Zavrieť

Porady

GRANULE PRE STRAZNEHO PSA A DPH ?!?

Ľudkovia prosím Vás máme strážneho psa v noci stráži predajňu - záhradníctvo, čiže používame ho na plnenia s DPH...., nákup jeho krmiva Granule sú s DPH - môžem si ju uplatniť???
******************************
čo poviete? - ále rýchlo.... :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Psov sme už preberali - podľa mňa áno. Ja tiež "krmim" dvoch. Aj kosťami a psou salámou s dph
    P.S. Ale ak sa pes nepoužíva v súvislosti s podnikaním na 100 %, aj DPH by sa malo úmerne krátiť. Ale to len teoreticky. Veď v noci stráži a cez deň spí...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    andrej_rv
    Psov sme už preberali - podľa mňa áno. Ja tiež "krmim" dvoch. Aj kosťami a psou salámou s dph
    P.S. Ale ak sa pes nepoužíva v súvislosti s podnikaním na 100 %, aj DPH by sa malo úmerne krátiť. Ale to len teoreticky. Veď v noci stráži a cez deň spí...

    ďakujem,ďakujem, evidujem že to tu bolo, len už ponáhľam, hľadať nestíham... tak sorrrry:p sorrry

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Mne audítorka povedala, že daňovo uznateľné náklady sú po zaplatení miestneho poplatku za psa (mestskému úradu). :p

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    úplne najgeniálnejšia by bola kúpna zmluva s cenou psa, v ktorej ho zaradíš do majetku

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Braňo
    Mne audítorka povedala, že daňovo uznateľné náklady sú po zaplatení miestneho poplatku za psa (mestskému úradu). :p
    Viem, už si to spomínal. Len sa neviem dopátrať, že na základe akého §. Všeobecná daňová uznateľnosť výdavkov je v § 2 písm. i) ZDP, limitované výdavky alebo výdavky uznávané po zaplatení zase v § 19 ZDP. Ale to, že nejaké výdavky sú uznané až po zaplatení poplatku (napr. na psa) alebo častokrát omieľanej dane z mot.vozidiel (náklady na auto) som nikde nenašiel. Nezaplatenie poplatku či dane môže mať podľa mňa za následok nejaké penále, sankcie... Ale nie neuznanie výdavkov preukázateľne súvisiacich s podnikaním.
    Naposledy upravil andrej_rv : 24.11.05 at 18:04

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som povedala, ze poplatok sa moze do danovych nakladov dostat az po zavedeni psa do majetku. Ak je pes v majetku, danovym nakladom je aj krmivo, veterinarne osetrenie a ine naklady so psom spojene a samozrejme je narok na odpocet DPH.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Áno, mal by byť v obchodnom majetku a operatívnej evidencii - ako auto v podnikaní, tak pes v podnikaní. Alebo aspoň prenajatý alebo zmluvne vypožičaný - to som naozaj zabudol uviesť.

    GRANULE PRE STRAZNEHO PSA A DPH ?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.