Zavrieť

Porady

Reklama

To je už hrozné s tou reklamou. Na to že sa prerušuje vysielanie kvôli reklame, na to som si zvykol, ale že je takmer stabilne reklama pri logu stanice, ruší obraz keď sa tam objavuje reklama, tak to mi už lezie na nervy. Tak isto na nete. Otvorím si stránku a takmer na celej obrazovke mám reklamu a musím ju vyixovať. A niekedy sa nahľadám ako ju vypnúť. Hrôza. Za chvíľu bude program medzi reklamou namiesto opačne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Do Internet Explorera je vyborny freeware Simple Adblock.

    Freeride je offline (nepripojený) Freeride

    Freeride
    Ahoj, aj mna to dosť štve, ale ja to nejak nevnimam, ak máš Firefox nainštaluj si Adblock plus, väčšina reklám zmizne a ostatné sa dajú zablokovať a sa neukážu.

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Internetove komercne portaly ziju vylucne z reklamy, takze inak to nebude.... Telky ziju aj z nasich penatzi a aj z reklamy... tiez to inak nebude : ))
    Cielom reklamy je uputat zakazníka /divaka ak prestavaju pútat, to znamená ze coskoro pride novy format reklamy ktory ta bude pustat este viac...

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Aj mne lezú na nervy reklamy. Hlavne keď sú pomaly 10 minút a najviac s tým malým chlapcom z Afriky DEDE, tak to už sa nedá na to dívať.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak občas v TV ide film, ktorý by som si aj pozrela, práve reklama je príčinou, prečo si ho nepozriem. Ak film, ktorý má 1,5 hodiny je prerušený 4 x reklamou a vďaka reklame ho treba pozerať 2,5 hodiny, tak ďakujem neprosím.
    Ja patrím k divákom, ktorý si chcú film vychutnať neprerušovane. Reklamou stráca film pointu a hodnotu. A ešte sa ani poriadne film neskončí a už tam prasknú The end a hybaj ďalšia reklama. Chýbajú mi titulky s peknou hudbou na konci filmu, kedy vlastne v človeku film odznie, má čas ešte nad ním popremýšľať. Titulky, aj keď ich málokto číta, sú takou bodkou za dielom.
    Ja preto obvykle pozerám filmy na DVD.

    PS: minule som bola v kine a titulky asi naozaj nikto nepotrebuje iba ja.
    Posledný obraz, naskočili prvé písmenká z titulkov a diváci sa začali zdvíhať a odchádzať, ešte ani svetlá nestihli rozsvietiť. Do úplného konca sme tam zostali piati.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Dede bol najprv zamilovaný do Hámšíka, teraz do Kikuš. Tak nech im lezie na nervy.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    účtovník 007 Pozri príspevok
    Ak občas v TV ide film, ktorý by som si aj pozrela, práve reklama je príčinou, prečo si ho nepozriem. Ak film, ktorý má 1,5 hodiny je prerušený 4 x reklamou a vďaka reklame ho treba pozerať 2,5 hodiny, tak ďakujem neprosím.
    Ja patrím k divákom, ktorý si chcú film vychutnať neprerušovane. Reklamou stráca film pointu a hodnotu. A ešte sa ani poriadne film neskončí a už tam prasknú The end a hybaj ďalšia reklama. Chýbajú mi titulky s peknou hudbou na konci filmu, kedy vlastne v človeku film odznie, má čas ešte nad ním popremýšľať. Titulky, aj keď ich málokto číta, sú takou bodkou za dielom.
    Ja preto obvykle pozerám filmy na DVD.

    PS: minule som bola v kine a titulky asi naozaj nikto nepotrebuje iba ja.
    Posledný obraz, naskočili prvé písmenká z titulkov a diváci sa začali zdvíhať a odchádzať, ešte ani svetlá nestihli rozsvietiť. Do úplného konca sme tam zostali piati.
    Neviem či to, že na konci je The End, nie je porušenie nejakej legislatívy, pretože ten herec a tvorcovia toho filmu majú právo byť v titulkoch, to je zasa ich reklama.

    Freeride je offline (nepripojený) Freeride

    Freeride
    Piťko-amater Pozri príspevok
    nerozumiem tomu mechanizmu, ako to že žiju s reklamy, keďže odo mńa ešte nikto žiadne peniaze nepýtal, keď otvorím nejakú stránku, či počúvam rádio...
    si to zrejme nepochopil v celej suvislosti. Nikto od teba nebude pytat peniaze z reklamy, spolocnosti chcu aby si si ich vsimol a vryl do pameti, v radiu je to tiez podobne, nepytaju od teba peniaze ze ich pocuvas, nejake spolocnosti si tam kupia reklamu a potom im to v radiu pustia. Toci sa to medzi spolocnostou a televiziou alebo inym mediom.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Freeride Pozri príspevok
    si to zrejme nepochopil v celej suvislosti. Nikto od teba nebude pytat peniaze z reklamy, spolocnosti chcu aby si si ich vsimol a vryl do pameti, v radiu je to tiez podobne, nepytaju od teba peniaze ze ich pocuvas, nejake spolocnosti si tam kupia reklamu a potom im to v radiu pustia. Toci sa to medzi spolocnostou a televiziou alebo inym mediom.
    firma, ktorá si zadáva reklamu, tak za odvysielanie platí telke.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    Zase na druhej strane bez reklám by nebol niekolko radii,vela webov/neverím že by ludia si za stranky platili,tam sú naklady za webhosting, domeny, pripojenie, antivír,admina atd,takisto ako u radii za redaktorov a autorské prava,v televizi za programy, zamestnancov /Ale je pravda že v televizii by mohlo ist viac reklamy medzi programami,však ked je pútava tak ju pozriem ak nie,tak jak s dedem,tak prepnem hocikedy jú pichnu do programu,takisto na nete,ked chcem kliknem,ale neznášam vyskakovacie okna,alebo triky že na strankách miesto deklarovaného obsahu je iba reklama.
    účtovník 007 Pozri príspevok
    Ja patrím k divákom, ktorý si chcú film vychutnať neprerušovane. Reklamou stráca film pointu a hodnotu. A ešte sa ani poriadne film neskončí a už tam prasknú The end a hybaj ďalšia reklama. Chýbajú mi titulky s peknou hudbou na konci filmu, kedy vlastne v človeku film odznie, má čas ešte nad ním popremýšľať. Titulky, aj keď ich málokto číta, sú takou bodkou za dielom.
    Ja preto obvykle pozerám filmy na DVD.
    Samozrejme vacsina dnes pouzivanych reklamnych formatov je naozaj otravna, no treba sa na to pozriet aj z druhej stranky:

    Aby mohol vzniknut kvalitny film, ktory si chcete pozriet, bolo nutne zaplatit hercov, kameramanov, rezisera, celu produkciu, sceny, atd. To stalo nemale peniaze a aby vznikali aj dalsie podobne filmy, filmove studio potrebuje aj primerany zisk, aby bolo motivovane dalsie taketo filmy natocit (pre zjednodusenie, bavme sa len o produkcii pre televiziu, nie pre kina).

    Nasledne pride televizia, ktora musi kupit vysielacie prava od distribucnej spolocnosti, ktora tieto prava kupila od filmoveho studia.

    A tu ma televizia 2 moznosti, ako pokryje naklady spojene s nakupom tychto prav:

    1. Vybera pravidelne poplatky od svojich predplatitelov.
    2. Prerusuje programy reklamou.

    Pozeranie reklamy je v podstate Vasou (mojou, nasou) cenou za pozeranie daneho filmu/programu.

    Ak teda nechcete platit za zabavu formou pozerania reklamy, jedina cesta je platit za to fin. poplatkom a mozete si vychutnavat oblubene filmy bez prerusenia.

    To iste plati na webe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.