Zavrieť

Porady

trestne stihatelny nedostatok ? /nakup, firma, tovar/

Dobry den.

Bol zivnostnik ktory obcas nakupoval vo velkoskladoch ako metro ale napriklad aj vo firme na predaj kancelarskej techniky pre osobnu potrebu. Zivnost mi skoncila ale firma ktora predava poc. techniku cez internet o tom nevedela a dalej mi predala techniku a vystavila fakturu na moju firmu.

Moja otazka znie ako velmi je to trestne stihatelne a ako sa da dodatocne napravit tento nedostatok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prepáčte, ale čo to za blud riešite?

    Zaplatil si za tovar, koniec, finito a bodka. Nikto neutrpel žiadnu ujmu.

    Ja napr. kupujem WC papier tiež na firemné konto (lebo mám zľavu 10%), a teraz ma nietko za to bude trestne stíhať, že moju c...ú r.ť som s nim poutieral doma a nie vo firme.... ??????

    P.S.: Berte to prosím s nadsázkou, len mii prišlo absurdné rozoberať túto otázku, ako nejako extra dôležitú. Prepáčte
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 27.11.10 at 10:01

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Ako velmi , mile.

    Aky nedostatok? Im to moze byt jedno, ci si Janko Hrasko alebo JH s.r.o., pokial si to zaplatil cele aj s danou.

    deod je offline (nepripojený) deod

    deod
    DPH som zaplatil ale rozdiel bol v tom ze som kupoval za velkoobchodnu cenu a nie ako bezny spotrebitel.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    deod Pozri príspevok
    DPH som zaplatil ale rozdiel bol v tom ze som kupoval za velkoobchodnu cenu a nie ako bezny spotrebitel.
    Tak bud rad.

    naco mas 2 konta?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    azetx Pozri príspevok
    ... a ako sa da dodatocne napravit tento nedostatok ?
    napr. v obchodný podmienkach Metro stojí:

    "3.3 Ak zákazník spoločnosti METRO ukončí alebo preruší z akýchkoľvek dôvodov svoju podnikateľskú činnosť, je povinný bez zbytočného odkladu spoločnosť na tento fakt upozorniť a spoločnosti kartu vrátiť, inak je spoločnosť oprávnená jej vydanie vymáhať spolu s úhradou vynaložených nákladov od oprávnených držiteľov."

    ... takže ak chceš urobiť nápravu, mal by si podľa toho postupovať.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Teoreticky mozes ist o trestny cin podvodu podla § 221 Trestneho zakona.
    Avsak musela by tym vzniknut skoda. Tj. ak predajca ma maloobchodne ceny a velkoobchodne ceny, tak ak by rozdiel zaplatenej ceny velkoobchodnej proti maloobchodnej presahoval vysku jednonasobku minimalnej mzdy, tak by slo o trestny cin.

    Ale priznam sa ze som nepocul ze by niekedy niekoho za nieco take na Slovensku odstihali. A to som uz videl kadeco.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    profesional Pozri príspevok
    Teoreticky mozes ist o trestny cin podvodu podla § 221 Trestneho zakona.
    Avsak musela by tym vzniknut skoda. Tj. ak predajca ma maloobchodne ceny a velkoobchodne ceny, tak ak by rozdiel zaplatenej ceny velkoobchodnej proti maloobchodnej presahoval vysku jednonasobku minimalnej mzdy, tak by slo o trestny cin.

    Ale priznam sa ze som nepocul ze by niekedy niekoho za nieco take na Slovensku odstihali. A to som uz videl kadeco.
    Nesedi mi to. Podstatou veci by mohlo byt maximalne oklamanie dodavatela, ale skoda mu nevznikla, kedze by si za inych podmienok tento tovar u nho nekupil. Inak povedane a zvelicene, ked sa natahujes s turkom na cene kabelky, tak ten ta nezazaluje za to, ze si si vyjednal lepsiu ako ten pred tebou, hoci si mu klamal, ze mas na nu len 10 €.

    Alebo?

    azetx je offline (nepripojený) azetx

    azetx
    Napadlo ma ze zivnostnici ktory u danej firmy nakupuju prehlasuju ze tovar ktory nakupia za velkoochdnu cenu je urceny vyhradne na dalsi predaj. ?

    Je dovod na paniku ked ten tovar zivnostnik nepreda v mojom pripade spotrebitel ?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Prepáčte, ale čo to za blud riešite?

    Zaplatil si za tovar, koniec, finito a bodka. Nikto neutrpel žiadnu ujmu.

    Ja napr. kupujem WC papier tiež na firemné konto (lebo mám zľavu 10%), a teraz ma nietko za to bude trestne stíhať, že moju c...ú r.ť som s nim poutieral doma a nie vo firme.... ??????

    P.S.: Berte to prosím s nadsázkou, len pri prišlo absurdné rozoberať túto otázku, ako nejako extra dôležitú. Prepáčte
    No veď presne to tu riešime, či si môžeš doma alebo vo firme .

    trestne stihatelny nedostatok ? /nakup, firma, tovar/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.