Zavrieť

Porady

reklamacia-vymena tovaru znovu 2roky?

potrebujem poradit, zakaznik si u mna kupil jednu vec ktora sa mu po roku pokazila, ako to uz chodi dovozca zmizol ale v dobrej viere som zohnal novy kus a suhlasil s vymenou, dnes po dalsom roku a pol ( od datumu kupy 2 apol roku) sa mu to pokazilo a chce peniaze alebo opravit. Ma na to narok? Ved to som mu mohol hned vyplatit peniaze a mam pokoj. Ako je to v zakone?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vymenou tovaru dochadza k plynutiu novej zarucnej doby. A teda kedze od vymeny neubehli 2 roky, tak ma narok na opravu, vymenu, alebo vratenie penazi. Samozrejme ak je reklamacia opravnena.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no co asi bude lepsie sa dohodnut ako sme sa takmer dohodli ze budeme skodovat obaja .. tak to je "super" zakon zase... co to je za nezmysel, ak niekomu po 11 mesiacoch a 3 tyzdnoch dam novy tovar tak ma dalsiu zaruku teda spolu 4 roky to zas bude SVK asi vynimka.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Vymena tovaru za novy je to iste ako kebyze mu vratis peniaze a on si tovar od teba znova kupi.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    moja chyba tak som mudrejsi... dik za odpovede.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    a ten kto to sposobil sa zbalil a uz ho nikto neuvidi... rada pre ostatnych ... treba si dobre zvazit s kym obchodujete, lebo na takej reklamacii sa da slusne prerobit, no a elektronika ide z ponuky prec,.. to je neskutocne ako sa kazi tento typ tovaru (az na par vynimiek ktore potvrdzuju pravidlo), takze ak tu niekto robite do elektroniky tak pevne nervy prajem

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    padro Pozri príspevok
    a ten kto to sposobil sa zbalil a uz ho nikto neuvidi... rada pre ostatnych ... treba si dobre zvazit s kym obchodujete, lebo na takej reklamacii sa da slusne prerobit, no a elektronika ide z ponuky prec,.. to je neskutocne ako sa kazi tento typ tovaru (az na par vynimiek ktore potvrdzuju pravidlo), takze ak tu niekto robite do elektroniky tak pevne nervy prajem
    ja som kedysi v začiatkoch predávala PC (do, je to už viac ako 15 rokov ). A ani si nevieš predstaviť, aký kameň mi spadol zo srdca,keď uplynuli tri roky od posledného predaja a poslednej reklamácie (no, v ramci konkurencie sme dávali dlhšiu záruku...)

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    tak mne spadol balvan, ked presli 2 roky teraz, ale ten dnesny telefon zakaznika ma trochu uzemnil ak ked uz by to mal byt posledny pripad,... ked chce byt clovek seriozny co uz zostava,... lenze niekto sa objavy na trhu da nizke ceny a zakaznik sa pyta ako je mozne ze tam to maju take lacne, lenze ten sa potom zbali a zmizne .. pokazi trh a to uz zakaznika nezaujima. clovek sa uci najlepsie na vlastnych chybach.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    padro Pozri príspevok
    tak mne spadol balvan, ked presli 2 roky teraz, ale ten dnesny telefon zakaznika ma trochu uzemnil ak ked uz by to mal byt posledny pripad,... ked chce byt clovek seriozny co uz zostava,... lenze niekto sa objavy na trhu da nizke ceny a zakaznik sa pyta ako je mozne ze tam to maju take lacne, lenze ten sa potom zbali a zmizne .. pokazi trh a to uz zakaznika nezaujima. clovek sa uci najlepsie na vlastnych chybach.
    a to človek ešte nehovorí o rôznych bazároch, kde sa ľuda tvária, že predávajú svoje "prebytky". A pritom vo veľkom nakupujú v zahraničí. vraj nepodnikajú, nič neplatia, za nič neručia. A ke´d to človek chce robiť poctivo, tak je drahý...

    zet07 je offline (nepripojený) zet07

    zet07
    Pokial ma tovar 2,5 roka je uz davno po zaruke, v ziadnom pripade mu to nemen. Ak vymenis tovar za novy 2 dni pred koncom zaruky, tak zaruka stale plynie od datumu predaja povodneho tovaru, cize vymeneny tovar ma zaruku uz len 2 dni. Samozrejme sa predlzuje doba pocas ktorej si reklamaciu riesil a zakaznik ho nemohol uzivat.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    tak dnes mi volal dalsi po 2,5 roku sa mu nieco pokazilo a tiez chcel reklamovat,.. hmm to si ti ludia akoze ako predstavuju? nerobim problemy pri reklamacii a uznavam aj take veci co by som nemusel, ale co je moc to je moc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.