Zavrieť

Porady

Predaj tovaru cez internet.- účtovníctvo

Predávam tovar cez internet - maloobchod. Spotrebiteľ zaplatí za tovar vopred na účet. Ako daňový doklad postačuje, keď mu vystavím faktúru na ktorej bude suma, ktorú má uhradiť, dátum kedy ju uhradil, čiže k úhrade 0 € . Nemusím mať v tomto prípade registračnú pokladňu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Keďže peniaze neprijímate v hotovosti (idú na účet), registračnú pokladňu nepotrebujete.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    na faktúre bude suma ktorú zaplatil... pripadne má zaplatiť zákazník nemôže tam byť 0

    STRALIO je offline (nepripojený) STRALIO

    STRALIO
    ale faktúra nie je doklad o zaplatení - je to doklad iba o tom koľko má zaplatiť.
    čiže pri objednávke mu pošlem faktúru - kolko má zaplatit

    a pri dodávke tovaru mu pošlem faktúru - v ktorej bude, že už bola tá suma uhradená ????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    STRALIO Pozri príspevok
    ale faktúra nie je doklad o zaplatení - je to doklad iba o tom koľko má zaplatiť.
    čiže pri objednávke mu pošlem faktúru - kolko má zaplatit

    a pri dodávke tovaru mu pošlem faktúru - v ktorej bude, že už bola tá suma uhradená ????
    Pri dodávke uvedieš celú sumu dodaného tovaru s odpočtom už zaplatenj sumy, takže výsledná suma k úhrade bude nula.

    STRALIO je offline (nepripojený) STRALIO

    STRALIO
    ďakujem za odpovede ... A ešte jednu otázočku ...
    Ak mi zákzník vráti tovar späť a ja mu pošlem peniaze na účet - mne postačuje ako daňový doklad pohyb na účte ?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    STRALIO Pozri príspevok
    ďakujem za odpovede ... A ešte jednu otázočku ...
    Ak mi zákzník vráti tovar späť a ja mu pošlem peniaze na účet - mne postačuje ako daňový doklad pohyb na účte ?

    treba urobiť dobropis (faktúru s mínusom) a poznačiť ku ktorej pôvodnej faktúre sa vzťahuje

    Predaj tovaru cez internet.- účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.