Zavrieť

Porady

Môže mi otec zrušiť trvalý pobyt ??

Mám jeden menší problém s trvalým pobytom. Od r.1996 som hlásený na trvalý pobyt u môjho otca v rodinnom dome, aj ked fyzicky som tam nikdy nebýval, žijem v spoločnej domácnosti s babičkou.
V byte kde bývam s babičkou som 1/3 vlastník. Otec my teraz chce zrušiť trvalý pobyt. Môže to spraviť aj bez toho aby som ja menil trvalý pobyt ??
Dalej sa chce spýtať či si ja môžem dať trvalý pobyt na terajšie bydlisko a či je nutné mať súhlas dalších dvoch vlastníkov bytu ??
Dakujem za odpoved
Naposledy upravil arizona : 23.11.10 at 16:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Patrik27373 Pozri príspevok
    Mám jeden menší problém s trvalým pobytom. Od r.1996 som hlásený na trvalý pobyt u môjho otca v rodinnom dome, aj ked fyzicky som tam nikdy nebýval, žijem v spoločnej domácnosti s babičkou.
    V byte kde bývam s babičkou som 1/3 vlastník. Otec my teraz chce zrušiť trvalý pobyt. Môže to spraviť aj bez toho aby som ja menil trvalý pobyt ??
    Ak je on vlastníkom domu a ty nie si spoluvlastníkom toho otcovho domu, tak môže.

    Patrik27373 Pozri príspevok
    Dalej sa chce spýtať či si ja môžem dať trvalý pobyt na terajšie bydlisko a či je nutné mať súhlas dalších dvoch vlastníkov bytu ??
    Dakujem za odpoved
    Môžeš a nie je nutný súhlas ostatných spoluvlastníkov. Viď zákon o hlásení pobytu občanov:

    (8) Občan je povinný pri hlásení trvalého pobytu predložiť

    a) platný občiansky preukaz ...
    ....

    d) písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov4e) budovy alebo jej časti s údajmi podľa § 4 ods. 6 písm. b) a nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme; toto potvrdenie sa nevyžaduje, ak

    1. ide o prihlásenie vlastníka alebo spoluvlastníka,
    2. ide o prihlásenie nájomcu, ak má nájomnú zmluvu uzavretú s vlastníkom alebo so všetkými spoluvlastníkmi4e) na neurčitú dobu,
    3. ide o prihlásenie manžela alebo nezaopatreného dieťaťa4f) vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu podľa bodov 1 a 2, alebo ak

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    sarasara, Patrik27373, Flinstone
    Neužitočné (1)
    2

    Môže mi otec zrušiť trvalý pobyt ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.