Zavrieť

Porady

Ukončenie PP počas PN a preplatená dovolenka - odvody

Dobry den, potrebujem poradit.
Zamestnanec je od minuleho roku 2009 na PN. V 8/2010 sa likvidovala firma a zamestnanec bol prepusteny k 9.8.2010, pricom bol stale na PN. Vo vyplate za 8/2010 mu bolo vyplatene odstupne a bola mu preplatena zostatkova dovolenka.

v Metodickom usmerneni Socialnej positovne na vyplnenie ELDZ na strane 17 a 18 je uvedene:
Podľa § 140 záona č 461/2003 Z. z. v znení neskoršíh predpisov zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti....
...v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného....
Z uvedeného dôvodu prípadný príjem vyplatený počas týchto období nie je vymeriavacím základom zamestnanca a preto ho nemožno vykázať v rubrike vymeriavacieho základu na evidenčnom liste.


Moja otazka znie: Mala som mu z vyplatenej zostatkovej dovolenky strhnut vsetky odvody do socialnej poistovne? Po precitani toho metodickeho usmernenia fakt neviem.







Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Viiila76 Pozri príspevok
    Dobry den, potrebujem poradit.
    Zamestnanec je od minuleho roku 2009 na PN. V 8/2010 sa likvidovala firma a zamestnanec bol prepusteny k 9.8.2010, pricom bol stale na PN. Vo vyplate za 8/2010 mu bolo vyplatene odstupne a bola mu preplatena zostatkova dovolenka.

    v Metodickom usmerneni Socialnej positovne na vyplnenie ELDZ na strane 17 a 18 je uvedene:

    Podľa § 140 záona č 461/2003 Z. z. v znení neskoršíh predpisov zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti....


    ...v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného....


    Z uvedeného dôvodu prípadný príjem vyplatený počas týchto období nie je vymeriavacím základom zamestnanca a preto ho nemožno vykázať v rubrike vymeriavacieho základu na evidenčnom liste.



    Moja otazka znie: Mala som mu z vyplatenej zostatkovej dovolenky strhnut vsetky odvody do socialnej poistovne? Po precitani toho metodickeho usmernenia fakt neviem.


    Z preplatenej dovolenky vyplatenej počas PN sa zamestnancovi nezráža žiadne poistné do Soc. poisťovne a zamestnávateľ platí len úrazové poistenie.

    Ukončenie PP počas PN a preplatená dovolenka - odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.