Zavrieť

Porady

Dobrý deň, môžem prenajať byt na podnikanie firme, v ktorej som sama spoločníkom?

Sama vlastním byt v Košiciach, v ktorom nemám trvalý pobyt. Mám firmu sro, ktorá má sídlo v mojom trvalom bydlisku Vranov n. T. Potrebujem si zriadiť prevádzku v tom mojom byte v Košiciach, lebo tam mám teraz podnikateľské činnosti. Vo firme som sama konateľka aj jediná spoločníčka. Môžem si urobiť dodatok k zakladateľskej listine - zriadenie prevádzky v Košiciach a nájomnú zmluvu mňa ako súkromnej osoby a mňa ako podnikateľa v sro a musím v tej zmluve určiť aj presnú sumu nájmu? Ak má s tým niekto skúsenosti, prosím, poraďte. Možno to pomôže aj ďalším.
Ďakujem. Ingrid.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš. Prenajímanie nahlás a zaregistruj sa ako občan na DU. Nájomné budeš priznávať a zdaňovať.
    Ďakujem pekne za radu. Ak mám okrem toho živnosť, tak sa musím aj tak nahlásiť na DÚ, alebo príjmy z prenájmu zdaním v daňovom priznaní FO?
    K mojej veci mám ešte zopár otázok:
    Je nutné uviesť výšku nájmu v nájomnej zmluve, ktorá sa predkladá spolu s dodatkom k zakladateľskej zmluve na OR, keďže výška nájmu sa môže po čase zmeniť?
    Keď je nehnuteľnosť nová, kúpená v r. 2010, môžem si ako súkromník medzi výdavky zarátať okrem energie aj jednu dvadsatinu kúpnej ceny, ako som sa to niekde dočítala? Samozrejme za predpokladu, že si neuplatním paušál.

    Dobrý deň, môžem prenajať byt na podnikanie firme, v ktorej som sama spoločníkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.