Zavrieť

Porady

nevybavená reklamácia do 30 dní, ako dalej?

Ide o to že som reklamoval štvorkolku a do 30 dní mi nepšielo žiadne vyjadrenie, chcel by som využiť možnosť odsúpiť od kúpnej zmluvy alebo dostať nový tovar.
Dnes som sa ozval predajcovi a ten mi povedal že nieje problem ale iba súdnou cestou a môže to trvať aj 10 rokov...
Máte s tým niekto skúsenoť a vedeli by ste mi poradiť ako postupovať dnes je to 35 dní a štvorkolka ešte nedorazilo zo servisu k predajcovi
Dakujem za odpovede Miro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    nedaj sa odbit ani zastrasit!
    Predajca premeskal 30 dnovu lehotu na vybavenie reklamacie,ziadaj spať peniaze.
    Daj aj podnet na SOI, takito "obchodnici" si to pravom zasluzia !

    pozri aj sem http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    lujza.j, jacekova, Llívia, zdenka131, Mária27, Xanti, verkaz
    7

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    amiroslav24 Pozri príspevok
    ale aky tam je zhruba postup, dam žiadosť o odstupenie zo zmluvy...
    a potom aky je dalej asi priebeh viem že vždy to je ine ale čo asi môžem čakať?
    Tu "ziadost" z tadial vynechaj.
    Ty ho nežiadas! Ty mu oznamujes ze odstupujes od zmluvy z dovodu nevybavenia reklamacie v zakonom stanovenom case /napis tam datumy a ine udaje / a ziadas zaslat peniaze napr.do 3. dni na tvoje c. uctu xxx.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    amiroslav24 Pozri príspevok
    ale aky tam je zhruba postup, dam žiadosť o odstupenie zo zmluvy...
    a potom aky je dalej asi priebeh viem že vždy to je ine ale čo asi môžem čakať?
    Presný postup sa dozvieš na príslušnom inšpektoráte SOI.

    Zatelefonuj, informuj SOI, akú odpoveď si dostal od predajcu. Držím palce
    http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    amiroslav24 Pozri príspevok
    Dnes mi odpisali toto :
    Dobry den,

    ospravedlnujeme sa za to, ze sme sa pomylili v datume predaja skutra,teda v datume zacatia plynutia zarucnej lehoty. Dostala som totiz nespravnu informaciu od predajcu z dovodu toho, ze sme sa dobre neporozumeli. V kazdom pripade, chybu si uznavame a samozrejme Vam ostava normalna dvojrocna zarucna lehota, na ktoru mate narok i zo zakona.
    Co sa tyka nedodrzania 30-dnovej lehoty na vybavenie reklamacie: Kedze bolo potrebne stvorkolku dopravit do Rakuska na opravu, tak treba ratat s niekolkymi dnami na jej prevoz do Rakuska a taktiez naspät na Slovensko. Oprava sa predlzila i tym, ze nasa rakuska firma bola tyzden zatvorena z dovodu ucasti na Milanskej vystave. Viem, ze toto Vas problem nie je, ja Vam len chcem ludsky vysvetlit dovody predlzenia procesu vybavenia reklamacie. Je nam luto, ze stvorkolku obdrzite o par dni neskor. Avsak prosime Vas, aby ste uvedene dovody zobrali v uvahu a prebrali si opravenu stvorkolku akonahle dorazi k predajcovi. Dovolim si tvrdit, ze u nas k ziadnym velkym chybam neprislo, za ktore by sme mohli vyrubit nejake vnutropodnikove sankcie. Verim, ze nas pochopite a i v buducnosti urobite este vela stastnych kilometrov na Vasej Kymco stvorkolke. Mozme Vam zarucit, ze vozidlo bolo dokladne skontrolovane a opravene.
    Toto ma na nasich predajcoch vie nastvat!
    Najskor robia bu-bu na zakaznika, odstrsuju ho,plasia sudmi a tym, ze sudy sa budu tahat aj 10 rokov,cakaju, ze zakaznik sa naplasi, sklopi usi a nebude si narokovat na nic...

    A ked zbadaju, ze zakaznik nie je hlupak ,pozna svoje prava a je ochotny si ich voci nepoctivemu /niekedy az drzemu/ predajcovi uplatnit, tak zacnu byt milucky ako med,ospravedlnovat sa ,vyhovarat atd.

    Teba,ako zakaznika nemusi zaujimat,kto mal dovolenku a z akeho dovodu nevybavili reklamaciu nacas.
    Urcite aj ty,ako zakaznik by si bol ustretovejsi,keby boli na zaciatku k tebe mili a vysvetlili situaciu,namiesto toho odstrasovania so sudmi...

    Stale ale mas narok na odstupenie od zmluvy a narokovanie si vratenia penazi.
    Je na tebe,ako sa rozhodnes...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    amiroslav24 Pozri príspevok
    zavolám na tu SOIku, ale snad nevybabrem nakoniec sám so sebou že ostanem aj bez štvorkolky aj bez penazi
    Toho sa báť nemusíš. Vybabral sám so sebou len predajca, zákon je na tvojej strane. Hlavne, ako ti písala Arizona v prvom príspevku, nedaj sa odbiť! Častokrát sa predávajúci spamätá, keď ho navštívi SOI-ka (máme s tým osobné skúsenosti). Na SOI sme vtedy dávali podnet písomne - kópiu listu by som na tvojom mieste poslala aj predajcovi, aby videl, že to myslíš vážne a nenecháš sa ním oblbnúť. Držím palce, aby bola táto záležitosť vyriešená k tvojej spokojnosti.

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    Mne sa raz stalo, že som reklamovala čižmy, reklamácia nebola vybavená o 3O dní, predavačky sa len vyhovárali, tak som išla za vedúcim predajne /možno to bol majiteľ/, vysvetlila som mu, aký má problém a že ja nemám v čom chodiť a žiadam vrátiť peniaze. Najprv sa vykrúcal, že to nejde len tak a keď som mu povedala, že sa z miestnosti ani nepohnem, kým mi nevráti peniaze, začal kde-kade telefonovať a asi po 15 minútach mi pri pokladni vyplatili celú sumu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    amiroslav24 Pozri príspevok
    no nakoniec som to štvorkolku prebral, ale ako tu vyššie pisali že je riadne opravena a skontrolovana... ked som ju doniesol domov som ju vyskušal trocha som sa vyšantil na snehu, doteraz stála a teraz z nej poriadne tečie olej... takže oprava ktorú robili dopadla na prd... čo by ste mi teraz poradili. Ako by som to mal teraz riešiť v zaruke je do septembra
    Nuz, asi len tolko, aby si si este raz temu precital od zaciatku...
    Myslis, ze sa od novembra zmenili postupy pri vybavovani reklamacii?
    ale aky tam je zhruba postup, dam žiadosť o odstupenie zo zmluvy...
    a potom aky je dalej asi priebeh viem že vždy to je ine ale čo asi môžem čakať?
    zavolám na tu SOIku, ale snad nevybabrem nakoniec sám so sebou že ostanem aj bez štvorkolky aj bez penazi
    Dnes mi odpisali toto :
    Dobry den,

    ospravedlnujeme sa za to, ze sme sa pomylili v datume predaja skutra,teda v datume zacatia plynutia zarucnej lehoty. Dostala som totiz nespravnu informaciu od predajcu z dovodu toho, ze sme sa dobre neporozumeli. V kazdom pripade, chybu si uznavame a samozrejme Vam ostava normalna dvojrocna zarucna lehota, na ktoru mate narok i zo zakona.
    Co sa tyka nedodrzania 30-dnovej lehoty na vybavenie reklamacie: Kedze bolo potrebne stvorkolku dopravit do Rakuska na opravu, tak treba ratat s niekolkymi dnami na jej prevoz do Rakuska a taktiez naspät na Slovensko. Oprava sa predlzila i tym, ze nasa rakuska firma bola tyzden zatvorena z dovodu ucasti na Milanskej vystave. Viem, ze toto Vas problem nie je, ja Vam len chcem ludsky vysvetlit dovody predlzenia procesu vybavenia reklamacie. Je nam luto, ze stvorkolku obdrzite o par dni neskor. Avsak prosime Vas, aby ste uvedene dovody zobrali v uvahu a prebrali si opravenu stvorkolku akonahle dorazi k predajcovi. Dovolim si tvrdit, ze u nas k ziadnym velkym chybam neprislo, za ktore by sme mohli vyrubit nejake vnutropodnikove sankcie. Verim, ze nas pochopite a i v buducnosti urobite este vela stastnych kilometrov na Vasej Kymco stvorkolke. Mozme Vam zarucit, ze vozidlo bolo dokladne skontrolovane a opravene.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    no podla toho co oni pisu, tak si priznali, ze nedodrzali lehotu, ale zaroven oznamili, ze u nich k nicomu mimoriadnemu nedoslo. Takze to asi robia bezne.

    Odstup od zmluvy, pozaduj vratenie penazi.
    fakt su strašne milučky, keby aspon ako opravedlnenie ponukli aspo jednu prehliadku alebo niečo darma tak beriem, ale oni stale len svoje sice teraz už milo ale iba svoje do okola
    no nakoniec som to štvorkolku prebral, ale ako tu vyššie pisali že je riadne opravena a skontrolovana... ked som ju doniesol domov som ju vyskušal trocha som sa vyšantil na snehu, doteraz stála a teraz z nej poriadne tečie olej... takže oprava ktorú robili dopadla na prd... čo by ste mi teraz poradili. Ako by som to mal teraz riešiť v zaruke je do septembra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.