Zavrieť

Porady

ukončenie materskej dovolnky a výpoveď

Dobry den,

chcela by som sa opytat, momentalne som na materskej dovolenke ale rozmyslam ze by som si este pocas materskej dovolenky hladala nove zamestnanie. Zaujima ma, v akom predstihu musim dat vypoved svojmu povodnemu zamestnavatelovi. Vzhaldom k tomu, ze si chcem najst nove zamestnanie, potrebujem vediet aj termin, kedy by som mohla nastupit a preto by som rada vedela, ci mozem dat vypoved (povodnemu zamestnavatelovi) k urcitemu datumu alebo to musi byt vypovedna doba 2 mesiace. Pripominam, ze materska dovolenka mi konci vo februari 2007, ale do noveho zamestnania by som chcela nastupit v priebehu roka 2006.
Budem velmi rada ak mi niekto poradi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    Sú možné obidva spôsoby. Buď sa zamestnanec so zamestnávateľom dohodnú na určitom dátume - ide o rozviazanie pracovného pomeru dohodou, alebo ak sa nedohodnú, tak ostáva len výpoveď - dvojmesačná.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Tak ako píše Lanaj, sú možné tieto 2 spôsoby. ale najlepšie je sa dohodnúť, teda mala by si preferovať dohodu.
    A zrejme v roku 2007 ti končí rodičovská, nie materská dovolenka.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Poprosim o radu, ja som take nieco este nikdy neriesila. Zamestnankyna u nas pracuje od 01.08.1999 (zmluva na dobu neurcitu). Od maja 2002 bola PN (na rizikovom) do 15.12.2002. 16.12.2002 nastupila na matersku a pokracovala 30.06.2003 RD. 27.1.2006 ma nastupit do zamestnania, ale medzitym sa fin.situacia vo firme zmenila a v podstate sa stava nadbytočnou. Chcela by som vediet akym sposobom by sme ju mohli prepustit? Ma narok na 26 dni dovolenky, ktoru by si mala vycerpat hned po nastupe do prace. A este sa chcem spytat ako jej mam vyratat priem.hodinovy zarobok na dovolenku (su odmenovany hodinovou mzdou), ked naposledy pracovala v aprili 2002, kde mala hod.dovolen.priemer 33,-Sk?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    anet
    Poprosim o radu, ja som take nieco este nikdy neriesila. Zamestnankyna u nas pracuje od 01.08.1999 (zmluva na dobu neurcitu). Od maja 2002 bola PN (na rizikovom) do 15.12.2002. 16.12.2002 nastupila na matersku a pokracovala 30.06.2003 RD. 27.1.2006 ma nastupit do zamestnania, ale medzitym sa fin.situacia vo firme zmenila a v podstate sa stava nadbytočnou. Chcela by som vediet akym sposobom by sme ju mohli prepustit? Ma narok na 26 dni dovolenky, ktoru by si mala vycerpat hned po nastupe do prace. A este sa chcem spytat ako jej mam vyratat priem.hodinovy zarobok na dovolenku (su odmenovany hodinovou mzdou), ked naposledy pracovala v aprili 2002, kde mala hod.dovolen.priemer 33,-Sk?
    Snaž sa s ňou dohodnúť na rozviazaní pracovného pomeru dohodou pre nadbytočnosť, vyplať jej 3 mesačné odstupné (pracovala viac ako 5 rokov, aj keď bola dosť dlho na MD+RD), zvyšok dovolenky nemusí čerpať, môžeš ju preplatiť. Priemerný zárobok stanovíš ako pravdepodobný (to znamená suma, ktorú by zarábala, keby nastúpila v roku 2006 do práce), nesmie však byť nižšia ako minimálna mzda (6.900 Sk/mesačne, alebo 39,70 Sk/hod.).

    ukončenie materskej dovolnky a výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.