Zavrieť

Porady

aký účet použiť?

prosím na aký účet zaúčtovať montáž a demontáž z diskov, vyváženie pneu dať to ako 518A alebo 511A neviete poradiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zuzka, aj technickú kontrolu, test motora, či umytie auta účtujem na 511, pretože ide o údržbu vozidla. Na 511 sa neúčtujú len výlučne opravy.
    Čo sa týka poplatku za novú ŠZP - mala som to platené kolkami, preto som to účtovala cez 538 - ako správny poplatok.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    zuzanna Pozri príspevok
    alušik tak idem preuctovavat lebo ja to mam vsetko na 518tke
    Zuzi i ja účtujem na 518,

    Spoločnosť, kt. vykonáva STK, alebo EK je obchodnou spoločnosťou (a.s., k.s., s.r.o., v.o.s.). Oni majú v predmete podnikateľskej činnosti uvedený predmet:
    - vykonávanie EK
    - TK vozidiel

    Myslím si, že ak je účet chybný a mal by sa použiť účet 511, nepuvediel do omylu uživateľov UZ, nakoľko to bude tak či onak v riadku 10 Výsledovky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    prosím na aký účet zaúčtovať montáž a demontáž z diskov, vyváženie pneu dať to ako 518A alebo 511A neviete poradiť???
    511AE.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a neviete pomôcť esťe bločik za STK a EM na 518A
    umývanie vozidla tiež na 518A
    stratená ŠPZ a vydanie novej tiež na 518A
    a ešte
    test motora na vozidle to asi na 511A prosím ak má niekto čas poradiť

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    myslím, že všetko je správne okrem tej ŠPZ po strate vlastne platíš na polícií poplatok za vydanie novej (niečo ako pokutu), nie? no neviem či sa dá na 518, ja by som to dala aj ako pokuty a penále,,,

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    alušik Pozri príspevok
    Zuzka, aj technickú kontrolu, test motora, či umytie auta účtujem na 511, pretože ide o údržbu vozidla. Na 511 sa neúčtujú len výlučne opravy.
    Čo sa týka poplatku za novú ŠZP - mala som to platené kolkami, preto som to účtovala cez 538 - ako správny poplatok.
    alušik tak idem preuctovavat lebo ja to mam vsetko na 518tke

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    tweedle Pozri príspevok
    myslím, že všetko je správne okrem tej ŠPZ po strate vlastne platíš na polícií poplatok za vydanie novej (niečo ako pokutu), nie? no neviem či sa dá na 518, ja by som to dala aj ako pokuty a penále,,,
    S tým rozhodne nesúhlasím, nie vlastnou vinou mu niekto odcudzil ŠPZ, ale mohol ju aj stratiť, ak sa uvoľnila skrutka. Tiež by som to účtovala na 538/A.

    Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

    Alexandra777
    Prosím Vás, opravy a udržiavanie strojov sa účtujú celé na účet 511 - aj s materiálom, ktorý bol použitý na opravu? Alebo sa to rozúčtuje osobitne?

    aký účet použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.