Zavrieť

Porady

Potvrdenie o nedoplatkoch na dani

Vie mi niekto poradiť, aké dokumenty sú potrebné k predloženiu na daňový úrad k tomu, aby DÚ vydal potvrdenie, že firma nemá žiadne nedoplatky na dani?? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    martina1111 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebujem potvrdenie od DU, že nemame nedoplatok na akejkolvek dani. Chcem sa spýtať, či niekto nema skusenost, ze by takato ziadost mohla "vyvolat" danovu kontrolu, resp. či nasledne po obdrzani potvrdenia, ze naozaj nemame nedoplatok na daniach za uvedené obdobie, može byt este dane obdobie kontrolované?
    dakujem
    Jednoducho napíš žiadosť, že potrebuješ potvrdenie, že nemáte nedoplatky. Platí sa kolok 3€. Ak to potrebuješ na likvidáciu firmy 10€, a v tomto prípade môžeš počítať aj s kontrolou .

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    ja myslím, že nie, pretože na podateľni musia prideliť číslo a potom sa to dostáva Tvojmu spravcovi. Ale ja som to odniesla napr. štvrtok na podateľňu, hneď som zašla za našou správkyňou. Ona si to nachystala a keď jej žiadosť z podateľni dorazila, zavolala mi a prišla som si pre to - pondelok. Takže to ani dlho netrvalo

    Kessa je offline (nepripojený) Kessa

    Kessa
    Je potrebné do žiadosti uviesť aj dôvod, resp. pre aké účely žiadam vystaviť toto potvrdenie?

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja som minuly mesiac ziadala tiez toto potvrdenie, uviedla som aj dovod, podala kratku ziadost na podatelnu, mne to vybavili za cca 3-4 dni, a poslali mi to na moju adresu

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Kessa, každý daňový úrad je iný a aj každý správca pristupuje k týmto žiadostiam individuálne. Ja som svoju správkyňu najprv oslovila telefonicky, že potrebujeme to a to a ona, že nech jej donesiem žiadosť + kolok (na žiadosti má byť uvedený účel na ktorý to potrebuješ) a ona mi to vybavila za 2 dni. Odniesla som jej to priamo do rúk, oni to majú trošku sťažené tým, že tieto potvrdenie o nedoplatkoch podpisuje iba jedna osoba a keď nie je prítomná, tak to trošku trvá :-))) Po podpísaní sa mi ozvala, že to je hotové, že môžme pre to prísť :-)
    Všetko záleží na ochote ľudí z DÚ.
    Pekný deň

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Prikláňam sa k Vladan, aj ja som takto postupovala a mala som to vybavené behom 2-3 dní.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    prosim vas a ako je to s vydanim takehoto potvrdenia od socialnej poistovne tam mam dat iba ziadost kolok netreba?

    martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

    martina1111
    Dobrý deň,

    potrebujem potvrdenie od DU, že nemame nedoplatok na akejkolvek dani. Chcem sa spýtať, či niekto nema skusenost, ze by takato ziadost mohla "vyvolat" danovu kontrolu, resp. či nasledne po obdrzani potvrdenia, ze naozaj nemame nedoplatok na daniach za uvedené obdobie, može byt este dane obdobie kontrolované?
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.