Zavrieť

Porady

Hrám hry a z ničoho nič sa mi vypne monitor a tak v ňom zapraská.

Keď ho chcem zapnúť tak nič.Pritlačím kábel k monitoru a on sa spustí.Prsíim o pomoc pretože to už robí dlhšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    misulaX Pozri príspevok
    Keď ho chcem zapnúť tak nič.Pritlačím kábel k monitoru a on sa spustí.Prsíim o pomoc pretože to už robí dlhšie.
    To sa občas stáva hlavne keď sa manipuluje s monitorom (napr:utieranie prachu,...). Kábel sa uvoľní a spôsobuje čo uvádzaš. To praskanie je iskrenie -kontakty sa uvoľňujú. Keď budeš počuť praskanie alebo keď zhasne monitor len zatlač kábel do monitora. Ak sa kábel vyťahuje veľmi ľahlo možno by pomohla jeho výmena za novy.

    misulaX je offline (nepripojený) misulaX

    misulaX
    napájací ale on tak zapraská a potom sa vypne.Kamarát mi hovoril že treba zvariť dajake kontakty tak neviem.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    misulaX Pozri príspevok
    napájací ale on tak zapraská a potom sa vypne.Kamarát mi hovoril že treba zvariť dajake kontakty tak neviem.
    Nuž zaujímavá rada, zvariť káble. To už by si ten kábel mohol zatlačiť na maximum a zafixovať lepidlom. Závadu síce odstrániš ale stratíš možnosť jednoduchého odpojenia kábla.
    PS: Takéto riešenie považujem za prehnane kutilské hlavne keď cena kábla nie je vysoká

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    misulaX Pozri príspevok
    Keď ho chcem zapnúť tak nič.Pritlačím kábel k monitoru a on sa spustí.Prsíim o pomoc pretože to už robí dlhšie.
    Kúp nový napájací kábel. Nie je to drahá záležitosť, 1-3 eurá.

    http://www.qcomp.sk/?id=663

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ja by som najprv vyskúšal iný kábel.Čo ak náhodou je chybný konektor v monitore.Možno to myslel "zvariť" kontakty-prepájkovať kontakty na koncovke monitora ten kamarát.

    Hrám hry a z ničoho nič sa mi vypne monitor a tak v ňom zapraská.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.