Zavrieť

Porady

náhrada mzdy za sviatok a dovolenku

Som úplný začiatočník a potrebujem radu. Mám zamestnanca plateného mesačnou mzdou 6500 Sk.
1. Mení sa táto mzda ak je v mesiaci sviatok.
2. Akým spôsobom mu mám vyrátať náhradu za dovolenku.
Za rýchlu radu vopred ďakujem.

ZEMAN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zeman
    Som úplný začiatočník a potrebujem radu. Mám zamestnanca plateného mesačnou mzdou 6500 Sk.
    1. Mení sa táto mzda ak je v mesiaci sviatok.
    2. Akým spôsobom mu mám vyrátať náhradu za dovolenku.
    Za rýchlu radu vopred ďakujem.
    ZEMAN
    Sviatok sa mu ráta akokeby pracoval, teda neovplyvní výšku mzdy a náhrada sa ráta z jeho priemernej mzdy za posledný kvartál.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zeman
    Som úplný začiatočník a potrebujem radu. Mám zamestnanca plateného mesačnou mzdou 6500 Sk.
    1. Mení sa táto mzda ak je v mesiaci sviatok.
    2. Akým spôsobom mu mám vyrátať náhradu za dovolenku.
    Za rýchlu radu vopred ďakujem.

    ZEMAN
    Náhradu za deň dovolenky vypočítaš: Hrubá mzda za predchádzajúci kvartál (bez náhrad za sviatky,dovolenku,PN) / počet odpracovaných dní.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    zeman
    Som úplný začiatočník a potrebujem radu. Mám zamestnanca plateného mesačnou mzdou 6500 Sk.
    1. Mení sa táto mzda ak je v mesiaci sviatok.
    2. Akým spôsobom mu mám vyrátať náhradu za dovolenku.
    Za rýchlu radu vopred ďakujem.

    ZEMAN
    Nemal by mat mesacnu mzdu 6900,- ??? Od 1. 10. 2005 je minimalna mzda 6900,- ....
    Ale inak suhlasim s predchadzajucimi prispevkami...

    zeman je offline (nepripojený) zeman

    zeman
    Viem, že je MM od októbra 6 900, išlo mi iba o metódu výpočtu.
    Kvartálny priemer by teda mal byť 3 x 6900/ počtom odpracovaných dní aj so svitkami ?

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Priemer na tento kvartal sa pocita z mesiacov 7,8,9 a to mal mesacnu mzdu 6.500 alebo sa mylim?

    Marta

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daska
    Nemal by mat mesacnu mzdu 6900,- ??? Od 1. 10. 2005 je minimalna mzda 6900,- ....
    Ale inak suhlasim s predchadzajucimi prispevkami...
    Dobrý postreh? Od 1.10.2005 je skutočne už 6900.-.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    marmal
    Priemer na tento kvartal sa pocita z mesiacov 7,8,9 a to mal mesacnu mzdu 6.500 alebo sa mylim?

    Marta
    Správne , ale potom treba vyrátať aj doplatok do minimálnej mzdy.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ak preplacame zamestnancom dovolenku za 10/2005 v akej sume pocítať zo 6500 alebo zo 6900?

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Neviem, ci som to dobre pochopila, ale dovolenka za 10/2005 sa preplaca priemerom z 3. kvartalu (mesiace 7,8,9), ale potom ak treba sa doplati do minimalnej mzdy 6.900 Sk.

    Marta

    pufina je offline (nepripojený) pufina

    pufina
    U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň považuje za odpracovaný deň za ktorý mu patrí mzda. Čiže náhrada mzdy platená priemerom mu nepatrí. Chcem podotknúť, že min. základná mesačná sadzba je 6900, - Sk platná od októbra 2005.

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Je to paragraf 119 ZP ods.1 - Mzda nesmie byt nizsia ako minimalna mzda ustanovena osobitnym predpisom.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Pozri §134 ods.5 - čiže priemerný hodinový zárobok nesmie byť nižší ako minimálna mzda, ktorá by pracovníkovi prislúchala v mesiaci a nesmie byť nižśí ako minimálny mzdový nárok. T.j. napr. v novembri pri 40 hodinovom stanovenom čase, hodinový priemer u mesačne odmeňovaného nesmie byť nižší ako 6900/22/8 =39,20 a zároveň nesmie byť nižší (pri 1.stupni náročnosti práce) ako 39,70. T.j. v novembri minimálny priemer u neho bude 39,70.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.