Zavrieť

Porady

Da sa farba na skolske tabule pouzit aj priamo na stenu v interieri ?

Nemate niekto skusenosti s pouzitim farby na skolske tabule priamo na stenu v interieri? Vsetky farby ktore su dostupne maju v popise ze sa pouzivaju na kov a drevo, ale videla som aj realizacie priamo na stene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak je to disperzná farba t.j. vodouriediteľná môže ísť aj na steny- napenetrované. Pozor ale na chladnú a vlhkú stenu s tej sa tá farba oduje!

    hecuba je offline (nepripojený) hecuba

    hecuba
    Dakujem za radu, ide o normalny byt, stena je obvodova a je omietnuta a vystierkovna, chcela by som ju po natere tabulovou farbou pouzivat ako normalnu tabulu - tym padom aj umyvat - a mam strach ze sa mi to cele odlupne az na tehlu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    hecuba Pozri príspevok
    Dakujem za radu, ide o normalny byt, stena je obvodova a je omietnuta a vystierkovna, chcela by som ju po natere tabulovou farbou pouzivat ako normalnu tabulu - tym padom aj umyvat - a mam strach ze sa mi to cele odlupne az na tehlu.
    A aká je to farba? Myslím, že tabuľová farba je syntetická, to nebude dobré dávať priamo na stierku.

    Ak to nie je tá disperzná farba (čo si myslím, že nie je, mal som doma jednu syntetickú na tabule - natieral som na šperplatňu), tak ja by som radšej na tú stenu naniesol tenkú vrstvu epoxydového tmelu, vyhladil to a až na to natrel tú farbu.

    hecuba je offline (nepripojený) hecuba

    hecuba
    Jedna je od PAM Dispam tabulovka - vodou rieditelna a druha co som nasla je od BAL Industrol barva na tabule email synteticky vnitrni. Obidve maju v specifikacii len pouzitie na kov a drevo.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    hecuba Pozri príspevok
    Jedna je od PAM Dispam tabulovka - vodou rieditelna a druha co som nasla je od BAL Industrol barva na tabule email synteticky vnitrni. Obidve maju v specifikacii len pouzitie na kov a drevo.
    Preto si myslím, že na stenu nie je vhodná. Riešením je ten epoxydový tmel, ktorým sa tmelia aj praskliny tabule pred tým, než sa natierajú touto farbou. Naniesť na stenu tenkú vrstvu a jemným brúsnym papierom to vyhladiť. Na ten tmel by tá farba mala dobre chytiť - dáš 2-3 vrstvy.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    V podstate sú vhodné obe, syntetika ale potrebuje základnú farbu, disperzná je teda lepšia, stačí silnejší akrylový penetračný náter a potom 2x farba. Ak chceš hladký podklad, možno použiť stierky Rimano od Rigips-u.

    Da sa farba na skolske tabule pouzit aj priamo na stenu v interieri ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.