Zavrieť

Porady

Prosim poradte s PC hlasi chybu pri starte win7 Chybové hlásenie STOP: 0x0000009C MAC

Kupil som si novu MB dosku Asus P7P55D-e PRO aj procesorom Intel i7-870 s pamatami:KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 HyperX blu Edition
dalsie komponenty co som mal zo stareho PC ASUS ENGTX 470/V2 SSD-128gb V+ WD Black 2,0TB , Samsung spinpoint F3 1,0 TB.
PC mi zacal pri starte win 7 vyhadzovat podru obrazovku s chybou:STOP: 0x0000009C Machine check exception....
Zaujmave je ze mi to robi vzdy ked pocitac nemam zapnuty napr hodinu vyskoci tato hlaska a ked ho restartujem tak mi normalne nabehne win7.Ale prvy krat mi vzdy pc pri starte win zamrzne a vybehne modra obrazovka.Potom uz mozem rest PC a v pohode win7 nabehne.Prosim poradte ak ma niekto s tymto skusenosti.Myslel som si ze je to zdrojom ale vymenil som ho a stale to robi....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Môže to byť:

    • chyby zbernice systému
    • chyby pamäti
    • chyby mezipameti v procesoru alebo hardwaru
    • chyby vyrovnávacej pamäti TLB (Translation Lookaside Buffers) procesoru
    • iné hardwarové problémy procesoru
    • problémy hardwaru niektorých výrobcov
    • chyby ovládačov alebo zle zvolené ovládače


    Začal by som kontrolou pamätí

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Presne v tom by mohla byť chyba na čo sa pýta koxxxo. Ak si neinštaloval systém nanovo, môže sa to správať všelijako.
    Ja osobne pri výmene procesora, RAM a matičnej dosky by som na 100% inštaloval systém nanovo.
    Dá sa to aj bez toho, pôjde to, ale je to také "núdzové" riešenie. Skôr alebo neskôr sa dajú očakávať konflikty ovládačov a problémy so systémom.

    Prosim poradte s PC hlasi chybu pri starte win7 Chybové hlásenie STOP: 0x0000009C MAC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.