Zavrieť

Porady

Zamestnanie cudzinca v cudzine

Cudzinec zamestnaný našou PO v cudzine. Konkrétne: slovenská sro-čka pôsobiaca vo Francúzsku ide zamestnať na práce vo Francúzsku Francúza.
Môj názor je taký, že by ho mala zaevidovať u nás ako cudzinca pracujúceho u nás a "vyslať" do Francúzska. Toto ešte ako-tak viem zúradovať. Pravda je taká, že onen Francúz Slovensko neuvidí. Čo by ste poradili? Nemáte náhodou niekto s takým niečim aj skúsenosť? Vďaka. Vidí sa mi to moc zamotané.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    soraya je offline (nepripojený) soraya

    soraya
    A mate tam organizačnú zložku?

    Ten Francuz v tomto smere jednoznacne spada pod francuzsku legislativu a mal by platit dane a odvody podla miesta prislusnosti

    Ale nie som expert

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Organizačná zložka vo Francúzsku vytvorená nie je. Spoločnosť je zaregistrovaná na tom ich OR.
    Zamestnanci zo Slovenska sú poriešení. Ináč - to by ste sa čudovali, čo je vo Fr. za administratíva a prieťahy. To si ešte môžeme niekedy aj gratulovať.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Vyjadrím sa k sociálnemu zabezpečeniu. Základné pravidlo je, že na zamestnanca sa má vzťahovať legislatíva toho štátu, kde je zamestnaný, t.j. v tomto prípade Francúzsko.
    Samozrejme, existuje množstvo výnimiek z tohto pravidla, ale na to už treba mať potvrdenie. Najčastejšou výnimkou je vyslanie, ale podľa môjho názoru a podľa dostupných informácii sa v tomto prípade nedá aplikovať.
    Doporučujem obrátiť sa na SP, ona je zo zákona povinná rozhodnúť.

    Zamestnanie cudzinca v cudzine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.