Zavrieť

Porady

chcem vediet ci si bez mojho suhlasu moze manzel nastahovat do domu

Sme pred rozvodom lebo vela pije a dom je v exekucii ale ju ide vyplatit a chce si tam nastahovat neter a este sme neni rozvedeny sme spolumajitelia a moze si ju tam nastahovat bez mojho suhlasu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    v podstate nemôže ju tam len tak nasťahovať bez tvojho súhlasu, lebo keby to aj urobil, ty môžeš zavolať policajtov nech neter vyprevadia predodvere a podať na ňu trestné oznámenie za nepovolený vstup a rušenie domovej slobody...
    otázne je či ti to za to stojí, naťahovať sa ešte s ďalším členom rodiny a narúšať si vzťahy aj s jej rodičmi... ďalšou vecou je, prečo sa neter hrnie do domu, kde momentálne nie je najpríjemnejšia atmosféra...

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    asi najjednoduchsie a najidealnejsie pre teba by bolo vyplatit z polovice domu druhu stranu a nemat s nou nič spoločne dalej, ale asi tu je problem-peniaze. neviem ako to budete riesit - žit pod jednou strechou rozvedení, či ako? ak nema ani jedna strana peniaze na vyplatenie toho druheho, tak nezávidim.....tiež nechápem načo sa tam trepe neter, ked je uplne nevhodná situácia....

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ice dive Pozri príspevok
    v podstate nemôže ju tam len tak nasťahovať bez tvojho súhlasu, lebo keby to aj urobil, ty môžeš zavolať policajtov nech neter vyprevadia predodvere a podať na ňu trestné oznámenie za nepovolený vstup a rušenie domovej slobody...
    otázne je či ti to za to stojí, naťahovať sa ešte s ďalším členom rodiny a narúšať si vzťahy aj s jej rodičmi... ďalšou vecou je, prečo sa neter hrnie do domu, kde momentálne nie je najpríjemnejšia atmosféra...
    tak teraz som z toho jelen, jeden akozeodbornik (akasi Petra Nova) tu vypisuje ze
    ... toho, kto bez právneho dôvodu užíva nehnuteľnosť alebo jej časť možno vysťahovať legálne exekútorom, na základe vykonateľného súdneho rozhodnutia o vyprataní nehnuteľnosti alebo jej časti. To je legálny postup, aj keď je pracný a zdĺhavý.

    tak ako to je ?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    bubkoch Pozri príspevok
    tak teraz som z toho jelen, jeden akozeodbornik (akasi Petra Nova) tu vypisuje ze
    ... toho, kto bez právneho dôvodu užíva nehnuteľnosť alebo jej časť možno vysťahovať legálne exekútorom, na základe vykonateľného súdneho rozhodnutia o vyprataní nehnuteľnosti alebo jej časti. To je legálny postup, aj keď je pracný a zdĺhavý.

    tak ako to je ?
    v tomto prípade asi neter nemá v danej nehnuteľnosti trvalý pobyt, vecné bremeno doživotného užívania, prípadne nájomnú zmluvu na dobu neurčitú... takže sa pomerne jednoducho ako sa neter nasťahuje tak sa aj odsťahuje...
    Postup na základe exekútora a platného súdneho rozhodnutia platí v tom prípade, ak by neter mala trvalý pobyt, prípadne platnú nájomnú zmluvu na dobu neurčitú (v tomto prípade tažko dosiahnuteľný stav, keďže aj zadávateľka má podiel z danej nehnuteľnostiv t.j. musel by byť aj jej podpis na nájomnej zmluve...) alebo vecné bremeno doživotného užívania...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    bubkoch Pozri príspevok
    hehe, no ten akozeodbornik tu vypisoval, ze to plati bez ohladu na to ci dotycny ma trvaly pobyt, najomnu zmluvu alebo VB ... proste nemusi mat nic a nie je ho mozne vyhodit ...
    aspon vidno aki diletanti sa tu vydavaju za odbornikov ...
    no len treba zvážiť v akej téme a na aký problém sa reaguje a s akými informáciami sa disponuje... v tej téme kde reagovala Petra Nová, by som poradil tak isto ako ona, nakoľko podľa dostupných informácií a z bežnej praxe sa dalo predpokladať, že rodičia zadávateľa majú zriadené vecné bremeno doživotného užívania (čo je vo väčšine prípadov, keď rodičia prevádzajú nehnuteľnosť na deti...) + trvalý pobyt... tam by to takto ľahko ako tu nefungovalo...

    PS: Petra Nová tu už dobre poradila veľa ľuďom takže JE ODBORNÍK
    Naposledy upravil Ice dive : 19.11.10 at 21:46

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ice dive Pozri príspevok
    v tomto prípade asi neter nemá v danej nehnuteľnosti trvalý pobyt, vecné bremeno doživotného užívania, prípadne nájomnú zmluvu na dobu neurčitú... takže sa pomerne jednoducho ako sa neter nasťahuje tak sa aj odsťahuje...
    Postup na základe exekútora a platného súdneho rozhodnutia platí v tom prípade, ak by neter mala trvalý pobyt, prípadne platnú nájomnú zmluvu na dobu neurčitú (v tomto prípade tažko dosiahnuteľný stav, keďže aj zadávateľka má podiel z danej nehnuteľnostiv t.j. musel by byť aj jej podpis na nájomnej zmluve...) alebo vecné bremeno doživotného užívania...
    hehe, no ten akozeodbornik tu vypisoval, ze to plati bez ohladu na to ci dotycny ma trvaly pobyt, najomnu zmluvu alebo VB ... proste nemusi mat nic a nie je ho mozne vyhodit ...
    aspon vidno aki diletanti sa tu vydavaju za odbornikov ...

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    bubkoch Pozri príspevok
    tak teraz som z toho jelen, jeden akozeodbornik (akasi Petra Nova) tu vypisuje ze
    ... toho, kto bez právneho dôvodu užíva nehnuteľnosť alebo jej časť možno vysťahovať legálne exekútorom, na základe vykonateľného súdneho rozhodnutia o vyprataní nehnuteľnosti alebo jej časti. To je legálny postup, aj keď je pracný a zdĺhavý.

    tak ako to je ?
    bubkoch Pozri príspevok
    hehe, no ten akozeodbornik tu vypisoval, ze to plati bez ohladu na to ci dotycny ma trvaly pobyt, najomnu zmluvu alebo VB ... proste nemusi mat nic a nie je ho mozne vyhodit ...
    aspon vidno aki diletanti sa tu vydavaju za odbornikov ...
    Zapamätaj si bubkoch, že mňa do svoji hier nezatiahneš. Je smutné, že nie si ani schopný posúdiť, čo to tu vlastne vypisuješ. Aj keď ťa admin a moderátori nechajú písať týmto štýlom ešte dlho, mňa sa tvoje impertencie nemôžu dotknúť. Od teba určite nie!
    Naposledy upravil Petra Nová : 18.11.10 at 14:53

    chcem vediet ci si bez mojho suhlasu moze manzel nastahovat do domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.