Zavrieť

Porady

"Stratené" Wifi

Dobrý večer.
Chcela by som sa poradiť, resp. vysvetliť "po lopate", ako vyriešiť môj problém.

Mám notebook, v ktorom mi ide internet cez kábel, ale aj Wifi. ALE.....Požičala som notebook istej osobe a keď sa mi vrátil, tak mi odvtedy Wifi nejde. Keď som sa pýtala tej dotyčnej osoby, či tam niečo s tým urobila, tak mi bolo povedané, že "možno na niečo omylom klikla"

Takže chcela by som vedieť, ako si toto Wifi pripojenie "obnoviť", ak je to možné svojpomocne. Internet cez kábel mi ide v pohode, vyskakuje mi aj "bublinka", že : Boli v dosahu nájdené bezdrôtové pripojenia.... Keď na tú bublinu však kliknem, tak sa mi ukážu asi tri siete, ale sú to Wifi pripojenia mojich susedov. "Moja" sieť sa mi tam neobjaví.

Vedeli by ste niekto totálnemu PC laikovi poradiť, ako toto pripojenie Wifi znova "obnoviť"?

Ďakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nemáš tam možnosť pridať sieť? dopíš si tam názov svojej a odklini.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Možno sa iba vyplo na routri wifi ,preto ju notebook nevie najsť.
1 0
shedivy shedivy

shedivy je offline (nepripojený) shedivy

IT technik at EDCservis.eu Graphic designer at Agentura INA, s.r.o. ...viac
Dobrý večer,

problém pravdepodobne nebude vo Vašom notebooku. Ak kliknete na tie wifiny zobrazuje sa tam nejaká "Neznáma sieť" alebo sú tam len pomenované siete?

Neskúšali ste sa pripojiť na Vašu wifinu z iného notebooku?

Pravdepodobne je wifina zastavená vo vašom modeme, alebo máte nastavené skryté SSID.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Tak mam silny pocit, ze chybu by si mala hladat u poskytovatela tvojej siete, ci ti vlastne nespadlo to wifi vysielanie.
Ak tvoj notas vidi ine siete a a tu tvoju nie, chyba bude na strane poskytovatela wifi a nie v notase.
Pripadne si pozicaj nejaky notas od niekoho a skus ci ten vidi tvoju wifinu. Ak nie, hladaj problem v tvojej wifi sieti a nie v notase. Ak ano, este ma napada, ze mozno osoba, ktorej si notas pozicala omylom zmenila konfiguraciu tvojej wifi sietovej karty v notase z 802,11 b na g, alebo take cosi.Ak tvoj wifi vysiela trebars v g tak ak mas notas nastaveny na b, tak tvoj notas tvoju wifi siet nevidi. Dufam, ze som to napisal dost jasne a nepoplietol som ta velmo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niektoré NB pomocou FN+F2 zapnú WiFi kartu.
Vlado40: violetta píše, že požičala NB, nie router (teda router ostal doma). Tam sa teda (pokiaľ do neho nehrabala) nemalo čo "vypnúť" (pokiaľ to neurobí osobne).
robovi
Pripadne si pozicaj nejaky notas od niekoho a skus ci ten vidi tvoju wifinu. Ak nie, hladaj problem v tvojej wifi sieti a nie v notase. Ak ano, este ma napada, ze mozno osoba, ktorej si notas pozicala omylom zmenila konfiguraciu tvojej wifi sietovej karty v notase z 802,11 b na g, alebo take cosi.Ak tvoj wifi vysiela trebars v g tak ak mas notas nastaveny na b, tak tvoj notas tvoju wifi siet nevidi. Dufam, ze som to napisal dost jasne a nepoplietol som ta velmo.
Správna pripomienka.
Naposledy upravil misoft : 21.11.10 at 21:25
0 0
shedivy shedivy

shedivy je offline (nepripojený) shedivy

IT technik at EDCservis.eu Graphic designer at Agentura INA, s.r.o. ...viac
@misoft: ak by mala vypnutú wifinu tak sa jej predca nezobrazujú iné siete!
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

misoft Pozri príspevok
Niektoré NB pomocou FN+F2 zapnú WiFi kartu.
Vlado40: violetta píše, že požičala NB, nie router (teda router ostal doma).
Ak by mala vypnutu wifi kartu, tak by by karta nerozpoznala siete susedov. Router sa mohol resetnut, pripadne uvolnit antena a mozno jej ani nejde, ak ho nahodou vytiahla zo siete. Taky vysavac dokaze robit divy, ked je router zapichnuty v predlzovacke pohodenej na zemi :-)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tam sa teda (pokiaľ do neho nehrabala) nemalo čo "vypnúť" (pokiaľ to neurobí osobne).
Router sa mohol resetnut, pripadne uvolnit antena a mozno jej ani nejde, ak ho nahodou vytiahla zo siete. Taky vysavac dokaze robit divy, ked je router zapichnuty v predlzovacke pohodenej na zemi :-)
V tomto spojení som to jednoducho vyjadril
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pri výpadku el.siete sa po opätovnom zapnutí na routri vyplo wifi.Čítal som to dobre .Najpr skontrolujem či router vysiela wifi až potom riešim notebook.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Ešte sa tu zabudlo na dve možnosti:

1. V notebooku je nastavený (napevno) iný kanál, na akom vysiela router. Buď nastaviť v notebooku kanál na automatiku, potom by to malo prehľadávať všetky kanály, alebo na ten, na ktorom vysiela router.

2. V notebooku je nastavená nízka citlivosť antény. Vlastnú wifi sieť to nezachytí, ale susedia môžu mať nastavené supersilné vysielanie, tak ich to zachytí.
0 0
violetta123 violetta123

violetta123 je offline (nepripojený) violetta123

VLADO40 - A ako zistím, že sa vyplo Wifi na routeri, resp. ako ho opäť zapnem?

SHEDIVY - Sú tam len pomenované siete.

ROBOVI - Ale susedia, ktorých siete sa mi ukazujú, majú toho istého poskytovateľa ako ja, .....ak by bola chyba v poskytovateľovi, ukazovali by sa mi ich siete?
A.....z toho istého routera mi ide kábel do PC a tam mi internet ide.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

router nebude vysielať signál... takže sa spýtaj susedov, či vidia tvoju sieť tak, ako ty vidíš ich...
0 1
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

1. Pravdepodobne máš wifi router.
2. Vieš sa k nemu pripojiť cez kábel? Skontroluj ci mas zapnute vysielanie wifi siete a ci tato nie je skryta "hidden"
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

violetta123 Pozri príspevok
- A ako zistím, že sa vyplo Wifi na routeri, resp. ako ho opäť zapnem?
Každý router má LED kontrolku označenú WIFI ,ktorá svieti ak router vysiela wifi.
1 0
Arnold123 Arnold123

Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

Skús ten router vypnúť, počkaj takých 10-20 sekúnd a zasa ho zapni. U mňa to pomáha.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Vlado40 Pozri príspevok
Každý router má LED kontrolku označenú WIFI ,ktorá svieti ak router vysiela wifi.
moj nema taku kontrolku.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Tak si to zhrnme.

Vidis siete susedov, ale svoju nevidis. Pravdepodobne ale susedia nepouzivaju ten isty router, co ty, napriek tomu, ze maju toho isteho poskytovatela. Ergo, asi maju vlastne wifi vysielacie zariadenia. V kazdom pripade mas nieco posahane na routri, alebo mas rozhasenu bezdrotovu sietovu kartu v notase. Takto cez net sa tazko radi, ale svojho routra mozes pristupit cez internetovy prehliadac po zadani ip adresy routra a mozes ho dalej nastavovat. Samozrejme musis mat aj pristupove prava, to znamena heslo a meno. Je potrebne aj prezriet podrobne nastavenia sietovej wifi karty v notase. Co to je vlastne za router?
0 0
violetta123 violetta123

violetta123 je offline (nepripojený) violetta123

VLADO40 - nemám tam takú kontrolku

ARNOLD - to nepomáha :-)

ROBOVI - Myslím, že susedia majú také isté routery, lebo nám internet inštaloval v jeden deň ten istý človek ...ale to je zrejme jedno.
Ale ak mi ide internet cez kábel z toho istého routera, ako môže byť zlý ten router?

A je to, myslím tento istý router:

CC&C - WA-2204A


Wireless router with excellent ratio price/power. Highly recommended !. Made by CC&C. Operation modes AP, Client, WDS, WISP,URM,GW, Bridge !!!!


CC&C
WA-2204A 54Mbit AP/KL/Router/Br/Switch (2,4 GHz). WA-2204 is a WLAN Router which fully supports the features and functional compliance of IEEE 802.11b standard. It is designed to provide good performance with minimum power consumption and enhance the advantages of robust system and cost-effective. WA-2204 is targeted at competitive price-performance, better power management, SOHO and business offices.

( Nedá sa mi sem vložiť link )
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

V routri sa da vypnut radiova cast(vysielacia wifi), takze nebude vysielat a bude sa spravat, ako standardny drotovy router. Nemas nahodou odlomenu antenku, alebo je ta antena v spravnej polarizacii? Skus pristupit cez kabel cez webove rozhranie do routra a prezriet to tam, ci nemas vypnute vysielanie. Inak to nevidim.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Zadaj do internetoveho prehliadaca 192.168.1.254, aspon to je defaultne nastavenie pre tento router a ked sa otvori rozhranie routra, prejdi do casti wireless- basic settings a tam je uplne hore take okienko "Disable Wireless LAN Interface". Toto musi byt odhackovane.
Ak mas inu ip adresu routra, tak ju musis zistit a vliezt do neho pomocou nej. To si zistis tak, ze kliknes na start vo windows, potom das spustit a do okienka napises, "cmd" a das enter. Otvori sa cierne okienko, do ktoreho napises "tracert 147.213.215.2" a das enter. Tento prikaz bude trasovat cestu, cez ake ip adresy ide az po udanu konecnu adresu. Nieco, ako keby si cestovala autom do mesta 147.213.215.2 a zakazdym, ked prejdes cez nejake mesto vypise jeho nazov. Hned prva adresa, ktoru vypise, bude adresa tvojho routra.
Tu potom zapis do tvojho internetoveho prehliadaca miesto tej 192.168.1.254 a postupuj podla toho navodu, co som udal vyssie.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať