Zavrieť

Porady

Zablokovany učet exekutorom

Dobry den...
Dnes som zistila,že mi exekutor zablokoval učet v banke...
Chcem sa opytať,poprosiť o radu,ako postupovať dalej,kedže na učet mi chodi rodičovsky prispevok a pridavky na deti a kedže je toto jediny moj prijem,ostala som bez koruny..zistila som si jedine,že RP a pridavky na dieta nepodliehaju exekucii,že banka mi musi??? vyplatiť aspon životne minimum???...za všetky tieto "prekvapenia" dakujem svojmu (dufam,že už čoskoro ex) manželovi
A kedže nestihnem už asi nahlasiť na urade,aby mi peniaze tento mesiac poslali pošt.poukažkou,tak hrozi,že ostanem ešte dalši mesiac bez penazi
Prosim vas,poradte,neviem fakt čo dalej..a nesudte,prosim
Usporiadat
T74 T74

T74 je offline (nepripojený) T74

Ústne som ho požiadala, podľa mňa ani to oznámil oprávnenému..
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
T74, je taký citát
Verba volant, scripta manet. (Povedané uletí, napísané pretrvá.)
Požiadaj písomne o splátkový kalendár a o vyjadrenie oprávneného k splátkovému kalendáru a potom zistíš, prečo ti nebol splátkový schválený.
1 0
Sevgilim Sevgilim

Sevgilim je offline (nepripojený) Sevgilim

Ahoj,
sudny exekutor je povinny rodicovsky prispevok vratit, ak vies vydokladovat presnu sumu (pokial viem toto potvrdenie vydavaju na urade prace, socialnych veci a rodiny). Takze netreba sa bat ked peniaze stiahne z uctu, musi ich vratit.
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Súdny exekútor nemôže siahnuť na rodičovský príspevok. Blokuje však bankový účet a sumu na ňom bez ohľadu na to, akého pôvodu sú finančné prostriedky. To exekútor nemá ako zistiť a nemá ani povinnosť. Podajte návrh na vylúčenie vecí z exekúcie.

to Sevgilim
Pozri si § 61 EP
Navrátenie do predošlého stavu je v exekučnom konaní vylúčené.
1 0
dl1 dl1

dl1 je offline (nepripojený) dl1

Dobry den prajem. Neviem ci t
o jeodpoved alebo otazka. Ja potrebujem zistit exekutora, ktory mi zablokoval učet. Som v Nemecku pracovne,lebo doma doma 2 roky som nezohnal prácupp a živnostou sa doma neviem uživiť aexekutor mi zablokoval účet. Banky mi ho nevedia
Povedat...Ako ho zistím? Poradte prosím. Toto píše
m z mobilu Samsung Galaxy a nieje vsetko kpmpaktibilné. Ak e niekto poradit poradiť nechnapiśe na dusanly@gmail.com dakujem. Som v nudzi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať