Zavrieť

Porady

Prenájom ornej pôdy

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, zdedila som ornú pôdu, ktorú má v prenájme roľnícke družstvo. V týchto dňoch mi poslalo nájomnú zmluvu na 10 rokov s každoročnou cenou za prenájom (túto sumu platilo aj počas predchádzajúcich 10. rokov), je to zvláštne prihliadajúc na infláciu. Máte s tým niekto skúsenosti, riešil ste už niekto niečo také?
Usporiadat
jukros jukros

jukros je offline (nepripojený) jukros

Zdravím, obhospodarujeme prenajatú poľnohospodársku pôdu, prenajímateľom vyplácame nájomné podľa dohody, buď v naturáliách, alebo v hotovosti. Pri vydaní nájomného v naturáliách - obilia aký je správny postup? Myslím teraz na výdajku, vyšlú faktúru, DPH - nájomné bez, fa s DPH. Jedná sa o SHR, platcu DPH, JÚ v Alfe. Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

hubatá Pozri príspevok
Sa ti môže stať to čo mne: ostaneš visieť bez zmluvy a pôda ti ostane zaoraná vo veľkom láne, bez prístupovej cesty, nepredajná, bez možnosti dať ju inému do prenájmu. A pritom roky chcem jednu malú, 4árovú záhradu aby som si tam mohla zasadiť mrkvu do polievky, ale nemá mi ju kto vrátiť, hoci je tam prístup, leží hneď pri hlavnej ceste, mám ju v katastri v registri "C". Mala by som za ňu platiť dane, ale ako keď ju nemôžem užívať? Je to začarovaný kruh lebo pozemkové úpravy nebudú - nie sú peniaze!
Prečo nemôžeš užívať svoju záhradku. Podpísala si prenájom? A ak áno, nedá sa vypovedať ?
0 0
Slovensky polnohospodar Slovensky polnohospodar
Pekný deň všetkým,


prípadom sa momentálne zaoberám ako novinár (profil je len na tento účel) a budem rád, ak sa mi ozve hocikto, kto mal problém s p. Rodom a podobnými.
Viem, že táto diskusia je už stará, ale snáď sem ešte niekto z vás zavíta.
Prosím, kontaktujte ma na slovenske.polnohospodarstvo@gmail.com
Ďakujem pekne.
S pozdravom


Jano
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Možno by si aj ty mohol niečo v tejto súvislosti sem napísať - čo by ostatným pomohlo.
kľudne založ diskusiu (veď sú tuším aj nejaké novinky v legislative) .
0 0
Slovensky polnohospodar Slovensky polnohospodar
Katy a R
Možno by si aj ty mohol niečo v tejto súvislosti sem napísať - čo by ostatným pomohlo.
kľudne založ diskusiu (veď sú tuším aj nejaké novinky v legislative) .
Pekný deň prajem. Ak ste písali mne, tak momentálne som vo fáze zbierania informácií (čiže ešte pomocť neviem). Ale hneď, ako budem na konci, to samozrejme napíšem. To je zmysel mojej práce.

Zatiaľ viem len to, že k tomu bolo zverejnených už niekoľko rozsudkov, ktoré si mžete preštudovať tu: https://otvorenesudy.sk/decrees?utf8...C%93&q=CO.BE.R
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať