Zavrieť

Porady

Hospodársky výsledok/súvaha - výkaz ZS - nesúlad

Dobrý deň,

spracovávam podklady pre banku k 30.9. a nesedí mi HV v súvahe r.87 a vo výkaze ziskov a strát, účtujem v oberone. Prekontroloval som všetko možné a neviem prísť na rozdiel. Vedel by mi prosím niekto poradiť, na čo sa zamerať?
PS: Nastavenia jednt.účtov aktíva/pasíva sú v poriadku.
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zober dva mesiace idúce po sebe. Urob rozdiel nesúladov a dostaneš sumu, ktorá sa týka jedného mesiaca. A túto sumu skús pohľadať v účtovnom denníku toho jedného mesiaca.Smola, ak aj rozdiel v jednom mesiaci sa slada z viacerých položiek, no možno budeš mať šťastie,

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    EConsult Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    spracovávam podklady pre banku k 30.9. a nesedí mi HV v súvahe r.87 a vo výkaze ziskov a strát, účtujem v oberone. Prekontroloval som všetko možné a neviem prísť na rozdiel. Vedel by mi prosím niekto poradiť, na čo sa zamerať?
    PS: Nastavenia jednt.účtov aktíva/pasíva sú v poriadku.
    Ďakujem pekne.
    akú sumu Ti robí ten rozdiel? máš na účte 431 nejaký zostatok?

    EConsult je offline (nepripojený) EConsult

    EConsult
    je to 15 491,80€
    431 je nulová, v 2009 bola v tej firme strata a je preúčtovaná na 429, odtiaľ som ju potreboval dostať preč kvôli banke, tak som použil 365,kde boli vysoké vklady konateĺov na úhradu straty z 2009 a zaúčtoval 429/365 minusom.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    ... to je dosť vysoký zostatok. Nevieš čoho by sa mohol týkať? Skúsil si zadať do možností "hľadania" túto sumu vo svojom účtov.programe?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    ... ešte ma napadlo, skús si pozrieť S a VZaS k 31.08., 31.07., 30.06.... či Ti bude vyskakovať tá istá suma.... ak áno, chyba môže byť aj v počiatočných stavoch. Skontroluj si takto každý mesiac, choď účet po účte, chyba sa musí nájsť.

    Dália je offline (nepripojený) Dália

    Dália
    Mne sa stalo niečo podobné /tiež mám Oberon/ a zistila som, že účtujem na účte, ktorý už nie je v osnove. Po preúčtovaní na správny účet to už bolo v poriadku. Skús si skontrolovať /porovnať/ účty v súvahe a vo výkaze.

    EConsult je offline (nepripojený) EConsult

    EConsult
    Ďakujem, prekontrolujem aj to, aj keď to bude asi v niečom inom, lebo samostatne som účty nezadával, len analytiky,ostatné sú predd.v osnove. A nejde mi do hlavy, že v iných firmách mi to sedí..

    EConsult je offline (nepripojený) EConsult

    EConsult
    Pozeral som tie rozdiel a ten rozdiel sa každý mesiac mení, k 30.6. to bolo 16960,15€, k31.7. 13124,79 a k 31.8. 13842,60, takže robím chybu asi niekde inde ale fakt neviem kde, kontroloval som aj kompletne 701 a sedí mi s koncom 2009

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A nie je možné, že niektorý účet je nesprávne definovaný? Trebárs nejaký účet aktív je definovaný ako účet pasív, a opačne?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Vytlačiť Hlavnú knihu, Výsledovku, Súvahu, urobiť výkazy z Hlavnej knihy a porovnať s tými z programu. Prípadne sa pokúsiť nájsť rozdiel v Hlavnej knihe v konečných stavoch.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    Zdravím

    mohli by ste mi prosím podadiť mam podobný problém ale jedná sa len o sumu 1 euro
    ked si vytlažím VZaS mam Vysledok strata 29 ked si vytlačím suvahu tam mam -28 (ak dam na 2 desatinné tak to je -28,44)
    pozerala som to aj v 121 mesiaci tiež rozdiel 1 euro a v 10 mesiaci to sedí prestne.. kde je chyba? alebo to tak môže byť?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.