Zavrieť

Porady

ROZPOČTOVÁ org. - VOĽBY do VÚC

Prosím o pomoc účtovníčky rozpočtoviek!
Zajtra sú voľby do VÚC, budeme zúčtovávať výdavky a ja neviem, na akej položke mám evidovať napr. stravu a občerstvenie pre členov komisie? Alebo cestovné? Normálne na pol. 63x, účtu 234? Zúčtovávam to s 253? Príjem 12.550,- mám ako 235 zdroj 111, položka 235008 na MD a Dal mám 253 - je to správne?
PROSÍÍÍM! Nerobím rozpočtovky dlho a tieto voľby ma dostali!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Takže,
    príjem 231 / 217
    235 + EK 312001, zdroj 111 / 215

    výdavky 218 / 231
    4xx / 234 + RK

    4xx - nákladové účty podľa charakteru
    234 + RK - funkčná klasifikácia 01.6.0
    - ekonomická klasifikácia, podľa charakteru výdavku, napr. stravovanie (ak, nie je vyplácané v hotovosti) 637 014, občerstvenie - 633 016, cestovné náhrady - vlastným zamestnancom 631 001, cestovné náhrady cudzím 637 007, odmeny členom komisie 637 026, odmeny na dohodu o vyk. práce 637 027. Výdavky sa kódujú zdrojom 111.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Velmi pekne dakujem, ja som to mala najprv cez 215, ale dneska som to preuctovala, ale vidim, ze zle, takze to zase vratim do pôvodneho stavu, som velmi rada, ze si mi odpovedala, dufam, ze sa aj viackrat spolu "stretneme" tu na porade a pokecame, povymiename nejake tie skusenosti a nazory mozno aj mimo prace, este raz pekne dakujem, naozaj mi to pomohlo!!!
    Prajem pekny vikend, sice volebny, ale aj tak.... Vsetko dobre, Viktoria.

    ROZPOČTOVÁ org. - VOĽBY do VÚC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.