Zavrieť

Porady

Dovoz oblečenia zo štátov mimo EU

Zdravím,
Chcel by som sa opýtať, či je možné legálne predávať cez internet značkové oblečenie dovezené z Turecka a Číny.
- stačí mi ako doklad o nadobudnutí faktúra od obchodu z ktorého to nakupujem?
- ak by sa náhodou jednalo o falzifikáty, ale mne to je predávané ako originálny výrobok, ja by som to predával koncovým spotrebiteľom, možem byť napadnutý inšpekciou?
- čo všetko je odo mňa vyžadované ako od predajcu v e-shope?
- jedná sa o značky ako ed hardy, lv, gucci a pod.

Hľadal som v témach ale nenašiel som rozumnú odpoveď na moje otázky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

    rastik000
    Zdravím,

    nakoľko krajiny ako Turecko nie sú členmi európskej únie tak všetko tovar podlieha zaplateniu CLA, ako je to s daňou Ti poradiť neviem.

    Myslím, že ak by sa jednalo naozaj o falzifikáty tak to je veľmi ľahko zistiteľlné, jednak podľa kvality a najmä podľa predajnej ceny daných výrobkov. Ak sa jedná o ozajstné falzifikáty s logom originálnej značky to by som neriskoval, pri dovoze s tým môžu vziknúť problémy a veľmi ľahko môžeš dojsť o všetok tovar a navyše riškuješ zbytočné opletačky.

    K tomu či by Ti stačila faktúra pre účtovníctvo tak určite áno ale taktiež vystavený JCD - všetko sa to akumuluje do OC tovaru.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    rastik000 Pozri príspevok
    Zdravím,

    nakoľko krajiny ako Turecko nie sú členmi európskej únie tak všetko tovar podlieha zaplateniu CLA, ako je to s daňou Ti poradiť neviem.

    Myslím, že ak by sa jednalo naozaj o falzifikáty tak to je veľmi ľahko zistiteľlné, jednak podľa kvality a najmä podľa predajnej ceny daných výrobkov. Ak sa jedná o ozajstné falzifikáty s logom originálnej značky to by som neriskoval, pri dovoze s tým môžu vziknúť problémy a veľmi ľahko môžeš dojsť o všetok tovar a navyše riškuješ zbytočné opletačky.

    K tomu či by Ti stačila faktúra pre účtovníctvo tak určite áno ale taktiež vystavený JCD - všetko sa to akumuluje do OC tovaru.
    Turecko síce nie je členom EÚ ale zato je členom colnej únie, takže na tovar dovážaný z Turecke sa neuplatní nijaké clo.

    rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

    rastik000
    Excise Duty Pozri príspevok
    Turecko síce nie je členom EÚ ale zato je členom colnej únie, takže na tovar dovážaný z Turecke sa neuplatní nijaké clo.
    Ano, áno..Ďakujem za poopravenie, ale u Číny to stále platí
    MAVEL Z turecka sa neplati clo ak je dokazane, ze bol tovar vyrobeny v Turecku. DPH sa plati ako pre ostatne staty z tretich krajin. Takze ak neviete dokladovat, ze bolo v Turecku vyrobene a kupite tovar z Turecka, platite clo i dph podla platneho cennika! Vlastna skusennost
    misoft Odpovedáš (a to opakovane v inom príspevku) na tému SEDEM rokov starú!
    NESPAMUJ!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A o preukázaní zhody výrobku nehovoriac.....

    rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

    rastik000
    denny224 Pozri príspevok
    okej vdaka, a to JCD je co ?
    Nie je začo. JCD znamená - jednotný colný doklad ale keďže sa jedná o Turecko tak je to nepodstatné. Iba tej Číny by sa to týkalo..

    denny224 je offline (nepripojený) denny224

    denny224
    okej chapem, a ak by sa nejednalo o znackove veci ale o standardnu kvalitu tak by potom problem s falzifikatmi odpadal ?

    rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

    rastik000
    denny224 Pozri príspevok
    okej chapem, a ak by sa nejednalo o znackove veci ale o standardnu kvalitu tak by potom problem s falzifikatmi odpadal ?
    Neviem čo si síce predstavuješ pod tou štandardnou kvalitou ale ak tie veci budú nejaké šmejdy a bude na nich svietiť logo adidas tak to v poriadku nie je. Nejde o kvalitu ale o značku a to, kto je držiteľom licencie...

    lucifnik je offline (nepripojený) lucifnik

    lucifnik
    no ano a pokuta pri napadnuti a porusni autorskych prav sa podla Colneho Uradu SR moze vysplhat do 132000 €, takze to skor neriskovat

    Michalme je offline (nepripojený) Michalme

    Michalme
    To nie je pravda, treba si pozriet colny sadzobnik. Turecko ma iny colny rezim s uniou , ako tretie krajiny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.