Zavrieť

Porady

Skoncenie dohody o pracovnej cinnosti SURNE PROSIM

Dobry den,
som ucitelka na dohodu, zamestnavatel mi nechce dat TPP. Zamestnavatel mi povedal, ze na vykon prace musim mat statnicu (podmienka centralnej organizacie o ktorej som nevedela), cize chcem okamzite skoncenie dohody o pracovnej cinnosti z dovodu nekvalifikovanosti. Zamestnavatel avsak tvrdi, ze musim pracovat este 30 dni (koli vyp.lehote) no ja si myslim, ze ak nemam kvalifikovanost tak pracovat uz nemusim ani hodinu. Ako to je? prosim o pomoc
...
Naposledy upravil sonicka_1 : 07.11.10 at 21:04
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zrejme aj v školstve platí § 228 odst. 2 Zákonníka práce

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

a neexistuje aj okamyita vypoved bez vypovednej lehoty?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sonicka_1 Pozri príspevok
a neexistuje aj okamyita vypoved bez vypovednej lehoty?
existuje - dohoda k určitému dňu. Ale s tým musia súhlasiť obidve strany.
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

to nie, ale napr. ked nemam kvalifikaciu, tak skoncit musim v podstate nie? Ak praca nevyhovuje kvalifikacne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sonicka_1 Pozri príspevok
to nie, ale napr. ked nemam kvalifikaciu, tak skoncit musim v podstate nie? Ak praca nevyhovuje kvalifikacne.
"zákony" v školstve neovládam - ak by to bolo tak ako píšeš, tak by DoPČ s tebou vôbec nemohli uzatvoriť.
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

ono to je sukromna firma, mozem to prirovnat napr. k nejakej sieti obchodov a napriklad oni by vyzadovali napr. potravinarsky certifikat, no miestny zamestnavatel by na to nedbal, no ak by sa to siet dozvedela, mal by byt ihned prepusteny.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
sonicka_1 Pozri príspevok
ono to je sukromna firma, mozem to prirovnat napr. k nejakej sieti obchodov a napriklad oni by vyzadovali napr. potravinarsky certifikat, no miestny zamestnavatel by na to nedbal, no ak by sa to siet dozvedela, mal by byt ihned prepusteny.
Ako pise veronika, aj v skolstve plati zakonnik prace. To ze si nekvalifikovana v konecnom dosledku nic neznamena, keby si mala TPP, bola by si platovo znevyhodnena a mala by si podmienku doplnit si kvalifikaciu. Na okamzitu vypoved by snad bol dovod, keby si utajila, ze nemas kvalifikaciu, co sa zrejme nestalo. Musis teda postupovat podla zakonnika prace.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
veronikaaaa my v skolstve mame zakony, nie "zakony"
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Mozno by pomohlo, keby si napisala troska viac...ucis na sukromnej zakladnej alebo strednej skole? Alebo v sukromnej firme, ktora poskytuje nejake (jazykove, ekonomicke...)vzdelavanie?
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

sukromna firma na vyucbu anglictiny. ja som netusila ze treba statnicu, len zamestnavatel mi to mimo reci splechol v lete, takze som sa hned prihlasila, no terminy su az v zime, cize ju este nemam.
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

a taktiez koli nezhodam skoncenie beriem ako vykupenie...
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

Dakujem velmi pekne za rady, ste milí. Ja to v podstate vidim tak, ze ak by doktorovi prisli na to, ze na to nema opravnenie, v podstate by musel dostat okamzitu vypoved...
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
sonicka_1 Pozri príspevok
sukromna firma na vyucbu anglictiny. ja som netusila ze treba statnicu, len zamestnavatel mi to mimo reci splechol v lete, takze som sa hned prihlasila, no terminy su az v zime, cize ju este nemam.
Potom idu skolske zakony bokom, nepracujes v skolstve. Vyzera to tak, ze s Tebou zamestnavatel zameta. Pozadovanu kvalifikaciu si moze urcit aj sam. Je pre neho vyhodnejsie mat Ta na dohodu ako na TPP (financne, si pre neho mensia odvodova zataz). Daj vypoved podla ZP a do buducna drzim palce.
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

Dakujem, mna este zaujima, ci mam narok na okamzite skoncenie, alebo ci musim este dodrzat 30dnovu vypovednu dobu. Ide hlavne o tu kvalifikaciu. Zamestnavatel sa na to, ze koncim nijako nevyjadril.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
sonicka_1 Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne za rady, ste milí. Ja to v podstate vidim tak, ze ak by doktorovi prisli na to, ze na to nema opravnenie, v podstate by musel dostat okamzitu vypoved...
Ja som to pochopil tak, ze statnicu od Teba vyzaduje, pretoze sa domahas TPP. Ked ta prijimal na dohodu, klamala si ho? Alebo ju vtedy ani nevyzadoval? Skor to druhe.
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

On sa o tom ani nezmienil a neskor povedal, ze to vyzaduje materska firma, cize ja by som v podstate ani nemala ucit, no v zmluve to ja nemam.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
sonicka_1 Pozri príspevok
On sa o tom ani nezmienil a neskor povedal, ze to vyzaduje materska firma, cize ja by som v podstate ani nemala ucit, no v zmluve to ja nemam.
Kvoli kvalifikacii Ti okamzitu vypoved moze dat zamestnavatel.
Ty das vypoved a plynie 15 dnova vypovedna lehota.
2 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

dakujem, ja to mam este komplikovaniejsie ako sa zda. vidim, ze sa vyznas, nepomohol by si mi? ja som na to cele sama a nevyznam sa absolutne. Mam zmluvu medzi medzinarodnou spolocnostou a potom medzi lokalnym zamestnavatelom(LZ) dohodu o prac.cinnosti. Ako si to tak ale citam, navzajom sa odporuju. V zmluve medzi medz.spol. je napisane, ze nesmie vzniknut medzi LZ a ucitelom (mnou) vztah zamestnanec a zamestnavatel, ze budem vystupovat ako nezavisly podnikatel. Je teda dohoda medzi LZ a mnou neplatna? Ked ta prva zmluva vylucuje dohodu?
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
No, dakujem za pochvalu, ale toto co pises je nieco, s cim som sa nestretol...ale len tak podla toho co si uviedla:
ide o zmluvu medzi tebou a medzinarodnou spolocnostou, teda zavazujes sa ty a spolocnost. a ak je v zmluve zakaz, tyka sa teba, teda ty si ta, ktora porusila zmluvu a spolocnost by ju mohla vypovedat. uzatvorena dohoda moze byt spokojne platna.
len je divne, ze LZ spadajuci pod mezinarodnu spolocnost nevie, ze nema uzatvarat dohody. Alebo nemyslela medz. sp. len vztahy na urovni zmluv?
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

pockat pardon, je tam pisane, ze medzin.spolocnost a ja nebudeme mat ziadny iny vztah ako zamestnavatel a zamestnanec. Pardon, ja som uz z toho hotovy jelen... Takze je to v poriadku. Teraz neviem ako konat, lebo ak sa skontaktujem s medz.spolocnostou tak budem mat ten problem ja, ze nemam zivnost, alebo zamestnavatel, ze na to nedbal... ale ak by si si cital dohodu, ktoru mam, je to jedna katastrofa. Nedava dokopy zmysel atd... neviem co si mysliet. aky postih by som mala, ak by som do roboty zajtra nenastupila? myslim pravne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať