tým, že predložím vytlačenú e-mailovú komunikáciu, môj list (z ktorého mám potvrdenie o zaslaní - doporučený list) a nechať už veci riešiť políciou? Za každý názor a radu budem vďačný, len nepíšte, ako som nemal dať doklady z ruky, to už viem aj sám, aj keď peniaze za auto mám...
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
No urobil si zásadnú chybu, ked si predal auto a odovzdal všetky originál doklady. Ako píšeš, naspäť ich nezískaš len tak jednoducho, teda len za 200€...ak máš kopiu techn.preukazu tak aj so zmluvou chod na políciu a odhlás auto.ak nemáš žiadny doklad(kopiu) tak pri uzatváraní PZP+havarijnej poistky si musel dávať kopiu techn.preukazu(veľkého)-skús to riešiť cez nich, či ti nemôžu urobiť na počkanie kopiu TP.V zmluve si predpokladám mal uvedené základné údaje o aute(špz,VIN číslo,názov+druh automobilu)....či ako? Inak oni ta len natahuju či im dáš peniaze, ak si si istý, že vada na automobile nebola a majiteľka podpísala zmluvu (v ktorej si mal definované,že ho preberá v danom stave) tak sa nemáš čoho obávať.Tie peniaze nedávaj, ak ti zdokladuje faktúru z autoservisu tak v tom prípade by som uznala vadu, inak nie. A už v žiadnom prípade nepristúp na podpis novej zmluvy(aby tam bol uvedený majiteľkin priateľ, k tomu by ti do zmluvy mohli pridať "len tú závadu za 200€" a mali by ta v hrsti-musel by si im tie peniaze dať. Tak musíš byť na nich tvrdý aj ty a nedať sa hned zastrašiť....Pri budúcom kontakte s nimi sa vystroj aj ty.Povedz im, že ak ti nepošlú papiere alebo nepôjdu odhlásiť auto oni, tak to ty nahlásiš na políciu-že ti ukradli auto(viem bude to tvrdenie proti tvrdeniu-ved mas zmluvu-ale ta sa dá zničiť a tvrdiť že to nie je tvoj podpis a pod...
1 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

kópiu TP samozrejme mám, dokonca mám aj originálny doklad o PZP, keďže poisťovňa pochybila a doklad zaslala až mesiac po termíne. Pochybujem ale, že sa mi auto podarí odhlásiť s kópiou TP, keďže sa do neho robí zápis (ak si správne pamätám). Každopádne, obávam sa, že ohláseniu na polícii sa zrejme nevyhnem...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No fakt si to dokašľal...

ja by som na tvojom mieste šla na políciu, s kopiou TP a ...

http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu

Pri odhlásení vozidla do iného okresu je držiteľ vozidla povinný predložiť (pristaviť vozidlo ku kontrole je povinný len pri prihlásení vozidla z iného okresu):

* vyplnená žiadosť s údajmi nového držiteľa,
* osvedčenie o evidencii časť II alebo technický preukaz vozidla,
* platný doklad totožnosti, ak ide o vozidlo fyzickej osoby,....
.. a to by Ti mohlo stačiť.

Lebo podľa kopie vieš určiť vozidlo, podľa zmluvy vieš určiť nového majiteľa. Ak odhlásiš k dnešnému dňu tak nový majiteľ .. tá ženská na prihlásenie bude mať 15 dní ak to nestihne do 30 dní, tak je to jej problém, lebo bude musieť auto absolvovať KO.

Myslím, že takto by sa Ti mohlo podariť odhlásiť vozidlo, len ak to neskúsiš nezistíš. A na polícii ťa usmernia určite.
2 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

ďakujem za radu, vyskúšam to v pondelok, snáď to pôjde. Ak nie, tak už nebudem strácať čas, nedodržala zmluvné podmienky,čo je v podstate podvod a vydieranie, keď doklady odovzdá iba za peniaze, v tomto zmysle naformulujem svoju výpoveď na polícii, nech to už riešia oni. Mám komplet dokumenty, ktoré šli doporučeným listom, komplet dokumentáciu k e-mailom aj sms, fotodokumentáciu auta, kópiu TP, originál PZP, podpísanú zmluvu, ktorú nedodržala. Snáď mám s týmto celkom dobré šance dačo poriešiť v môj prospech.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

na odhlasenie potrebujes original TP,
situaciu by som riesil ihned!
neposielal SMS-ky, a isiel za nimi pre TP, aby si sa nestal obetou poistneho podvodu, poistka je totiz stale na teba a auto "tiez" Tvoje

P.S.: na poradu si mal ist po radu pred predajom, auto by bolo odhlasene a vsetko by bolo OK
2 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

GC_DIABLO Pozri príspevok
Predal som motorové vozidlo (automobil), keďže nová majiteľka bola z Malaciek a ja z Piešťan, nechal som sa presvedčiť, že jej odovzdám originálne doklady a písomné úradne overené splnomocnenie, že si auto môže odhlásiť na seba, v zmluve bolo uvedené, že nový majiteľ je povinný vozidlo do 10 dní odhlásiť. Nestalo sa tak ani po 15 dňoch podľa zákona ani po mesiaci. Nová majiteľka v zmluve podpísala, že sa oboznámila so stavom vozidla a súhlasí s ním. Samozrejme, vyhlásil som v zmluve, že som nič o stave vozidla nezamlčal, čo som aj dodržal. Partner novej majiteľky na moje urgencie po 2 týždňoch odpísal e-mail, vraj je na vozidle závada (vraj sa prehrieva - Felicia r.v.12/1999), čo nie je pravda, keďže som na tomto vozidle jazdieval aj na dlhšie trasy, po diaľnici, po Blave, všetko bolo OK. Keďže povedal, že sa prehrieva, preveril som si ceny a oprava by vyšla okolo 20,-€ materiál + práca, t.j. v žiadnom prípade nie 200,-€. Vraj mi môže dať doklady, aby som vozidlo odhlásil sám, lebo on to v Malackách urobiť nemôže, iba v Piešťanoch, ale iba za podmienky, že mu z predajnej ceny vrátim 200€ kvôli závade. Navrhol som, aby mi zaslal vyjadrenie servisu, prípadne popis situácie, kedy sa závada vyskytuje a foto teplomera na palubnej doske. Nestalo sa. Peniaze som samozrejme odmietol uhradiť. Medzitým som sa snažil kontaktovať majiteľku, kt. bola podpísaná na zmluve, aspoň cez SMS. Napísal, vraj som podvodník, a že si neželá, aby som sa s ňou kontaktoval, vraj to nech zaplatím, alebo bude veci riešiť on. Odmietol som to. Neskôr sa mi ozvala majiteľka podpísaná na zmluve s tým, že mi môže dať doklady, ale za peniaze, inak nie. A vraj keďže už dátum pokročil, vraj aby sme spísali novú zmluvu, ktorá už bude písaná na jej partnera (nie sú manželia). Toto som odmietol a napísal som doporučený list, v ktorom požadujem zaslanie dokladov na odhlásenie vozidla, v opačnom prípade že budem veci riešiť cez políciu. Odpoveď som ani za viac než týždeň žiadnu nedostal. Rád by som si preto potvrdil, či je naozaj moja jediná alternatíva riešiť danú situáciu prostredníctvom polície a ako postupovať. Je to vydieranie z ich strany - doklady za peniaze? Predpokladám, že áno. Je riziko, že auto využívajú na nelegálnu činnosť? Predpokladám, že taktiež áno. Mám to takto formulovať aj pred políciou s tým, že predložím vytlačenú e-mailovú komunikáciu, môj list (z ktorého mám potvrdenie o zaslaní - doporučený list) a nechať už veci riešiť políciou? Za každý názor a radu budem vďačný, len nepíšte, ako som nemal dať doklady z ruky, to už viem aj sám, aj keď peniaze za auto mám...

AK sa s nimi nedá komunikovať, tak ja by som urobil nasledovné.

NA polícii by som zažiadal o duplikát oboch TP (malého aj veľkého). Stojí to 16,50 EUR, ak nepotrebuješ značky (vymysli si, že chceš náhradu za zničený, že auto si išiel predávať a pri výmene dokladov sa TP stratil).

http://www.povinne-zmluvne-poistenie...m-inapektorate

http://auto.pravda.sk/prihlasenie-a-...k-aporadna_P39

Po tom, čo budeš mať oba (malý trvá nejaký ten týždeň), zájdi na DI a s týmito duplikátmi odhlás auto. Neviem, či nebudú chcieť od teba značky, ale myslím, že sa dá dohodnúť, že kupujúci odovzdá značky pri prihlasovaní. Tak legálne odhlásiš auto a oni si s tým pôvodným techničákom môžu ....

Ešte ak budeš zákerák, tak im ten nový TP nedaj, nech si žijú v domnienke, že auto je na tvoje meno. A ak ho raz budú prihlasovať, tak ešte dostanú pokutu za neskoré prihlásenie auta (povinnosť je do 15 dní od odhlásenia).

Daj potom vedieť, ako si to vyriešil.
6 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

Chobot
Tak takáto alternatíva mi fakt nenapadla, ale stálo by to za pokus
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Určite potrebuješ orginál TP, ten získať nie je problém. Vyplníš tlačivo Čestné prehlásenie o strate TP ( mali by ho mať na polícii), doložíš všetky ostatné doklady podľa pripojeného linku: http://www.minv.sk/?vymena-neplatneh...ia-o-evidencii, kolok (neviem teraz v akej hodnote pozri tu: http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1). Potom sa už musíš rozhodnúť, ako ďalej, či to odhlásiš na pôvodného kupujúceho, alebo na toho druhého, koho tam chcú mať. A každopádne im to treba poslať doporučene.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Chobot Pozri príspevok
AK sa s nimi nedá komunikovať, tak ja by som urobil nasledovné.

NA polícii by som zažiadal o duplikát oboch TP (malého aj veľkého). Stojí to 16,50 EUR, ak nepotrebuješ značky (vymysli si, že chceš náhradu za zničený, že auto si išiel predávať a pri výmene dokladov sa TP stratil).

http://www.povinne-zmluvne-poistenie...m-inapektorate

http://auto.pravda.sk/prihlasenie-a-...k-aporadna_P39

Po tom, čo budeš mať oba (malý trvá nejaký ten týždeň), zájdi na DI a s týmito duplikátmi odhlás auto. Neviem, či nebudú chcieť od teba značky, ale myslím, že sa dá dohodnúť, že kupujúci odovzdá značky pri prihlasovaní. Tak legálne odhlásiš auto a oni si s tým pôvodným techničákom môžu ....

Ešte ak budeš zákerák, tak im ten nový TP nedaj, nech si žijú v domnienke, že auto je na tvoje meno. A ak ho raz budú prihlasovať, tak ešte dostanú pokutu za neskoré prihlásenie auta (povinnosť je do 15 dní od odhlásenia).

Daj potom vedieť, ako si to vyriešil.
Značky, ani auto pri odhlásení nie sú potrebné, značky odovzdáva pri prihlásení nový majiteľ.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
AK sa s nimi nedá komunikovať, tak ja by som urobil nasledovné.

NA polícii by som zažiadal o duplikát oboch TP (malého aj veľkého). Stojí to 16,50 EUR, ak nepotrebuješ značky (vymysli si, že chceš náhradu za zničený, že auto si išiel predávať a pri výmene dokladov sa TP stratil).

http://www.povinne-zmluvne-poistenie...m-inapektorate

http://auto.pravda.sk/prihlasenie-a-...k-aporadna_P39

Po tom, čo budeš mať oba (malý trvá nejaký ten týždeň), zájdi na DI a s týmito duplikátmi odhlás auto. Neviem, či nebudú chcieť od teba značky, ale myslím, že sa dá dohodnúť, že kupujúci odovzdá značky pri prihlasovaní. Tak legálne odhlásiš auto a oni si s tým pôvodným techničákom môžu ....

Ešte ak budeš zákerák, tak im ten nový TP nedaj, nech si žijú v domnienke, že auto je na tvoje meno. A ak ho raz budú prihlasovať, tak ešte dostanú pokutu za neskoré prihlásenie auta (povinnosť je do 15 dní od odhlásenia).

Daj potom vedieť, ako si to vyriešil.
Skvelý nápad,
a na polícii nechcú značky, tie sa odovzdávajú v okrese kde je prihlasované auto. Lebo nejako treba prísť na aute domov a prihlásiť. Takže naozaj tak by to bolo najlepšie urobiť.

Pokutu za neskoré prihlásenie by nemali platiť, akurát budú musieť autom prebehnúť cez kontrolu originality a to stojí dosť euráčov

ak vozidlo nebolo prihlásené ani do 30 dní, aj odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní, s výsledkom "spôsobilé" (v takom prípade nie je potrebné umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch s údajmi priamo na vozidle),
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
GC_DIABLO Pozri príspevok
Predal som motorové vozidlo (automobil), keďže nová majiteľka bola z Malaciek a ja z Piešťan, nechal som sa presvedčiť, že jej odovzdám originálne doklady a písomné úradne overené splnomocnenie, že si auto môže odhlásiť na seba, v zmluve bolo uvedené, že nový majiteľ je povinný vozidlo do 10 dní odhlásiť. Nestalo sa tak ani po 15 dňoch podľa zákona ani po mesiaci. Nová majiteľka v zmluve podpísala, že sa oboznámila so stavom vozidla a súhlasí s ním. Samozrejme, vyhlásil som v zmluve, že som nič o stave vozidla nezamlčal, čo som aj dodržal. Partner novej majiteľky na moje urgencie po 2 týždňoch odpísal e-mail, vraj je na vozidle závada (vraj sa prehrieva - Felicia r.v.12/1999), čo nie je pravda, keďže som na tomto vozidle jazdieval aj na dlhšie trasy, po diaľnici, po Blave, všetko bolo OK. Keďže povedal, že sa prehrieva, preveril som si ceny a oprava by vyšla okolo 20,-€ materiál + práca, t.j. v žiadnom prípade nie 200,-€. Vraj mi môže dať doklady, aby som vozidlo odhlásil sám, lebo on to v Malackách urobiť nemôže, iba v Piešťanoch, ale iba za podmienky, že mu z predajnej ceny vrátim 200€ kvôli závade. Navrhol som, aby mi zaslal vyjadrenie servisu, prípadne popis situácie, kedy sa závada vyskytuje a foto teplomera na palubnej doske. Nestalo sa. Peniaze som samozrejme odmietol uhradiť. Medzitým som sa snažil kontaktovať majiteľku, kt. bola podpísaná na zmluve, aspoň cez SMS. Napísal, vraj som podvodník, a že si neželá, aby som sa s ňou kontaktoval, vraj to nech zaplatím, alebo bude veci riešiť on. Odmietol som to. Neskôr sa mi ozvala majiteľka podpísaná na zmluve s tým, že mi môže dať doklady, ale za peniaze, inak nie. A vraj keďže už dátum pokročil, vraj aby sme spísali novú zmluvu, ktorá už bude písaná na jej partnera (nie sú manželia). Toto som odmietol a napísal som doporučený list, v ktorom požadujem zaslanie dokladov na odhlásenie vozidla, v opačnom prípade že budem veci riešiť cez políciu. Odpoveď som ani za viac než týždeň žiadnu nedostal. Rád by som si preto potvrdil, či je naozaj moja jediná alternatíva riešiť danú situáciu prostredníctvom polície a ako postupovať. Je to vydieranie z ich strany - doklady za peniaze? Predpokladám, že áno. Je riziko, že auto využívajú na nelegálnu činnosť? Predpokladám, že taktiež áno. Mám to takto formulovať aj pred políciou s tým, že predložím vytlačenú e-mailovú komunikáciu, môj list (z ktorého mám potvrdenie o zaslaní - doporučený list) a nechať už veci riešiť políciou? Za každý názor a radu budem vďačný, len nepíšte, ako som nemal dať doklady z ruky, to už viem aj sám, aj keď peniaze za auto mám...

Predal si auto ...dostal si aj peniaze ...

A vieš , že sa Ti aj čudujem ???
V dnešnej dobe sa takto traumovať ...

Nech sa starajú , literu zákona si dodržal , dokonca aj doklady o tom máš , tak aký problém ????
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

buchač Pozri príspevok
Predal si auto ...dostal si aj peniaze ...

A vieš , že sa Ti aj čudujem ???
V dnešnej dobe sa takto traumovať ...

Nech sa starajú , literu zákona si dodržal , dokonca aj doklady o tom máš , tak aký problém ????
problem je len taky maly, ze TP je na jeho meno a PZP stale musi platit on ... ked nezaplati, pokutu, prip. sposobenu skodu pri havarii, bude musiet zaplatit on ... ale to len taky detail
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Chobot Pozri príspevok
AK sa s nimi nedá komunikovať, tak ja by som urobil nasledovné.

NA polícii by som zažiadal o duplikát oboch TP (malého aj veľkého). Stojí to 16,50 EUR, ak nepotrebuješ značky (vymysli si, že chceš náhradu za zničený, že auto si išiel predávať a pri výmene dokladov sa TP stratil).

http://www.povinne-zmluvne-poistenie...m-inapektorate

http://auto.pravda.sk/prihlasenie-a-...k-aporadna_P39

Po tom, čo budeš mať oba (malý trvá nejaký ten týždeň), zájdi na DI a s týmito duplikátmi odhlás auto. Neviem, či nebudú chcieť od teba značky, ale myslím, že sa dá dohodnúť, že kupujúci odovzdá značky pri prihlasovaní. Tak legálne odhlásiš auto a oni si s tým pôvodným techničákom môžu ....

Ešte ak budeš zákerák, tak im ten nový TP nedaj, nech si žijú v domnienke, že auto je na tvoje meno. A ak ho raz budú prihlasovať, tak ešte dostanú pokutu za neskoré prihlásenie auta (povinnosť je do 15 dní od odhlásenia).

Daj potom vedieť, ako si to vyriešil.
.... tak daleko by som nesiel, ty si auto predal = kupna zmluva, auto je uz ich, aby si nakoniec nebol podvodnik Ty.

chod sa poradit na dopravny inspektorat
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

Nižšie uvedený list som obdržal na moju e-mailovú žiadosť o info, ako postupovať:



Stanovisko k vykonaniu zmeny v evidencii vozidiel - zaslania
__________________________________________________ _____________________


Krajský dopravný inšpektorát obdržal Vašu žiadosť vo veci vykonania odhlásenia vozidla na nového držiteľa Vášho vozidla, ktoré ste odpredal novému držiteľovi a ktorého ste splnomocnil na vykonanie zmeny v evidencii vozidiel, čo do dnešného dňa neučinil a už to trvá 3 týždne. Nový majiteľ na Vaše výzvy nereaguje.

Podrobnosti vo veci zmien v evidencii vozidiel upravuje zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o cestnej premávke“). Podmienky za ktorých je možné vykonať zmeny v evidencii vozideiel, konkrétne zmenu vlastníka vozidla sú ustanovené v § 116 a §117 zákona o cestnej premávke.

Podľa § 116 ods. 1 zákona o cestnej premávke, držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované, zmenu vlastníckeho práva k vozidlu, alebo prevod držby vozidla na inú osobu a to do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Túto povinnosť ste si nesplnili, a vozidlo aj s dokladmi ste odovzdali novému držiteľovi, ktorého ste splnomocnil na vykonanie zmeny v evidencii vozidiel, čo nový držiteľ neučinil. Nakoľko vozidlo nebolo odhlásené na nového držiteľa, tejto osobe nevznikla v zmysle citovaného zákona povinnosť prihlásenia vozidla do evidencie na jeho meno.

Orgán Policajného zboru pri zmene držiteľa vozidla nie je vecne príslušný kvalifikovať a riešiť porušenia sprostredkovateľskej zmluvy, resp. nedodržanie podmienok ustanovených v plnomocenstve.

Z uvedeného dôvodu Vám odporúčame ďalej postupovať podľa ustanovení Občianskeho zákonníka, resp. zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb., o priestupkoch v znení neskorších predpisov, prípadne ďalších súvisiacich právnych noriem.

Ak máte problém kontaktovať nového držiteľa vozidla, je možné obrátiť sa so žiadosťou o objasnenie a posúdenie skutku, ktorého sa nový držiteľ mal dopustiť na obvodné oddelenie Policajného zboru v mieste Vášho bydliska.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
problem je len taky maly, ze TP je na jeho meno a PZP stale musi platit on ... ked nezaplati, pokutu, prip. sposobenu skodu pri havarii, bude musiet zaplatit on ... ale to len taky detail
...problém malý...

Všetko sa dá , teda niekedy ...len treba chcieť a vedieť .
Ja by som aj vedel , aj chcel ...len niekedy sa to nedá ...

...ale to sú len detaily ...
0 1
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

day Pozri príspevok
.... tak daleko by som nesiel, ty si auto predal = kupna zmluva, auto je uz ich, aby si nakoniec nebol podvodnik Ty.

chod sa poradit na dopravny inspektorat

No neviem, je to rovnaké, ako keby TP ešte mám u seba, podľa zákona by som mal odhlásiť ja do 15 dní, ale môžem dať splnomocnenie inej osobe, aby odhlásenie vykonala. To som aj urobil, no nestalo sa a teraz nekomunikujú...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

day Pozri príspevok
.... tak daleko by som nesiel, ty si auto predal = kupna zmluva, auto je uz ich, aby si nakoniec nebol podvodnik Ty.

chod sa poradit na dopravny inspektorat
ako daleko ? aky podvodnik ,
auto je sice ich, ale on ako stary majitel ma povinnost auto odhlasit na noveho majitela ... ak tak nemoze urobit lebo nema TP, uvedene riesenie (vystavenie duplikatu a odhlasenie) je jedine a spravne, pokial novy majitel nekomunikuje a nekona

okrem toho,m nechapem precu mu dal splnomocnenie na odhlasenie, ked odhlasit auto je mozne len v okrese, kde je prihlasene, nie inde ... alebo nie ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

GC_DIABLO Pozri príspevok
Nižšie uvedený list som obdržal na moju e-mailovú žiadosť o info, ako postupovať:



Stanovisko k vykonaniu zmeny v evidencii vozidiel - zaslania
__________________________________________________ _____________________


Krajský dopravný inšpektorát obdržal Vašu žiadosť vo veci vykonania odhlásenia vozidla na nového držiteľa Vášho vozidla, ktoré ste odpredal novému držiteľovi a ktorého ste splnomocnil na vykonanie zmeny v evidencii vozidiel, čo do dnešného dňa neučinil a už to trvá 3 týždne. Nový majiteľ na Vaše výzvy nereaguje.

Podrobnosti vo veci zmien v evidencii vozidiel upravuje zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o cestnej premávke“). Podmienky za ktorých je možné vykonať zmeny v evidencii vozideiel, konkrétne zmenu vlastníka vozidla sú ustanovené v § 116 a §117 zákona o cestnej premávke.

Podľa § 116 ods. 1 zákona o cestnej premávke, držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované, zmenu vlastníckeho práva k vozidlu, alebo prevod držby vozidla na inú osobu a to do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Túto povinnosť ste si nesplnili, a vozidlo aj s dokladmi ste odovzdali novému držiteľovi, ktorého ste splnomocnil na vykonanie zmeny v evidencii vozidiel, čo nový držiteľ neučinil. Nakoľko vozidlo nebolo odhlásené na nového držiteľa, tejto osobe nevznikla v zmysle citovaného zákona povinnosť prihlásenia vozidla do evidencie na jeho meno.

Orgán Policajného zboru pri zmene držiteľa vozidla nie je vecne príslušný kvalifikovať a riešiť porušenia sprostredkovateľskej zmluvy, resp. nedodržanie podmienok ustanovených v plnomocenstve.

Z uvedeného dôvodu Vám odporúčame ďalej postupovať podľa ustanovení Občianskeho zákonníka, resp. zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb., o priestupkoch v znení neskorších predpisov, prípadne ďalších súvisiacich právnych noriem.

Ak máte problém kontaktovať nového držiteľa vozidla, je možné obrátiť sa so žiadosťou o objasnenie a posúdenie skutku, ktorého sa nový držiteľ mal dopustiť na obvodné oddelenie Policajného zboru v mieste Vášho bydliska.
Z toho vyplýva, že za vzniknutý stav si zodpovedný ty, keďže si neodhlásil, alebo nezabezpečil odhlásenie auta. To, že si kupujúceho splnomocnil, nezbavuje ťa zodpovednosti auto odhlásiť. Majiteľom si ty a voči DI si ty porušil ustanovenia zákona. To, že ti to spôsobil niekto iný, je problém medzi tebou a ním. To by si mal riešiť s ním, možno aj cez políciu (ak k nejakému trestnému činu alebo priestupku došlo). DI bude voči tebe uplatňovať sankcie.

Asi by som inšpektorátu nespomínal, kedy došlo k predaju auta, pokiaľ to nebude nevyhnutné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bubkoch Pozri príspevok
ako daleko ? aky podvodnik ,
auto je sice ich, ale on ako stary majitel ma povinnost auto odhlasit na noveho majitela ... ak tak nemoze urobit lebo nema TP, uvedene riesenie (vystavenie duplikatu a odhlasenie) je jedine a spravne, pokial novy majitel nekomunikuje a nekona

okrem toho,m nechapem precu mu dal splnomocnenie na odhlasenie, ked odhlasit auto je mozne len v okrese, kde je prihlasene, nie inde ... alebo nie ?
Presne tak, auto je (zatiaľ) možné odhlásiť len v okrese, kde je prihlásené.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
okrem toho,m nechapem precu mu dal splnomocnenie na odhlasenie, ked odhlasit auto je mozne len v okrese, kde je prihlasene, nie inde ... alebo nie ?
Chobot Pozri príspevok
Presne tak, auto je (zatiaľ) možné odhlásiť len v okrese, kde je prihlásené.
....hádam nie ....

Informácie
Prihlásenie nového vozidla | Prihlásenie dovezeného vozidla zo zahraničia | Prihlásenie vozidla z iného okresu | Prisťahovanie z iného okresu | Zmena vlastníctva vozidla | Zmena držiteľa (prepis) v okrese | Odhlásenie vozidla do iného okresu | Odhlásenie vozidla do zahraničia | Výmena neplatného osvedčenia o evidencii | Zmena farby vozidla | Vyradenie vozidla z evidencie | Výmena tabuliek s evidenčným číslom | Správne poplatky
http://www.minv.sk/?informacie-6
Naposledy upravil buchač : 05.11.10 at 10:21
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať