Zavrieť

Porady

mám nárok na rodinný príspevok, ked som na PN?

mám doma 17mesačnú dcérku a som v 28 týždni tehotenstva- som na rizikovom tehotenstve. pred PN som si platila dobrovolne nemocenské poistenie..na úrade mi povedali že nemám nárok na rodiinný príspevok-aj ked sa zodpovedne starám o dcérku-lebo PN sa berie ako príjem..nie je to trošku zvrátené? prosím poradte mi, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slavahra Pozri príspevok
    mám doma 17mesačnú dcérku a som v 28 týždni tehotenstva- som na rizikovom tehotenstve. pred PN som si platila dobrovolne nemocenské poistenie..na úrade mi povedali že nemám nárok na rodiinný príspevok-aj ked sa zodpovedne starám o dcérku-lebo PN sa berie ako príjem..nie je to trošku zvrátené? prosím poradte mi, dakujem
    čo je to rodinný príspevok ? Ak máš na mysli dávku v hmotnej núdzi, nemocenské je príjem, ktorý sa berie do úvahy pri posudzovaní nároku na dávku v hmotnej núdzi. Nesúvisí so starostlivosťou o dcéru.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veronika,
    ja mám pocit, že zadávateľka myslela rodičovský príspevok na 17mesačnú dcéru, kedže je PN asi dlhšie ako jeden mesiac tak o rodičovský príspevok prišla.

    PN treba prerušiť na pár dní aby nebol v kuse a tým pádom vznikne nárok na rodičovský príspevok. Nie je tak?

    slavahra je offline (nepripojený) slavahra

    slavahra
    je to presne tak, ale mne sa to velmi neoplati kedze PN mam vyssiu ako ten rodicovsky prispevok..tak neda sa s tym nic robit? proste nemam nan narok ked som na PN?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    slavahra Pozri príspevok
    je to presne tak, ale mne sa to velmi neoplati kedze PN mam vyssiu ako ten rodicovsky prispevok..tak neda sa s tym nic robit? proste nemam nan narok ked som na PN?
    DO konca roka nie,
    ak sa zmení zákon tak potom možno áno, treba sledovať.
    No vieš byť na PN 29 dní z mesiaca a zvyšok bez PN tak by toho bolo viac. Lebo PN za 29 dní + rodičovský príspevok a to je tuším viac ako len samotná PN.

    mám nárok na rodinný príspevok, ked som na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.