Zavrieť

Porady

Môžem učiť na prvom stupni?

Potrebovala by som vedieť, kde zistím, či môžem učiť na prvom stupni základnej školy. Mám skončené bakalárske štúdium v odbore Predškolská a elementárna pedagogika a druhý rok učím v škôlke. Zároveň si dorábam externe školu Učiteľstvo pre prvý stupeň. Chcela by som vedieť, či môžem ísť učiť do školy, keď budem mať ukončený prvý ročník magisterského štúdia. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    zuzulik47 Pozri príspevok
    Potrebovala by som vedieť, kde zistím, či môžem učiť na prvom stupni základnej školy. Mám skončené bakalárske štúdium v odbore Predškolská a elementárna pedagogika a druhý rok učím v škôlke. Zároveň si dorábam externe školu Učiteľstvo pre prvý stupeň. Chcela by som vedieť, či môžem ísť učiť do školy, keď budem mať ukončený prvý ročník magisterského štúdia. Ďakujem
    Požadovaným stupňom vzdelania pre učiteľa ZŠ je najmenej vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Bakalárske vzdelanie je nepostačujúce.

    V tabuľke Zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového
    stupňa nie je kolónka učiteľ ZŠ s Bc. vzdelaním. Takéhoto pracovníka by nebolo kde zaradiť do PT.

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf


    Kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov sú vo vyhláške 437/2009 a v jej novelizáciách č. 170/2010 a 366/2010.

    Pozri si kvalifikačné predpoklady Časť III. učiteľ 1. stupňa ZŠ:
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf

    Aj keď ukončíš prvý rok magisterského štúdia, stále budeš nekvalifikovaná. Kvalifikovanou budeš až po skončení magisterského štúdia. Učiť by si podľa zákona pokiaľ nie si kvalifikovaná nemala.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, vieraaaa, Flinstone, Mária27, jaros5
    5

    Môžem učiť na prvom stupni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.