Zavrieť

Porady

potraviny v obci

myslite si, ze sa oplati otvorit potraviny v obci s 500 az 600 obyvatelmi?..v meste by som urcite neuspel, kedze je tam velka konkurencia zo strany hypermarketov..v tejto obci je jeden obchod spolocnosti CBA a jeden sukromník..prve mesiace by to bolo zamerane len na ziskanie zákaznikov a na minimalny zisk..dakujem za nazor..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    martin-011 Pozri príspevok
    budeme zase len dvaja....CBA urcite zostane, to je velka siet, ale sukromneho obchodnika by som mohol vytlacit
    A čím ho plánuješ vytlačiť?

    Urob si malý prieskum a odsleduj si koľko ľudí chodí do jednotlivých obchodov,čo kupujú,či chodia nabalení, alebo len chodia na niečo drobné, čo náhodou zabudli kúpiť v meste v nejakom hypermarkete.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    martin-011 Pozri príspevok
    myslite si, ze sa oplati otvorit potraviny v obci s 500 az 600 obyvatelmi?..v meste by som urcite neuspel, kedze je tam velka konkurencia zo strany hypermarketov..v tejto obci je jeden obchod spolocnosti CBA a jeden sukromník..prve mesiace by to bolo zamerane len na ziskanie zákaznikov a na minimalny zisk..dakujem za nazor..
    NIE ...neoplatí sa ...!!!

    Budete traja ...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    martin-011 Pozri príspevok
    budeme zase len dvaja....CBA urcite zostane, to je velka siet, ale sukromneho obchodnika by som mohol vytlacit
    skús si spočítať, akú tržbu potrebuješ denne, aby si zarobil na - odvody, pokladnu, elektrinu, plat pre predavača, benzin na nákupy, telefon. Nech som optimista a skromná, ale dajme tomu ze iba 500€ na mesiac. chceš predávať cca 25 dni v mesiaci. Čiže denne by si mal mat zisk, t.j. rozdiel medzi nákupom a predajom 20€ (minimalne, v reali asi aj viac) Marže sa pohybujú na rôznom tovare rôzne. Nech je to 20%, čiže denná tržba by mala byť minimálne 100€. Vieš si spočítať, koľko ľudí by ku tebe muselo prísť nakúpiť rožky, mlieko, chlieb?

    Jediná šanca, ak máte v okolí dobré veľkosklady, hypermakety a ty si doma pozisťuješ, kde je čo najlacnejšie a dennodenne vyrážaš na nákupy. Ale potom zase musíš niekoho zaplatiť v obchode. Niektori dokonca nakupujú aj v zahraničí.

    Ak by to aj malo vynášať, tak je to hodne neľahký chlebík.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    martin-011 Pozri príspevok
    budeme zase len dvaja....CBA urcite zostane, to je velka siet, ale sukromneho obchodnika by som mohol vytlacit
    Hotová samovražda..aj som sa musela zasmiať

    Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

    Kremnicka
    neoplati, ani na to nemysli.
    mal som obchod + krcmu v dedine s cca 500 ks ludi mesto 3 km .
    konkurencia 1 - obchod vedla ktory mal domaci - rodina s polkou dediny a dava na zosit s tym ze vyplatia po dochodkoch, davkach atd + nalieva palenku klasickym dedinskym notasom od rana do noci.
    2 - krcma taka slusnejsia, aj sa tam varilo, robili sa tam aj diskoteky.
    zamestnanci - 1 krcmarka + ja v obchode + 2 - 4 brigadnicky
    obrat 450 - 600.000 SK mesacne spolu
    zisk - ??? nic ... nakoniec strata ked sme to zavreli
    ale ten cas co som to prevadzkoval som skoro dospel k rozvodu, pretoze som vstaval rano o 5:00, vypadol s domu a vratil sa cca 22 - 23:00
    kazdy den, 7 dni v tyzdni vratane sviatkov a nediel
    domaceho nevytlacis, uvedom si to a to, ze kazdy nakupi v meste ved kazdy ma mrazak doma a chladnicku a ty cenami nemozes konkurovat lidlu, kauflandu ani akciam jednoty, tak ti ostanu drobne co potrebuju dokupit z casu na cas. ked ti to pojde, daj vediet, pridem sa pozriet.
    jaj a zabudol som buzeraciu zo strany nasho socialneho statu, uuuuplne som zabudol, no, to je podstatne, aj tymi pokutami 100.000 € za kazde prd v gatoch

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ako ďaleko je mesto? Koľko ľudí dochádza do mesta za prácou?
    Počítam, že je to tak cca 150 rodín? Hlavne starší ľudia?
    Predával by si iba pracovné dni alebo nonstop? Máš vlastné priestory? Preájom? Alebo by si musel priestory upraviť?

    martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

    martin-011
    najblizsie mesto 12 km, do mesta nedochadza az tak vela ludi a byvaju tam najma starsi ludia..pracovne dni plus sobota..a priestore nemam vlastne, ale prenajom by v tej dedine nebol drahy..

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak budes nakupovat vo velkoskladoch a predavat za krestanske ceny, myslim, ze by to mohlo mat uspech a perspektivu, zvlast ak prenajom bude za prijatelnu cenu. Ludia by boli vdacni, ze nemusia merat cestu do mesta.

    martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

    martin-011
    Dáša_ Pozri príspevok
    predával by si sám? Priestory sú už zariadené?
    no bud sam alebo niekto blizky z rodiny

    martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

    martin-011
    buchač Pozri príspevok
    NIE ...neoplatí sa ...!!!

    Budete traja ...
    budeme zase len dvaja....CBA urcite zostane, to je velka siet, ale sukromneho obchodnika by som mohol vytlacit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.