Zavrieť

Porady

Začiatok roka v MRP-DOSS

Pomôžte prosím dobré duše.
Začínam v MRP-doss nebola som na kurze ovládania tohoto programu, tak sa skúšam sama ním prekúsať. Pri začiatku nového roka sa len vytvorí ako keby ďalšia firma s rovnakým názvom a nasledujúcim rokom? Čo sa potom stane. Je tam celkom prázdna nová firma, alebo sa prenesú dáta ktoré boli v minulom roku nastavené aj s už vystavenými dokladmi z min. roka?
Ide mi totiš o to, že v našej firme mám prevziať účto, som len začiatočník a zisťujem, že tá pani predo mnou tam nemá žiadne predkontácie ani označené prefixy v čís. radoch, aké používame my. Ona to má všetko v hlave a vždy to tam vpisuje. Keďže ja tie účty naspamäť nepoznám, chcela by som si ich predkontovať, ale neviem čo to spraví, ak ich predkontujem do starého roku. Zatiaľ ďakujem a ak môžem, ešte sa budem pýtať ďalej keď na niečo natrafím. Bude toho asi viac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena123 je offline (nepripojený) alena123

    alena123
    A dnes ešte jeden dotaz. Ak chcem stornovať faktúru , ktorá bola odoslaná odberateľovi len včera, oni ju zaúčtovanú ešte nemajú. Môžem to spraviť tak, že ju len zmažem? Ď.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    alena123
    Pomôžte prosím dobré duše.
    Začínam v MRP-doss nebola som na kurze ovládania tohoto programu, tak sa skúšam sama ním prekúsať. Pri začiatku nového roka sa len vytvorí ako keby ďalšia firma s rovnakým názvom a nasledujúcim rokom? Čo sa potom stane. Je tam celkom prázdna nová firma, alebo sa prenesú dáta ktoré boli v minulom roku nastavené aj s už vystavenými dokladmi z min. roka?
    Ide mi totiš o to, že v našej firme mám prevziať účto, som len začiatočník a zisťujem, že tá pani predo mnou tam nemá žiadne predkontácie ani označené prefixy v čís. radoch, aké používame my. Ona to má všetko v hlave a vždy to tam vpisuje. Keďže ja tie účty naspamäť nepoznám, chcela by som si ich predkontovať, ale neviem čo to spraví, ak ich predkontujem do starého roku. Zatiaľ ďakujem a ak môžem, ešte sa budem pýtať ďalej keď na niečo natrafím. Bude toho asi viac.
    V tomto programe skutočne si môžeš robiť ľubovoľné úpravy a predkontácie. Ja ich síce nepoužívam, predtým si na košieľku nakontujem jednotlivé doklady, ale ak sa ti lepšie takto robí - áno, je to možné, môžeš si upraviť aj prefixy v číslených radoch.
    Odporúčam ti účtovať všetko priamo v účtovníctve a CTRL - D, sa dostaneš do knihy daňových dokladov, takže si účtuješ naraz aj DPH. Ja som tiež nemala manuál a ani som neabsolvovala žiadne školenie, je to úplne jednoduchý soft. Len si najskôr v knihe daň.dokladov nastav, či chceš, aby ti to zaraďovalo aj do účtovníctva, aj do pokladnice. Najskôr si to urob skúšobne, aby si videla, čo sa ti prenáša.
    Ak tu budem a uvidím túto otázku veľmi rada ti poradím.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    alena123
    A dnes ešte jeden dotaz. Ak chcem stornovať faktúru , ktorá bola odoslaná odberateľovi len včera, oni ju zaúčtovanú ešte nemajú. Môžem to spraviť tak, že ju len zmažem? Ď.
    Ak ju ešte nemá odberateľ, len ju zmaž cez F3. Ale pozor, aby si kurzorom nebola na inej faktúre.
    A ešte niečo, ak máš často sa opakujúce texty, môžeš si ich zadať do textov a pri fakturácii si ich už len vytiahneš. Taktiež, ak máš skladovú evidenciu, môžeš si priamo pri vystavovaní fa cez CTRL-S vydávať zo skladu, pri došlých zasa prijímať na sklad, vystaví ti hneď príjemku, alebo výdajku. Len si všade musíš zadať správne parametre.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Odporucam si pozriet ich stranku www.mrp.sk. V casti otazky a odpovede som niekde videla postup na prechod do noveho roka. Urcite tam najdes aj kopec dalsich veci ktore ta budu zaujimat.

    Začiatok roka v MRP-DOSS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.