Zavrieť

Porady

Akú reklamu na e-shop?

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu akú reklamu zvoliť pre môj e-shop s prírodnými výživovými doplnkami. Skúšala som Google Adwords, kde som vložila 50,-Eur, na kľúčové slová výživové doplnky, doplnky výživy, detoxikácia, vitamíny a zdravý životný štýl. Celkovo bolo okolo 9000 zobrazení, miera prekliku bola 1,53%, objednávka, bohužiaľ nebola žiadna. Uvažujem o reklame E-target prípadne reklame na Facebooku. Čo by ste mi odporučili? Reklamu na Adwords nevylučujem, len neviem, že čo tam bolo zle, keď nebola ani jedna objednávka. Poradíte mi? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tati5 je offline (nepripojený) Tati5

    Tati5
    Ďakujem pekne za link, pozrela som to len zbežne, keďže druhý odkaz má 10 strán. Takže by som sa chcela konkrétne opýtať, ľudí ktorí s týmto majú skúsenosti, aká je účinnosť reklamy na Facebooku? Myslíte si, že je to vhodné pre reklamu výživových doplnkov na prírodnej báze? Ďakujem za všetky reakcie?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    zabudni na FB a etarget... google adwords a navys rozpecet, nic proti ale 50 eur je dost malo.. respektive na aku dobu to vydrzalo? mozno ine slova texty, ono aj rok potrva kym prides na tie spravne texty, slova atd. takze je to trosku zlozitejsie ako si to mozno predstavujes.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    marioselecky Pozri príspevok
    ahoj ak tam bol taky mali preklik, tak bola zle reklama cielena. netreba si to robit sam, pripadne aj sam ale po porade s odbornikmi. reklamne kampane mojej firme spravuje web2sky banska bystrica. http://www.web2sky.sk/
    Už je to tuším 3téma, kde robíš reklamu tej firme a mám pocit, že tá firma nebude tá, ale tvoja
    Pri Adwords sa človek môže veľmi rýchlo popáliť ak to nastaví zle - neefektívne.
    Ak si myslíš, že Facebook alebo eTarget bude výhodnejší, tak sa obrovsky mýliš.

    Adwords ti môže prinášať veľký zisk, ale aj veľkú stratu... všetko je to vec nastavenia a optimalizácie. V tvojom prípade to zlyhalo najskôr na tom, lebo vedz že si skúšala najlepší PPC systém na svete.

    Sú samozrejme aj komodity, ktoré sa formou PPC prezentovať neoplatia...

    A ešte jedna vec... veľa ľudí končí s adwords hneď po tom, ako tam vložia pár eur, zle to nastavia a nič z toho nemajú.
    Bohužial musíte si uvedomiť že je to o aj o investícii ktorá vám prinesie zisk možno o mesiac, dva, pol roka... kampaň sa nedá nastaviť okamžite najefektívnejšie, ale vyžaduje si to čas.

    PeterGazo je offline (nepripojený) PeterGazo

    PPC Expert PeterGazo
    Tati5 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za link, pozrela som to len zbežne, keďže druhý odkaz má 10 strán. Takže by som sa chcela konkrétne opýtať, ľudí ktorí s týmto majú skúsenosti, aká je účinnosť reklamy na Facebooku? Myslíte si, že je to vhodné pre reklamu výživových doplnkov na prírodnej báze? Ďakujem za všetky reakcie?
    Ahoj. S reklamou na Google mám naozaj dobré skúsenosti a určite sa oplatí aj pre výživové doplnky. Je samozrejme dôležité vybrať správne slová a správne reklamné texty.
    Google ale nie je jediný kvalitný zdroj reklamy. Pre eshopy je vhodná aj reklama na facebooku, či reklama cez Etarget. V týchto systémoch ju však treba zamerať produktovo (každú reklamu zamerať presne na konkrétny produkt s konkrétnym zameraním a cenou).
    Čo je však najdôležitejšie, je potrebné nastaviť si meranie nákupov. Napríklad nástrojom na analýzu návštevnosti Google Analytics.
    Len tak zbežne však môžem povedať, že u priemerného (širokospektrálneho) eshopu je miera konverzie cez Google (2,5-3%), teda každý 33-tí až 40-ty preklik je nákup. U Etargetu je to cca (1 - 1,5%), čo je cca každý 75-y až 100-ý preklik. Facebooku je to podobne až lepšie.
    Tieto výsledky je však možné dosiahnuť až po dlhodobom inzerovaní. Je potrebné aj na začiatku spraviť nejaký návrh kampane prispôsobený cieľovej skupine, akú plánujete osloviť, ale postupne treba sledovať, ako používatelia reagujú na kľúčové slová a na reklamy a postupne im prispôsobovať reklamy. Niekedy zistíte, že slovo o ktorom ste si mysleli, že je najlepšie vôbec neprináša nákupy. Vtedy ho treba vypnúť. Naopak iné slovo vás môže prekvapiť svojou výnosnosťou a vás tak môžu napadnúť ďalšie variácie daného slova, ktoré vám ešte viac zvýšia predajnosť. Určite sa zamyslite nad tým, či chcete všetky regióny. Možno zistíte, že používatelia z Banskobystrického kraja vám neprinášajú zisk, ale len míňajú kliknutia. Aj v Google a aj v Etargete môžete tieto kraje vypnúť. Taktiež napr. vo Facebooku je vynikajúca možnosť cieliť podľa pohlavia a veku. Ak správne nastavíte kampane (je to dosť prácne), môžete celkom presne zistiť, kto je vaša cieľovka a na ňu ešte viac cieliť reklamu. Na Facebooku sú údaje o cielení na pohlavie a vek veľmi presné, lebo vychádzajú z reálnych údajov, ktoré používatelia zadali do svojich profilov. Tu sú profily väčšinou pravdivo vyplnené. Ja som tak napr. u jedného propagovaného produktu zistil, že u mužov vo vekovej štruktúre 40-60 rokov mám mieru konverzie 2,7% (vynikajúce čísla), ale naproti tomu u mužov vo veku 18 - 20 rokov je miera konverzie 0,76%, čo je skoro 4-násobne horšie. Na všetko je však potrebné zainvestovať veľa peňazí. Ja na Google neodporúčam začať inzerovať s menším rozpočtom než €500,- na jednu produktovú radu. Každá kampaň sa totiž potrebuje zabehať a používatelia musia reklamu vidieť viac krát, kým aj nakúpia. Optimalizácia reklamy na Google, Etarget, či reklamy na Facebooku je viac než dôležitá. Toto je oblasť, kde "šetrenie" skôr zvyšuje náklady. Preto Vám odporúčam obrátiť sa na nejakú kvalitnú PPC agentúru, ktorá vám s tým pomôže. Treba si samozrejme vyberať starostlivo, aby ste našli kvalitnú firmu.
    Ak by ste sa tomu chceli predsalen venovať sami, prikladám link na skromné rady ohladne reklamy na google.

    Akú reklamu na e-shop?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.