Zavrieť

Porady

Nakladaný hermelín

Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    po véééľmi dlhej dobe otváram tému nakladaný hermelín. pridávam recept a foto nájdete v albume http://www.porada.sk/album.php?albumid=617

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    220870, jojom, janka67, terezamaria, Rozalka, bv_alexandra
    6

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    ešte dopĺňam pre priaznivcov nakladaného syra a možno aj utopencov recepty, ktoré som stiahla z http://recepty.liptovskastiavnica.sk/

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Fany
    Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
    Ja dávam do oleja feferónky alebo chilli papričky, borievky, bobkový list , čierne celé korenie a "nakrúžkovanú" cibuľu, najlepšie zmes bielej a červenej. Dá sa použiť aj iný ako olivový olej . Okrem toho, že je to veľmi chutné, tak v sklenenej nádobe to aj veľmi dobre vyzerá. Osobne mám z nakladaného hermelínu najradšej cibuľu .
    To Braňo : do cca 6 dl nádoby mi vlezú 2 hermelíny pokrájané na trojuholníčky + nálev.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    No ja som na syr takmer vo všetkých formách ako osa na med.Mňam.Utopence to samé.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fany
    Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
    Ja to mám tiež rada, robím to skoro takisto, len namiesto čierneho korenia dávam biele, má výraznejšiu chuť.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    Skuste pridat aj trosku rozdrvenej alebo cerstvej nasekanej chilli papricky. Tiez je to vyborne.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ešte keby ste tu priložili aj výsledky svojich receptov, aby sme to mohli ochutnať....xixixixixi .........:p :p :p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    benka
    Ešte keby ste tu priložili aj výsledky svojich receptov, aby sme to mohli ochutnať....xixixixixi .........:p :p :p
    Ja nemôžem, pretože neostanú žiadne. Všetko sa spapá .:p

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    No ja by som aj dala ochutnat keby to slo. Prave mam este kusok v chladnicke... Hold musime vydrzat kym budu PC na takej urovni ze si budeme posielat jedlo virtualne. hehe

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Chcel som len vedieť, keď to chcem naložiť do trojlitrovej fľaše od uhoriek koľko tam vôjde kusov.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Práve som si to vytlačila vyzerá to zaujímavo zatiaľ sme to jedli vždy iba v reštike vyskúšam to -priložím si to do mojej kuchárky asi tam zavediem zložku Porada recepty

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    Monika ,najprv som videla foto, takže som rada ,že si priložila recept, lebo vyzerá to veľmi lákavo. Nabližšie vyskúšam...lebo už sa mi zbiehajú slinky...

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    monika74 Pozri príspevok
    po véééľmi dlhej dobe otváram tému nakladaný hermelín. pridávam recept a foto nájdete v albume http://www.porada.sk/album.php?albumid=617
    Tak toto určite vyskúšam.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Ja ten nalev používam vždy maximálne 2x. Ale môže byť, že niekto ho používa aj viackrát.

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    tom_i Pozri príspevok
    da sa potom ten olej použiť na viac krát?

    neskúšala som to, lebo mám v pláne najbližšie nakladať syr s chili papričkami a chcem použiť aj iné koreniny...ale na webe sa spomína, že je možné min. aspoň ešte raz použiť olej...prajem radosť z nakladania syra a pôžitok z jeho konzumácie

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    220870 Pozri príspevok
    No ja som na syr takmer vo všetkých formách ako osa na med.Mňam.Utopence to samé.
    ja v súčasnosti prežívam syrové obdobie, neviem čím to je, ale proste mám na nich dosť často chuť, a zvlášť som si obľúbila nakladaný syr

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    No ja jediný syr ktorý nezjem sú olomoucké syrečky (kvargle). Ale raz v Prahe sme sa motali po krčmách a v jednej mali jedlo: Dech mrtvé milenky ( kvargle v haruľovom cestíčku a čili papričky), obloha a chlieb a pivo. Ľudia to je dobrota Ked tam budete chodte skúsiť. Odvtedy tam chodím každý rok ked som tam. Nebudete banovať. Ulica Križovnícka, zastávka električky Staroměstská ( názov si nepamätám, ked zistím doplním ). Je to kúsok od Karlovho mostu.
    Naposledy upravil jojom : 31.03.10 at 20:02

    tajgr je offline (nepripojený) tajgr

    tajgr
    Fany Pozri príspevok
    Hermelín prekrojíme na 2 tenšie plátky, alebo menšie kúsky, zalejeme olivovým olejom, posypeme celým čiernym korením, bazalkou, majoránom, rozotretým cesnakom, krúžkami cibule a necháme odstáť v chladničke 2-3 dni. Je sa to s chlebom. Nám to chutí.
    Receptu chyba to najhlavnejsie - feferonky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.