Zavrieť

Porady

Paltíme vysoké zdravotné odvody a starostlivosť?

Chcem Vám napísať dnešný príbeh starostlivosti o pacientku postihnutú mozgovou príhodou
Dcéra našla matku o 9.00 ráno s jasným postihnutím-mozgová príhoda. Volala obvodnej lekárke a tá jej oznámila, že musí ísť okamžite do nemocnice, lebo každá min. ja dôležitá. Tak ju odviezla sama požičaným autom, pretože včera o svoje auto prišla / ukradli jej ho/. V nemocnici nechcela sestrička zavolať lekára, pretože nemala doporučenie od obvodnej lekárky. Vynadala im tam, tak povedali aby počkala, po 20-tich min. nikto neprišiel, tak nabehla znova, ale to už nebola slušná vôbec, ani nevedela kde tie nádavky zobrala, ešte jej povedali, že aj iní čakajú, tak zvýšila nadávky a spýtala sa, či sú to všetko akútne prípady..lekár vybehol a pozrel na jej maminu. Okamžite ct a infúzia-mozgová príhoda!! Ešte nebola prevezená na lôžko, už dcére vypísali doklad na 450,-Sk. To bolo rýchlo ako raketa. Takto sa o chorého človeka starajú v našich nemocniciach. Táto príhoda sa stala v štátnej nemocnici!
Nie sú tie odvody skutočne neúmerné voči starostlivosti? Ak sa takéto niečo stane treba to risknúť a volať pohotovosť. Ak ušetríme, potom sa tešme na papierovačky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Je to moc smutné, až srdiečko bolí. Neviem či by som to zvládla s nervami, keby som tam čakala. Mám skúsenosť zo záchrannou službou, keď moja dcérka asi pred dvoma týždňami našla večer na chodníku ležať chlapca, na jej vek až moc duchaprítomne schmatla mobil a volala záchranku. Pani na dispečingu jej povedala, aby najskôr zavolala mestskú políciu, že asi bude opitý. Začula detský hlas, tak ju asi brala z rezervou. Nebol opitý, mal epileptický záchvat. Pritom niekedy záleží fakt na minútach.....

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    Aj nám sa stalo ničo podobné. Starký tiež jasná mozgová príhoda. Ochrnula mu polovica tela.A predstavte si, bez vyšetrenia ho šupli na onkológiu, lebo v minulosti sa liečil na rakovinu. To bolo ráno, na obed ma k nemu nechceli pustiť, vraj mám prísť v návštevných hodinách. Lenže poobede sme ho tam už nenašli. Dôvod úmrtia rakovina. Už je tomu skoro tri roky, ale nie je deň, aby som si na to nepomyslela. Nikdy v živote nedám už svojho blízkeho do nemocnice. Keď mal prvú porážku, tiež bol ochrnutý, a sestrička na neho húkala, aby sa postavil na váhu, on sa nemohol ani hnúť. Toto mi vravel otec, keby som tam bola ja, tá sestrička by mesiac nemohla hovoriť, tak by som jej zrovnala ten ksicht. Je mi do plaču nad slovenským zdravotníctvom!!!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    montina
    Aj nám sa stalo ničo podobné. Starký tiež jasná mozgová príhoda. Ochrnula mu polovica tela.A predstavte si, bez vyšetrenia ho šupli na onkológiu, lebo v minulosti sa liečil na rakovinu. To bolo ráno, na obed ma k nemu nechceli pustiť, vraj mám prísť v návštevných hodinách. Lenže poobede sme ho tam už nenašli. Dôvod úmrtia rakovina. Už je tomu skoro tri roky, ale nie je deň, aby som si na to nepomyslela. Nikdy v živote nedám už svojho blízkeho do nemocnice. Keď mal prvú porážku, tiež bol ochrnutý, a sestrička na neho húkala, aby sa postavil na váhu, on sa nemohol ani hnúť. Toto mi vravel otec, keby som tam bola ja, tá sestrička by mesiac nemohla hovoriť, tak by som jej zrovnala ten ksicht. Je mi do plaču nad slovenským zdravotníctvom!!!
    Och, normálne mi pri čítaní nabehli zimomriavky, to je ako horor. Verme, že budeme furt zdraví.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zaslúžilé poradkyne body nemajú a táto osoba predo mnou má hneď za prvý príspevok -uf uf ... 10 bodov?
    Richard to si aj sami sebe môžme body dať či čo?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Veru dievčatá. Je to smutné, čo sa dnes deje. Mne sa stalo niečo podobné pred stretkom na Krahuliach s dcérou, ktorá dostala tetanický záchvat až upadla do bezvedomia komplet zmodraná. Ja som s ňou bola sa ma doma a ani vo sne ma niečo také nenapadlo, že sa nám môže niečo také prihodiť. Volala som záchranku, tam je taký systém, že sa najprv dovoláte na nejakú centrálu , tam poviete, že čo sa stalo a potom vás prepnú na vašu najbližšiu záchranku a tam poviete znova to isté. Podľa výpisu z telef.účtu som si takto "pokecala" so záchrankou vyše 2 minút ! Následne som volala mužovi do práce, že nech príde okamžite domov. Tak sadol na bicykel a doletel. Záchranka (mimochodom sídli oproti mužovej robote) prišla po 20 minútach !!! A bývame asi 10 minút pešo od záchranky. To ich ešte muž naháňal po sídlisku, lebo zliezli na druhý koniec sídliska (podotýkam, že sme maličké mesto a teda vodič by mal ovládať orientáciu podľa čísiel). Potom PÁN DOKTOR horko-ťažko vyšiel zo sanitky, prišiel do bytu, kde sa ma opýtal, čo sa stalo a keď videl, že dcéra má otvorené oči (vôbec nereagovala, nerozprávala, no úplne neprítomná), tak povedal : TAK SI JU NALOŽTE DO SANITKY !!! ani sa jej nedotkol, NIČ ! áno a sestrička hneď pýtala PREUKAZ POISTENCA ! Ja som sadla do auta a letela som za nimi do špitálu. Keď som dobehla, hneď som sa pýtala na dcéru. Nato mi PÁN DOKTOR šplechol do tváre : "ČO TU STRESUJETE, TU SI SADNITE, NECH NEMÁME S VAMI VIACEJ ROBOTY AKO S VAŠOU DCÉROU !!!!!!!!!!!!!!!!! VŠAK SA NIČ NESTALO !!!!!! " čo sa dialo potom ďalej, bolo niečo podobné, len v menšom..... typu :" Vezmite si ju na neurologiu !!!" "Načo jej máme dať vozík ???" ..."Ona nevie chodiť ????"...."Odvezte si ju do Bystrice ! "....." A koľko mala teploty, keď dostala ten záchvat ? " " A koľko trval ten záchvat ? " ..." Však jej nič nie je ! " ....diagnózu - hypoparatyreoza jej našli až na tretí deň v B.Bystrici a tam veru srdečná vďaka všetkým sestričkám a doktorom na oddelení pre veľké deti,tam je ľudský prístup v nám rodičom a hlavne ku chorým deťom....dcéra tam bola mesiac, ale bola po psychickej stránke na tom veľmi dobre, čo by sa jej v našej nemocnici určite nestalo

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    figure out
    uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

    Ak je to test. tak OK. Ak nie tak

    relisys je offline (nepripojený) relisys

    relisys
    Viem pochopiť situáciu, presne to isté sa mi stalo, len ja som sa od rozčúlenia a od bezmocnosti rozplakala. Po hodine a pol sa začali venovať mame.
    Vtedy som si myslela, že to musím niekde napísať. Teraz vidím, že som nebola jediná,ktorej sa to stalo. Nikdy by som sa nechcela dostať na interné a ešte byť pripútaná na lôžko. Dvakrát som chodila cez deň do nemocnice a čo si myslíte sestričky kde boli na 80 % som ich našla v ich kumbále.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    DanielaSĽ
    Zaslúžilé poradkyne body nemajú a táto osoba predo mnou má hneď za prvý príspevok -uf uf ... 10 bodov?
    Richard to si aj sami sebe môžme body dať či čo?

    Dámy, asi viete, že na Porade pôsobí pár členov pod viacerými nickami. Jedného poznáte určite (prihorieva, horí) a hádajte kto tak asi je člen s poradovým číslom 3.

    Na položenú otázku č.2 je odpoveď ÁNO, viď prvá veta tohto príspevku.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Všetko je to o ľuďoch. Smola je, že aj v tom zdravotníctve, kde často skutočne nejde o fazuľky.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Jozef Mihál
    Všetko je to o ľuďoch. Smola je, že aj v tom zdravotníctve, kde často skutočne nejde o fazuľky.
    Musím súhlasiť s ministrom Zajacom, keď hovorí, že v zdravotníckych zariadeniach ešte nevedia pracovať trhovo! Nie je to vždy iba v peniazoch.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ja neviem, do čerta...chceme ako ľudia tak veľa, keď chceme ľudský prístup ????!!!! a človek, keď je chorý alebo má chorého blízkeho človeka, tak je oveľa, oveľa citlivejší................by ste videli, čo rozprávala dcéra (9 ročná ) ako ich sestričky hladkali po líčkach...ako im doktori rozprávali vtipy a kŕmili ich piškótami ... toto nie je o peniazoch, toto je o ľudoch ............

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No minule som zažila jednu "ľudskú sestričku". Sedeli sme s jedným pánom na chodbe a čakali na vyšetrenie od 8.30. Ten pán bol zaseknutý v krížoch. Sestrička sa aj vystrčila , ale ani najmenší záujem o nás neprejavila. Tak sme sedeli hladní, smädní a čakali až do 11.00. Na chodbe bolo chladno a tak som toho dotyčného ľutovala, lebo nevedel ani sedieť , ani stáť. Až keď sme tam potom narobili trochu kriku , tak sa "ľudská sestrička" prebrala k životu. Ale o čom toto je? Že treba platiť - to by som brala , aspoň si ľudia vážia viac zdravie. Ale akým smerom sa toto zdravotníctvo uberá?

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Aj ja mám otrasné osobné skúsenosti s "lekármi" aj "sestričkami", dokonca aj na oddelení JIS to flákajú a kašlú na človeka. Otras, otras, otras.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ešte ma napadlo - na nejakej českej stránke je zoznam lekárov /každého pridal niekto iný/, ktorým je najlepšie sa vyhnúť. Pri niektorých menách je aj stručne napísané prečo....................

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tak to by sa aj u nás veru zišlo ... hneď by som vedela koho tam dať.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Stačilo by sa sťažovať na riaditeľstve nemocnice a ministerstve zdravotníctva,keď si to necháte pre seba veľa sa toho nezmení.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    to je môj malý tester panák. Nebojte sa nepredbieha sa len tak zadarmo. .-)
    Jozef Mihál

    Dámy, asi viete, že na Porade pôsobí pár členov pod viacerými nickami. Jedného poznáte určite (prihorieva, horí) a hádajte kto tak asi je člen s poradovým číslom 3.

    Na položenú otázku č.2 je odpoveď ÁNO, viď prvá veta tohto príspevku.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    bepo
    Stačilo by sa sťažovať na riaditeľstve nemocnice a ministerstve zdravotníctva,keď si to necháte pre seba veľa sa toho nezmení.
    Súhlasím, ale aj tak sa nič nezmení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.